• YARIM ALTIN
  8.535,00
  % -0,73
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6024
  % 0,39
 • € EURO
  34,8406
  % 0,26
 • £ POUND
  40,6720
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,5027
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3498
  % 0,98
 • BITCOIN/TL
  2117203,359
  % 3,88
 • BIST 100
  9.509,96
  % -0,15
Reklam
Reklam

800 Puana Kredi Veren Bankalar

800 Puana Kredi Veren Bankalar
Reklam

800 puana kredi veren bankalar nelerdir diye merak ediyor olabilirisiniz. Burada belirtmemiz gereken birtakım adımlar bulunmaktadır. Özellikle ilgili husustan yararlanmak adına sizler kredi notunuz düşük olduğunda hangi, bankadan kredi çekebilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Güvenilir bir şekilde her zaman için kredi çekimini bu anlamda sağlayabilmek adına içeriğimizden yararlanmayı unutmayın.

Kredi notunun düşük olması demek, kişilerin bankalara başvurdukları zaman istedikleri krediyi alamamaları anlamına gelir. Bu nedenle kredi notu düşük olan kişilere belirli bankalar kredi vermektedir kredi notları 400 puan ile 1500 puan arasında yer almaktadır. Dolayısı ile 800 puana sahip olan bir kerdi notu orta riskli grup anlamına gelir. Aslında abu kişi kredilerini öder. Ancak zamanında ödeme yapmaz. 800 altı olan çok riskli grup sürekli yapılandırma yapan, gecikmeye giden ve kredilerini ödeyemediğini defalarca bankaya bildiren gruptur. Bunlar güvenilir olmayan statüsündedir.

Ancak 800 puana sahip olan kişiler orta riskli gruptur. Gününde kredisini ödemese dahi içinde bulunduğu ay ödeme yapar. Kredi kartının tamamını ödemese dahi, asgari tutarını öder. Bu şekilde borcunu ödemenin belirli yollarını arar ve buna uygun davranır. Bu gibi durumlara bakıldığı zaman da kredi veren bankalar incelendiği zaman orta seviyede kredi notuna kredi veren bankalar her zaman müşterisi fazla olan çalışma alanlarıdır. 2022 yılında orta risk grubunda bulunan ve kredi notu 800 ortalamalarında olan kişiler hangi bankadan kredi çekebilir merak ediyorsunuz. Bunun için bizleri takip etmeyi unutmayın.

Kredi Notu Düşük Kişilere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olan kişiler, kredi notu orta seviyede olan kişiler bankalardan kredi alamaz. Anında kredi avantajları ile anında kredi alabilirken bir yandan da kredi başvurusu için şubeye bile gidip eli boş dönmek vardır. Bu durum da tamamen kredi notu ile alakalı bir işlemdir. İmza olmadan ve belgeye gerek kalmadan mobil bankacılık ile, internet bankacılığıyla kredi çekebilmek mümkün. Şubeye bile gitmeye gerek kalmada kredi ortalaması 800 olan kişiler de bankacılık kanunlarından yararlanabilir. Bunun için hangi bankaya gitmeye bilmek önemlidir. Çünkü her bankaya başvuruda bulunmak ne yazık ki olumsuz durum yaratır.

Kredileri zamanında ödememek, kredi kartının asgarisini dahi ödeyemeyerel, her bankadan hesap açılması kredi notunu düşürür. Kredi başvuruları da kredi notunu düşürür. A bankasına gittiniz ve kredi başvurusunda bulundunuz. Bu reddedildi. Bu zaman kredi notunuz bir miktar düşer. Siz B bankasına gider ona da kredi için başvurusunuz. Bu durum gene bir miktar kredi notunuzun düşmesine neden olur. D bankası E bankası diye gezip kredi başvurusunda bulunduğunuz her işlem için kredi notunuz düşer. Buna bir son vermeniz gerekir. Bu nedenle hem bankanızı hem de isteyeceğiniz miktarı belirlemeniz önemli bir adımdır.

800 Puana Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

800 puana kredi veren bankalar nelerdir diye merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için acil nakit ihtiyacına yönelik krediler ve ihtiyaç kredilerin, iki ayrı faktörde incelemek gerekmektedir. QNB Finansbank ve İş bankasının nakit avans seçenekleri be anında kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bu iki banka da 800 puana kredi vermektedir. 2022 yılı güncel bilgilere göre bu iki bankanın kriterlerine göz atmak isterseniz belirmek gerekir ki profesyonel bir şekilde bu bankalara başvurduğunuzda olumlu yanıt almanız muhtemeldir.

İhtiyaç kredisi kapsamında bu puana hangi bankalar kredi verir diye merak ediyor iseniz devlet bankaları da 800 puana ihtiyaç kredisi vermektedir. Ziraat Bankası ve Halkbank başta olmak üzere devlet bankaları bu krediyi vermek için sizin maaşlı müşteri olup olmadığınıza bakar bu bankaların maaşlı müşterisi değilseniz kredi almanız güç olabilir. Ancak maaşlı müşterilerine güvence sunduğu için, kredi de kolay çıkacaktır. Bunun dışında Enpara ya da Nkolay Aktifbank ihtiyaç kredisi kapsamında dijital bankacılıktan yararlanarak da ilgili kredi çıkma olasılığını yüksek tutabilirsiniz.

Hem ilgili şartları barındıran kişiler hem de maaşının dışında ek bir geliri olan ya da bir taşınmazı olan kişilerin kredi notu düşük olsa dahi bankalardan kredi alması kolaydır. Ancak buna karşın kredi almakta güçlük çekmeniz halinde kredi notunuzu yükseltmenizi tavsiye ederiz. Ödemelerinizi düzenli yaparak, en azından asgari tutarı ödeyerek ya da sık sık krediye başvurmayarak notunuzu yükseltebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ