• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2165398,646
  % 0,23
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Akbank Axess Sanal Kart Oluşturma ve İptal Etme

Akbank Axess Sanal Kart Oluşturma ve İptal Etme
Reklam

Bankalar, müşterilerinin daha güvenli ve rahat bir şekilde alışveriş ve çeşitli harcamalar yapabilmesi için birçok yeniliği ortaya çıkarmakta. Özellikle teknolojinin gelişimiyle birlikte gelen dijitalleşme kavramı, insanların alışveriş alışkanlıklarını giderek değiştirmekte ve bankalarda, insanların alışkanlıklarını hizmete çevirmek için çeşitli yenilikler yapmaktadır. Akbank’ta bu yenilikleri takip eden ve müşterilerinin memnuniyeti açısından bu yönde yenilikler uygulayan bir banka konumundadır. Akbank’ın son dönemde çıkardığı sanal kartta bu yeniliklere bir örnektir. Akbank Axess sanal kart oluşturma; Akbank müşterilerinin, online alışverişlerinde daha güvenilir ve rahat edebilmesi için geliştirilen bir alışveriş aracı olarak hizmete sunulmaktadır. Ancak bu kart diğer kredi ve banka kartlarıyla karıştırılmamalıdır. Akbank Axess Sanal kart sadece telefon ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılmaktadır.

Axess Sanal Kart Özellikleri

 • Akbank Axess sanal kart, kredi kartı gibi yanında bulundurabileceğiniz bir karttır.
 • Online yani sanal alışverişlerinizde ve telefon harcamalarınızda çeşitli ödeme imkanları sağlar.
 • Limiti kullanıcının isteğine göre arttırılmakta ve sıfırlanabilmektedir.
 • Akbank online işlemler sayesinde kart hakkında herhangi bir işlem hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Axess Sanal Kart Avantajları

Akbank’ın müşterilerinin hizmetine sunduğu Akbank Axess Sanal kart, kullanıcısına birçok yönden avantaj sağlamaktadır. Özellikle kredi kartlarında yaşanan limit sıkıntısı müşterilerin rahatça alışveriş yapmasını engelleyebilmekte ve limit artırım işlemlerinin uzun sürmesi müşterilerin olumsuz bir şekilde etkilenmesine sebep olabilmektedir. Ancak sanal kart kullanıcıları, telefondan veya Akbank online işlemler menüsünden sanal kart limitini istediği zaman, istediği yönde artırabilmektedir.

Akbank Axess Sanal kartın sunduğu diğer bir avantaj ise anlaşmalı online alışveriş sitelerinden yapacağınız harcamalarda çeşitli bonus ve indirimler kazanabilmenizdir. Aynı zamanda sanal kart ile yurtdışı sitelerinden rahatça alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu konuda Akbank, sanal kart kullanıcılarına sadece TL üzerinden değil aynı zamanda yabancı para birimleri üzerinden de alışveriş yapma imkânı sunuyor. Son olarak sanal kartla taksitli alışveriş yapabiliyor aynı zamanda harcamalarınızı mobil uygulama üzerinden takip edip taksitlendirebiliyorsunuz.

Axess Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank internet sitesinden sanal kart başvurusu yapmak isteyen Akbank müşterilerinin, siteye giriş yaptıktan sonra kart işlemleri bölümüne gelerek sanal kart başvurusu kısmını seçmesi gerekmektedir.

SMS yoluyla sanal kart başvurusu yapmak isteyen Akbank müşterilerinin, SMS kısmına Sanal yazıp boşluk bırakıp daha sonra kullandığı herhangi bir Akbank kartının son 4 hanesini yazıp 5990’a göndermesi gerekmektedir. Bu yolları izlediğiniz takdirde sanal kart başvurunuzu Akbank sistemine iletmiş olursunuz.

Telefon yoluyla sanal kart başvuru yapmak isteyen Akbank müşterilerinin, 444 25 25 numaralı çağrı merkezini araması ve sanal kart talebini müşteri hizmetlerine bildirmesi gerekmektedir. Herhangi bir Akbank şubesine giderek, Akbank Axess sanal kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ