• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2169247,256
  % 0,41
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Akbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Akbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
Reklam

Akbank hesap kapatma nasıl yapılır? Sorusu Akbank hesabı olup bir şekilde hesabını kapamak isteyenlerce merak edilen bir sorudur. Akbank hesabınızı kapattığınızda, borç ve alacaklarınızın doğru bir şekilde aktarıldığından emin olmanız gerekir. Bankalar genellikle hesap kapatmaları için şubelere gönderir. Ancak Akbank hesabınızı kapatmak için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. İnternet bankacılığı ve Akbank mobil uygulamasının yanı sıra Müşteri Hizmetleri aracılığıyla da hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Akbank Hesap Kapatma Yöntemleri

Akbank, Türkiye’nin en eski ve en güvenilir bankalarından biridir. Bu nedenle birçok vatandaşımız Akbank’ta banka hesabı açmayı tercih etmektedir. Ancak çeşitli nedenlerle hesabınızı kapatmak isterseniz bunu 5 farklı kanal üzerinden yapabilirsiniz. Akbank hesap kapatma nasıl yapılır? Sorusunun 5 cevabı aşağıdaki gibidir;

 • İnternet bankacılığı ile online hesap kapatma.
 • Mobil bankacılık ile hesap kapatma.
 • ATM ile Akbank hesabı kapatma.
 • Müşteri hizmetlerini arayarak talepte bulunma.
 • Akbank hesabı kapatma uygulaması şubeden dilekçe ile yapma.

İnternet Bankacılığı İle Akbank Hesabı Kapatma

Akbank hesabınızı kapatmak için internet şubesine giriş yapabilir veya online işlemler için mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Akbank.com Bireysel’e tıklayarak web şubesine giriş yapınız. Kimlik numaranız, kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Kullanıcı adı, ilk kez giriş yapanlar için müşterinin soyadıdır. Kullanıcı adınızı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Web şubesine giriş yaptıktan hemen sonra Hesaplarım menüsüne girerek Akbank vadesiz hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Direkt İle Akbank Hesap Kapatma

Akbank hesap kapatma nasıl yapılır? En pratik yolu mobil bankacılık yolu ile hesabı kapamaktır. Bankanın mobil uygulamasını indirdikten sonra tıpkı internet şubesinde olduğu gibi oluşturacağınız TC Kimlik numaranız, kullanıcı adınız ve şifrenizle uygulamaya girin. Ardından Akbank Direkt hesap kapatma işlemi için “Hesaplarım/Vadesiz Hesaplarım” seçeneğinden kapatmak istediğiniz hesapları seçerek “Hesabı Kapat” butonuna tıklayabilirsiniz.

Akbank ATM ile Hesap Kapatma

Akbank vatandaşları hesaplarını kapatmak istedikleri takdirde pek çok yöntemi kullanarak bunu kolaylıkla yapabilirler. Bunlardan biri de ATM’lerdir. Hesabınızı ATM’lerden anında kapatabilirsiniz. ATM’de Akbank hesabı kapatmak için kartınızı herhangi bir ATM’ye takıp ana menüye gidin. Sonraki Sayfa, Hesap İşlemleri, Hesap İşlemlerini Görüntüle düğmesi ve Güncel Akbank Hesap Kapatma sekmesine tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Kartınıza birden fazla hesap bağlı ise bu hesaplardan hangisini kapatmak istediğinizi seçip işlemi tamamlayabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetlerini Arayarak Hesap Kapatma

Akbank müşteri hizmetleri birimlerinden yardım alarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Akbank hesabınızı kapatmak için 444 25 25’i arayarak talebinizi hesap yöneticisine iletebilirsiniz. Bankada sesli cevap sistemi yer almaktadır. Bu sistem üzerinden Banka Menüsündeki Mevduat İşlemleri, Hareketsiz Hesap Kapatma adımlarını takip ederek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Akbank Şubesine Giderek Hesap Kapatma

Akbank hesap kapatma nasıl yapılır? Sorusunun en net ve kesin yöntemi şubeye gitmektir. Akbank, hesabını kapatmak isteyen müşterilerine farklı seçenekler, farklı avantajlar ve müşteri olarak kalmanın cazip yollarını sunabilmektedir. Bu ihtimalleri tartarak karar vermeniz sizin yararınızadır. Ancak kararınızı net bir şekilde verdikten sonra şubelerden Akbank hesap kapatma talebinde bulunabilir ve bu işlemin çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ