• YARIM ALTIN
  8.518,00
  % -0,93
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6019
  % 0,39
 • € EURO
  34,8094
  % 0,21
 • £ POUND
  40,5958
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3496
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  2117352,520
  % 3,62
 • BIST 100
  9.466,04
  % -0,61
Reklam
Reklam

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma
Reklam

Bankalar müşterilerinin işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde yapması için çoğu zaman çeşitli prosedürler uygulamaktadırlar. Bu prosedürler, günümüzde genellikle akıllı cihazlar tarafından yürütülmekte ve bankanın teknoloji altyapısıyla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Kişilerin banka hesabı açarken veya kayıtlı oldukları bankada çeşitli işlemler yapmadan önce verdiği kişisel telefon bilgileri oldukça önem taşımaktadır. Bankalarda aldığı bu kişisel bilgiler üzerinden çeşitli güvenlik duvarları oluşturur ve kişilerin hesaplarının veya kartlarının çalınma ihtimaline karşı bir önlem oluşturur. Bu gibi durumlarda sim karta bloke konulur ve Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapmanız gerekmektedir.

Peki sim bloke işlemleri hangi aşamalarda devreye girer? Bu gibi durumlarda nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor? Özellikle müşterilerine özel akıllı cihazlara uyguladığı güvenlik sistemleriyle oldukça popülerleşmiş bir banka konumundadır. Akbank müşterisiyseniz ve akıllı cihaz koruma sistemini kullanarak işlemlerinizi devam ettiriyorsanız. Akıllı cihazınızda ya da telefonunuzda yapacağınız bir değişiklik Akbank’ın sim kartınıza bloke koymasına sebep olabilir. Böyle bir durum yaşadıysanız ve hali hazırda yaşıyorsanız yazımızın devamında sim kart blokenizi nasıl kaldıracağınızı sizlerle net bir şekilde paylaşmış bulunmaktayız.

Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akbank müşterilerinin rahat ve hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilmesi için birçok kanalla müşterilerine hizmet vermektedir. Ancak artık her kanal telefon numarası ve akıllı cihazlar yoluyla işlem yaptığından sim kartınıza uygulanan bloke sonrası bu işlemleri yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Akbank müşterisiyseniz ve sim kartınıza uygulanan bloke işlemini kaldırmak istiyorsanız bu kanallar üzerinden talebinizi belirtmeniz ve bankanın sizden istediği bilgileri doğru bir şekilde bankaya ulaştırmanız gerekmektedir. Bloke kaldırma işlemini müşteri çağrı merkezini arayarak, banka şubesine giderek, Akbank Direkt mobil uygulamasına giriş yaparak veya Akbank resmi internet sitesinden talebinizi ulaştırarak yapabilirsiniz.

Akbank ATM Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank tarafından kayıt alınan kişisel bilgilerinizde herhangi bir değişiklik meydana geldiyse ve Akbank tarafından sim kartınıza herhangi bir bloke işlemi uygulandıysa, herhangi bir Akbank ATM’sinden sim kart blokenizi rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Sim kart blokenizi Akbank ATM’leri yoluyla kaldırmak istiyorsanız aşağıda belirteceğimiz yolları izlemeniz gerekmektedir.

 • Akbank tarafından aldığınız kartların hangisine sim kart bloke işlemi uygulandıysa o kartınızı bankamatiğe takmanız gerekmektedir.
 • Kartınızı takar takmaz Akbank size otomatik olarak hiçbir işlem yaptırmayacak ve sizi sim kart bloke ekranına yönlendirecektir.
 • Sim kart bloke menüsünden işlemler seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 • Daha sonrasında karşınıza mobil işlemler adı altında bir seçenek çıkacaktır. Bu seçeneği seçip gerekli bilgileri girdikten sonra sim kart bloke işleminiz kaldırılmış olacaktır.

Akbank Müşteri Hizmetleri Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank müşterilerinin hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapması için 444 2 525 veya 0850 222 25 25 numaralı çağrı merkezlerinden hizmet vermektedir. Sim kart bloke kaldırma işlemini müşteri hizmetleri yoluyla yapmak istiyorsanız. Öncelikle müşteri hizmetleri numaralarından birini arayarak bir bağlantı kurmanız gerekmektedir. Daha sonra bağlanacağınız operatörden sim kart bloke kaldırma talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri sizde T.C kimlik numarası gibi kişiler bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde yaptıktan sonra yönlendirileceğiniz sim kart bloke kaldırma işlemleri menüsünden işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

Akbank Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank tarafından sim kartınıza bloke işlemi uygulandıysa, herhangi bir Akbank şubesine gidebilir ve gişe işlemleri bölümünden sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Ancak şubeye giderek işlem yapacak kişilerin akıllı cihazları ve kartını yanında bulundurması Akbank tarafından şart koşulmaktadır. Şubeye de bulunan yetkili personel ile görüşmeniz durumunda sim kart bloke kaldırma işleminiz anında gerçekleştirilir. Unutmayın ki sim bloke işlemleri tamamen müşteri güvenliği için konulmaktadır ve kaldırma işlemleri de bu nedenle belirli güvenlik adımlarının aşılması ile mümkündür. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıda yer alan alandan bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ