• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2165833,367
  % 0,28
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Denizbank Hesap Kapatma

Denizbank Hesap Kapatma
Reklam

Günümüzde hemen hemen her kişinin bankalarla doğrudan veya dolaylı olarak çeşitli ilişkileri bulunmaktadır. Bu ilişki sebebiyle kişiler banka müşterisi olabilmekte veya banka müşterileriyle çeşitli işlemler gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda bankalardan yapılacak çoğu işlem için kişiler banka hesabı açarak banka müşterisi olma mecburiyetinde kalabilmektedirler. Günümüzde bankalardan hesap açmak ve banka müşterisi olmak çok kolay bir hale gelmiş olsa da kişilerin bankalar tarafından bir sözleşme dahilinde müşteri haline getirilmesi bazı sorunları ortaya çıkarabilmektedir.

Bu sorunlar birçok işlem yönünden farklılık gösterse de hemen her banka müşterisi bankalar tarafından işlemleri sırasında sorun yaşayabilmektedir. Bu sorunlar, genel olarak yapılan işlemler üzerinden veya açılan banka hesapları üzerinden bankaların fazladan komisyon istemesi yönünde olduğunu söylemek oldukça doğru bir tespit olacaktır.

Bankalar yaşanan sorunlara istinaden müşterilerinin hesap kapatma taleplerini her ne kadar müşteri kaybetmek istemeseler de yerine getirmek zorundadırlar. Aynı zamanda bankaların hesap kapatma konusunda çeşitli kanallar üzerinden çeşitli hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmeti veren bankalardan birisi de Denizbank’tır. Denizbank müşterilerinin hesap kapatma isteği doğrultusunda hizmet kanalları üzerinde hesap kapatma hizmeti vermektedir. Ancak Denizbank müşterilerinin, hesap kapatma başvurusu öncesi dikkat etmesi gereken şartlar ve prosedürler bulunmaktadır. Bu şartlar ve prosedürler ise şu şekildedir;

Denizbank Hesap Kapatma İşlemi

 • Denizbank üzerinden açılan hesapların, hesap kapatmak isteyen kişi üzerine tanımlı olması gerekmektedir.
 • Hesap kapatma işlemi uygulanacak Denizbank hesabının içerisinde herhangi bir ürün tanımı olmaması ve ürün tanımı olsa bile bu ürün üzerinde kalan herhangi bir borç olmaması gerekmektedir.
 • Hesap kapatma işlemi uygulanmadan önce Denizbank hesabına tanımlı kişinin, kişisel bilgi verilerinin güncel olması gerekmektedir.
 • Denizbank hesap açılışından itibaren olan hesabınızın 180 gün boyunca hiçbir banka işleminin olmaması gerekmektedir.
 • Denizbank üzerinden hesap açılışı yaparken imzalanan sözleşmede belirtilen sürenin dikkate alınması gerekmektedir. Bu sözleşmenin süresi bitmediyse hesap kapatma işlemi için yapılan başvuruda onaylanmayacaktır.
 • Tüm şartlar ve prosedürlerin yerine getirilmesi halinde kişilerin Denizbank hizmet kanallarından başvuru yapması gerekmektedir. Başvurunun yapılması halinde banka tarafından talebiniz incelenecek ve 1 hafta içerisinde sonuçlandırılacaktır.

Denizbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Denizbank üzerinden hesap kapatma başvuru yapmak isteyen Denizbank müşterilerinin izleyeceği yolları maddeler halinde ele alacak olursak;

Denizbank Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Denizbank hesap kapatma işlemini müşteri hizmetlerine bağlanarak yapmak isteyen Denizbank müşterilerinin, 0850 222 08 00 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetleri yetkilisine taleplerini belirtmesi gerekmektedir.

Denizbank ATM’si Üzerinden Hesap Kapatma

ATM’ler üzerinden Denizbank hesap kapatma işlemi yapmak isteyen Denizbank müşterilerinin ATM’ye hesap kartıyla giriş yaptıktan sonra hesap işlemleri bölümüne gelerek hesap kapatma işlemini seçmesi gerekmektedir. Ardından talebiniz bankaya iletilecek ve banka tarafınıza en kısa sürede dönüş yapacaktır.

Denizbank Mobil ve Şube’den Hesap Kapatma İşlemi

Mobil uygulama ve Denizbank resmî web sitesi üzerinden hesap kapatma başvurusu yapmak isteyen Denizbank müşterilerinin, öncelikle bireysel bankacılık üzerinden kişisel bilgileriyle giriş yapması gerekmektedir. Daha sonrasından karşınıza gelecek menüden hesaplarım kısmına giriş yaparak kapatmak istediğinizi hesabı seçmeniz gerekiyor. Seçilen hesabın üzerinden hesap detayları veya hesap işlemleri kısmına girerek hesap kapatma işlemi butonuna basmanız gerekiyor. Bankanın istediği alanları doldurduktan sonra otomatik olarak Denizbank hesap kapatma talebinizi bankaya iletmiş olacaksınız. Son olarak en yakın Denizbank şubesine kimlik kartınız ve hesap kartınızla giderek Denizbank hesap kapatma başvurusu yapabilirsiniz.

Denizbank Döviz Hesabı Kapatma

Denizbank üzerinde açılan döviz hesapları vadeli ve vadesiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Denizbank üzerinde vadesiz bir döviz hesabınız varsa bankaya talep etmeniz halinde direkt olarak hesabınız kapanacaktır. Vadeli hesaplarda ise bankanın bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartlar;

 • Hesap açılışına istinaden imzalanan sözleşmenin süresinin geçmiş olması gerekmektedir.
 • Döviz hesabı üzerinden son 180 gün içerisinde herhangi bir işlemin gerçekleşmemiş olması gerekmektedir.
 • Hesaptaki dövize uygulanan faiz oranları kazancıyla birlikte hesap kapatma başvurusunun yapıldığı gün ki döviz fiyatından tüm paranın çekilmiş olması gerekmektedir.

Bu vb. şartları karşılayan Denizbank müşterileri taleplerini Denizbank hizmet kanalları üzerinden belirtebilir ve Denizbank döviz hesabı kapatma işlemini gerçekleştirebilirler.

Denizbank Altın Hesabı Kapatma

Denizbank üzerinde altın hesabınız bulunuyorsa, bankanın kişilere hesap kapatma açısında uyguladığı prosedürleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu prosedürler;

 • Hesap kapatma başvurusu yapılmadan önce hesap içerisindeki tüm altınların hesaptan çekilmesi gerekmektedir.
 • Hesap açılırken imzalanan sözleşmenin süresinin dolması gerekmektedir.
 • Hesap kapatma ücretinin ödenmesi gerekmektedir.
 • Altın hesabının 180 gün içerisinde herhangi bir işlem görmemesi gerekmektedir.

Denizbank Vadesiz Hesap Kapatma

Denizbank üzerinde vadesiz hesabınız bulunuyorsa, bankanın kişilere hesap kapatma açısında uyguladığı prosedürleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu prosedürler;

 • Hesap kapatma başvurusu yapılmadan önce hesap içerisindeki tüm paranın hesaptan çekilmesi gerekmektedir.
 • Hesap açılırken imzalanan sözleşmenin süresinin dolması gerekmektedir.
 • Hesap kapatma ücretinin ödenmesi gerekmektedir.
 • Altın hesabının 180 gün içerisinde herhangi bir işlem görmemesi gerekmektedir.

Denizbank Vadeli Hesabı Kapatma

Vadeli hesapların kapatılması konusunda bankanın bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartlar;

 • Hesap açılışına istinaden imzalanan sözleşmenin süresinin geçmiş olması gerekmektedir.
 • Vadeli hesap üzerinden son 180 gün içerisinde herhangi bir işlemin gerçekleşmemiş olması gerekmektedir.
 • Vadeli hesapta bulunan paraya uygulanan faiz oranları kazancıyla birlikte hesap kapatma başvurusunun yapıldığı günden önce tüm paranın çekilmiş olması gerekmektedir.

Bu vb. şartları karşılayan Denizbank müşterileri taleplerini Denizbank hizmet kanalları üzerinden belirtebilir ve Denizbank vadeli hesabı kapatma işlemini gerçekleştirebilirler.

Reklam
YORUMLAR YAZ