• YARIM ALTIN
  8.552,00
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6026
  % 0,39
 • € EURO
  34,8080
  % 0,20
 • £ POUND
  40,6428
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3497
  % 0,96
 • BITCOIN/TL
  2110113,174
  % 5,23
 • BIST 100
  9.481,58
  % -0,45
Reklam
Reklam

En Güvenli Kart Şifreleri Nasıl Olmalıdır?

En Güvenli Kart Şifreleri Nasıl Olmalıdır?
Reklam

En güvenli kart şifreleri nasıl olmalıdır diye merak ediyor olabilirsiniz. Sizler de en güvenilir şekli ile hızlı ve çözümcül bir şekilde kart şifresi işlemi belirleme işlemini içeriğimizde keşfedebilirsiniz. Şifreler her alanda gizliliği koruyan unsurlar içermelidir. Bu nedenle kart şifrelerinin de güvenilir olması gerekir. Çabuk tahmin edilebilir olması demek şifrenin kırılabilir bir hal içermesi anlamına gelir. Bu özelliğine bakılınca da önlemler ve nitelikler bazında değerlendirme söz konusu olmalıdır. Sizler de en güvenilir kart şifresi için açıklamamızı takipte kalmayı unutmayın.

Kart Şifresi Nasıl Olmalı?

Kart şifresi olarak ifade edilen durum bankamatik kartı ya da kredi kartı şifresidir. Bu şifreler 4 haneli olan şifrelerdir. Mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da online ortamda herhangi bir şifre belirlemesi yapılırken büyük küçük harf duyarlı işlem sağlamak güvenliği artırır. Harf ve rakam karıştırmak güvenliği artırabilir. Bu gibi durumlar, kelimeleri ikiye bölmek ve ortasına rakam yerleştirmek gibi güvenlik düzeyini üst seviyeye çıkaracak güçlü adımlar yapılabilir. Ancak bu sayılan sistemlerin hiçbiri kart şifresi için geçerli değildir. Çünkü 4 hane vardır. Bu dört hanenin hepsi de rakam olmak zorundadır. Önemli olan bu rakamları iyi belirlemek ve buna uygun kriterleri ortaya koymaktır.

Güvenli Kart Şifreleri Nasıl Olmalı?

Güvenilir kart şifresi için doğum tarihinizi kart şifresi yapmayın. Doğum yılınızı da kart şifresi yapmayın. Bunu kriter haline getirmiş olan bankalar siz bunu şifre olarak belirlediğinizde izin vermez. Ancak bazı bankalarda bu yazılım olmadığından izin verebilir. Ancak sizin bu kolay tahmine dilebilir şifreyi belirlememenizi önerebiliriz.

4 haneli rakamdan oluşan kart şifresi belirlerken eşinizin, çocuğunuzun doğum yıllarını da bu alana eklemeyin. Çünkü dolandırıcıların ikinci olarak tercih ettiği şifre yöntemi bu oluyor.

Üniversiteden mezun olduğunuz yıl, evlilik yılınız, sizin için önemli kabul ettiğiniz bir tarih ya da bir yıldönümü, birinin ölüm yıldönümü gibi önemli zamanları şifre olarak belirleyebilirsiniz.

Kart şifrenizi belirlerken telefonda isme karşılık gelen numaraları belirleyebilirsiniz. Ancak bu gene kendi isminiz olmamalıdır. Örneğin ismi ASLI olan bir kişini şifresi 2754 olamaz. Ancak bir evcil hayvanınızın ismi ya da sevdiğiniz birinin ismine karşılık gelen numaraları kart şifre olarak eklemek güvenilirlik sağlar.

Reklam
YORUMLAR YAZ