• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1267998,361
  % -0,06
 • BIST 100
  7.913,76
  % -0,82
Reklam
Reklam

Enpara Kredi Kartı Başvurusu ve Kapatma İşlemleri

Enpara Kredi Kartı Başvurusu ve Kapatma İşlemleri
Reklam

Aidatsız bir kredi kartı olan enpara kredi kartı ile nakit avans, ödeme ve alışveriş yapılabilir. Limitler dahilinde yapılabilecek bu işlemleri taksitli yapabilmek için QNB Finansbank üye işyerlerini kullanmak gerekir. Dijital banka ürünü olarak ifade edilen bu kart ilk çıktığında hiçbir zaman masraf alınmayacağı açıklanmıştır. Özellikle kart aidatı almamasıyla ilk ve tek olma özelliğine sahiptir. Son yıllarda popüler hale gelen enpara kredi kartı ile QNB Finansbank ATM’lerinden işlem yapılabilir. Temassız özelliği olan POS cihazlarından 350 TL ve altındaki tutarlar için temassız işlem gerçekleştirilebilir. Ancak kart ile yapılan işlemlerde uçuş mili, puan ve benzeri kazanımlar söz konusu değildir. Ayrıca karta bağlı bir ek kart uygulaması da yoktur. Peki enpara kredi kartı başvurusu ve diğer adımlar nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Enpara Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından kullanılan enpara kredi kartı kart aidatı almaz ve hatta kartını düzenli olarak kullanan müşterilere minimum iki yıl boyunca 100 TL aidat ödemesi yapar. Bu ödemeden yararlanabilmek için her yıl en az altı ekstrede 10 TL ve üzerinde 10 işlemin bulunması gerekir. Bu avantaj karta olan talebin artmasını sağlar.

Kredi kartından yapılan harcamalara sonradan taksit imkanı vardır. Her ay 3000 TL’ye kadar olan en fazla üç harcama fark ücreti ya da faiz ödemeden taksitlenebilir. Taksit fırsatı yasal düzenlemeler tarafından izin verilen harcamalar için geçerlidir. Enpara.com tarafından düzenlenen tüm kampanyalardan enpara kredi kartı kullanıcıları yararlanabilir. QNB Finansbank ile anlaşmalı üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabilir. Ancak bankanın diğer ürünü olan Card Finans’a özel kampanyalar enpara kredi kartı için geçerli değildir.

Enpara Kredi Kartı Başvurusu

Enparalı olanlar ve olmayanlar için enpara kredi kartı başvuru işlemleri farklılık gösterir. Enparalı olanlar enpara.com adresine giriş yaparak cep şubesinden ya da internet şubesinden kredi kartı başvurusunu yapabilir. Enparalı olmayanlar için başvuru işlemleri internet sitesinden gerçekleşebilir. Başvuru sırasında TC kimlik numarası, doğum tarihi ve cep telefonu numarası gibi kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, kişisel bilgiler, adres bilgileri ve kredi kartı tercihleri aşamaları tamamlanır. Tüm bilgiler sırasıyla doldurulup gönderildikten sonra başvuru değerlendirmeye alınır. Olumlu sonuçlanan başvurularda görüntülü görüşme ya da bireysel ziyaret ile kredi kartı teslim edilir.

Enpara Kredi Kartı Özellikleri

Enpara kredi kartı ömür boyu kart aidatı almayan kredi kartı olarak bilinir. Kart harcamaları ücretsiz ve faizsiz olarak taksitlendirilebilir. Kredi kartı ile avantajlı kampanyalardan faydalanmak mümkündür. En çok ilgi gören kampanyalar arasında her ay bir kahve bizden, mutluluk bir tavsiye kadar yakın, steam harcamalarının 25 TL’si bizden, mevduatlara iyi ki bizimlesiniz faizi, ayın enparalısı, udemy harcamalarının 25 TL’si bizden gibi kampanyalar yer alır.

Kampanyalar sürekli güncellenmekte olup kart sahiplerinin sürekli takip etmelerinde fayda vardır. Kredi kartı limiti belirlenirken ilgili kullanıcının aylık geliri, diğer aktif kredi kartı limitleri, ödeme alışkanlıkları gibi özellikleri dikkate alınır. En kolay başvuru yapılan kartlardan biridir. İstenilen yerden kart başvurusu yapılabilir ve kart kullanıcının adresine kadar teslim edilir.

Anlaşmalı üye işyeri sayısı fazladır. Kredi kartı ile temassız ödeme yapılabilir. Nakit avans kullanımlarında faiz oranları düşüktür. Kart ile yapılacak havale, eft işlemleri için ücret alınmaz. Enpara kredi kartı ile vergi ödemesi, fatura ödemesi, GSM TL yükleme, farklı kurumlara ödeme yapma gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Kullanılabilecek kart limiti müşteri bazında belirlenir.

Enpara Kredi Kartı Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Enpara kredi kartı borç ödemeleri QNB Finansbank şube ve ATM’leri üzerinden yapılabilir. ATM ya da şube üzerinden ödemenin yanı sıra mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden de işlemler gerçekleştirilebilir. Enpara adına herhangi bir şube olmadığından şube olarak QNB Finansbank şubeleri kullanılır. Ayrıca kredi kartı borcu enpara hesabındaki var olan bakiyeden de ödenebilir. Enpara müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılacak borç ödemelerinde hesaptan kredi kartına para transfer edilebilir. Kullanıcılara her zaman kolaylık sunan enpara kredi kartı için nakit para giriş seçeneği ile ödeme yapılabilir. Talep edilecek tüm ödeme işlemlerinde güvenlik her zaman üst seviyede tutulur. Bütün hizmetler müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde çözüm odaklı olarak verilir.

Reklam
YORUMLAR YAZ