• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2160612,124
  % 0,15
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Enpara Sanal Kart Oluşturma ve Taksitlendirme

Enpara Sanal Kart Oluşturma ve Taksitlendirme
Reklam

Yazı içeriğimizde Enpara sanal kart nedir?, nasıl başvurulur, nasıl taksitlendilir ve başvuru adımlarına ulaşabileceksiniz. Günümüzde insan ihtiyaçları giderek artış göstermekte ve bu ihtiyaçlar yeni dünyaya göre farklılık göstermektedir. Bununla birlikte insanlar bu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeni alanlara yönelmiş ve bu alanlar üzerinden ihtiyaçları doğrultusunda harcamalarını yapmaktadırlar.

Bahsettiğimiz bu yeni alanlar daha çok internet üzerine yönelmiş ve günümüzde bu alanların ismi online platformlar olarak adlandırılmaktadır. Ürün fiyatları, çeşitliliği vb. birçok sebepten dolayı kişiler harcamalarını günümüzde genellikle online üzerinden yapabilmektedir.

Aynı zamanda pandemi döneminin başlamasıyla birlikte kişiler ödeme yöntemlerinde online ödeme yöntemlerine yönelmiş ve genel anlamda alışveriş yaparken kredi kartlarını tercih etmektedirler. Bununla birlikte bankalar online alışveriş yapan veya ödemeleri kartla yapan müşterilerine çeşitli avantajlar ve kampanyalar sunmaktadır.

Ancak bazı durumlarda kredi kartı kullanan banka müşterileri çeşitli sorunlar yaşayabilmektedir. Bu sorunlar genel olarak banka müşterilerinin harcamalarını yönetememesi veya kredi kartlarıyla istedikleri platformlardan alışveriş yapamaması sonucunda olmaktadır.

Enpara Sanal Kart Nedir?

Enpara, müşterilerinin harcamalarını yönetebilmesi ve istedikleri yerden dilediklerince alışveriş yapabilmesi amacıyla müşterilerine sanal kart hizmeti sunmaktadır. Peki Enpara Sanal Kart Nedir? Gelin bu sorunun cevabını size net bir şekilde açıklayalım;

Enpara Sanal kart, somut olarak elde tutulamayan, fakat her türlü ödeme ihtiyacında kredi kartıyla benzerlik gösteren ya da bankaların hesap kartları gibi kullanılan sanal kartlar olarak hizmete sunulmaktadır. Bu sanal kartların somut bir varlığının olmaması, kartın teknik oluşturma prosedürüne girilmeden, kişiye verildikten kısa bir zaman içerisinde aktifleştirilmesini sağlamakta.

Online veya geleneksel harcamalar sırasında karta sahip kişinin güven ve kalite problemi yaşamaması amacıyla aynı kredi kartlarındaki gibi kart numarası, güvenlik kodu ve son kullanım tarihi gibi detaylarda Enpara sanal kartta mevcut. Enpara sanal kart kullanan kişiler, yaptıkları harcamalar esnasında kartla öde seçeneğini seçtikten hemen sonra gösterilen kart alanına Enpara sanal kart bilgilerini girerek, güvenli ve hızlı bir şekilde alışverişini yapabilirler.

Unutulmaması gereken önemli bir detay ise Enpara sanal kart online alışverişlerde kullanılmasıdır. Harcamaların miktarı ve ödeme tutarları Enpara üzerinden sahip olduğunuz kredi kartından, Enpara hesabından ya da belirlediğiniz Enpara sanal kart limitinden düşmektedir.

Enpara Sanal Kart Başvurusu

Online üzerinden güvenilir ve hızlı bir şekilde alışveriş yapmak istiyorsanız, Enpara sanal kartı tercih edebilirsiniz. Enpara sanal karta sahip olmak için, Enpara.com adresinden sanal kart almayla ilgili adımları izleyebilir ya da yazımızdan yola çıkarak Enpara sanal kart sahibi olabilirsiniz. Enpara müşterilere sanal kart vermeden önce bazı şartları göz önünde bulundurmaktadır. Bu şartlar;

 • Bir banka müşterisi olmak Enpara.com adresine üye olmak.
 • Enpara mobil uygulamasına sahip olmak.
 • Enpara sanal karta bağlanacak kredi kartında herhangi bir gecikmiş borç olmaması.
 • Enpara ile bağdaştırılacak banka hesabının yasal takipte olmaması.
 • Enpara sanal kart başvurusu için verilecek bilgilerin güncel ve doğru olması.
 • Tüm bu şartlar yerine getirildiğinde Enpara üzerinden sanal kart alabilir ve online alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Enpara Sanal Kart Oluşturma

Enpara sanal kart başvurusunu aşağıda belirttiğimiz kanallarla gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle kendi bankanızın Enpara ile anlaşmasının olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Eğer bankanız Enpara sanal kart ile uyumluysa, bankanız mobil uygulamasına giriş yaparak kart ayarları bölümüne girerek kart başvurusu kısmından Enpara sanal karta başvurabilirsiniz. Eğer bankanızın Enpara ile anlaşması yoksa Enpara uygulamasını indirerek veya Enpara.com üzerinden giriş yaparak sanal kart başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara Sanal Kart Taksitlendirme

Enpara sanal kart üzerinden alışveriş yapan Enpara müşterilerinin en çok merak ettikleri sorulardan birisi Enpara sanal kart taksitlendirme seçeneği var mıdır? Olmaktadır. Bu soruyu kesinlikle evet olarak cevaplayabiliriz. Enpara sanal kart banka hesaplarınıza veya kredi kartınıza bağlanarak alınan bir online alışveriş aracı olduğu için, alışveriş esnasında veya alışverişten sonra harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Bunun online alışveriş sitelerindeki taksit seçeneklerini inceleyebilir ya da bankanızın veya Enpara mobil uygulamasına girerek harcamanızı taksitlendirin seçeneği ile Enpara sanal kart taksitlendirme işlemini yapabilirsiniz.

Enpara Sanal Kart Açma

Enpara sanal karta başvuru yaptıysanız ve Enpara sanal kart açma işlemi yapmak istiyorsanız, 2 iş günü beklemeniz gerekmektedir. Başvuru yapıldığı tarihten 2 gün sonraya kadar Enpara ve banka yetkilileri kişisel bilgilerinizi inceler ve Enpara sanal kart alıp alamayacağınıza karar verir. Bu 2 iş gününde banka tarafından şart koşulan prosedürleri karşılıyorsanız Enpara sanal kart açma işleminiz başarılı ile sonuçlanacaktır. Bazı durumlarda Enpara sanal kart kendini kapatabilir. Bu durumlar genel olarak güvenlik prosedürleri sebebiyle yaşanmaktadır. Bu durum sonucunda bankanızı arayarak veya 0850 222 36 63 numaralı Enpara müşteri hizmetlerini arayarak Enpara sanal kartınızı kullanıma açabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ