• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1267223,417
  % -0,54
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14
Reklam
Reklam

Enpara Şirketim

Enpara Şirketim
Reklam

Günümüzde banka işlemleri internet üzerinden daha hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Dijital bankacılık ismi verilen bu uygulamalar ile hem zamandan tasarruf edilmekte hem de banka şubelerinin yükü hafifletilmektedir. Çoğu kişi banka şubesine gidip sıra beklemek yerine telefon ya da bilgisayar üzerinden banka işlemlerini gerçekleştirmektedir. İlk olarak bireysel kullanımda hayata geçirilen bu uygulama artık kurumsal olarak da hayatımızda yer almaktadır. Kurumsal olarak Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankacılık uygulaması, Enpara Şirketim uygulamasıdır. QNB Finansbank tarafından hayata geçirilen bu uygulama şirketlere pek çok alanda avantaj sağlamaktadır.

Enpara Şirketim Nedir?

Enpara.com şirketim, Finansbank tarafından şirketlere sunulan şubesiz bankacılık uygulamasıdır. Bankanın fiziksel şubelerinden ayrı olarak sadece mobil, ATM, çözüm merkezleri ve internet üzerinden hizmet vermektedir. Uygulama üzerinden yapılan fatura ödeme, EFT/Havale/FAST işlemleri ve diğer ödemeler için hiç bir ücret ödenmemektedir. Şu an için uygulama bazı iller için geçerlidir. Banka kısa sürede tüm Türkiye’ye hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Şirketlerin Enpara Şirketim uygulamasını kullanabilmesi için ilk şart hizmet verdikleri illerden birinde yer almalarıdır. Bunun sebebi, şirket olarak başvuru yapıldıktan sonra firma adresine danışman gönderilmesidir. Gönderilen bu danışman hem firmanın hizmetlerini yakından görüp hem de Enpara Şirketim hakkında detaylı bilgi vermektedir. Son olarak ise gerekli evrakların incelemesini yapıp bankacılık sözleşmesini imzalatmaktadır. Sözleşmenin ardından tüm ATM’lerde ve alışverişlerde kullanılmak üzere hazırlanan Encard’da bu aşamada teslim edilmektedir.

Enpara Şirketim resmi kurum ya da kooperatiflere hizmet vermemektedir. Gerçek kişilerin kendilerine ait ticari işletmeleri, site yönetimleri, anonim ve limited şirketler bu uygulamadan yararlanmaktadır. Şirket ve site yönetimlerinin hizmetlerden yararlanabilmesi için mutlaka tüm bankacılık işlemlerinde tek başına karar alabilen bir yetkilisinin olması gerekmektedir. Aksi halde çoklu yetki olan durumlarda uygulama kullanılmamaktadır.

Enpara Şirketim Hizmetleri

Enpara.com Şirketim uygulaması, tüm bankacılık hizmetlerini şubesiz olarak sunmaktadır. Banka şubelerinden ya da internet ortamından yaptığınız tüm işlemleri bu uygulamadan da yapabilirsiniz. Genel olarak özetlemek gerekirse Enpara Şirketim hizmetleri şu şekildedir.

 • Şirket adına TL, USD, EUR ve altın cinsinden hesap açıp bu hesaplardan para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca şirkete gelen elektronik ödemeler de ücretsiz olarak kabul edilmektedir.
 • Enpara.com posu tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz.
 • Şirketin SGK ödemeleri bu uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Çalışanların maaş, avans, masraf gibi ödemelerini yapabilirsiniz.
 • Şirkete ait tüm bankalardaki kredi kartı borçları ödeyebilirsiniz.
 • Günlük hesaba bağlı olan Encard ile e-ticaret sitelerinden ya da mağazalardan şirketiniz için alışveriş yapabilirsiniz.
 • Finansbank ATM’lerinden ücretsiz olarak günlük 15.000 TL’ye kadar para çekebilirsiniz.
 • Finansbank ATM’lerinden 75.000 TL’ye kadar parayı ücretsiz yatırabilirsiniz.
 • Uygun şartlarda kısa süreli nakit ihtiyacı için günlük hesaba 50.000 TL’ye kadar ek para tanımlaması yapılabilir.

Enpara Şirketim Avantajları Nelerdir?

Enpara Şirketim kullanmanın çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi, şubeye gitmeden tüm bankacılık işlemlerini dijital ortamda yapma imkanıdır. Bu sayede zamandan tasarruf edilmektedir. Ayrıca tüm işlemler tek bir yerden yapıldığından kontrol edilmesi de son derece kolaydır.

Bir diğer avantaj da şirketin günlük hesabında kullanılmadan duran paraya verilen faiz oranıdır. Şirkete ait günlük hesapta 30.000 TL ve üzeri para bekletildiğinde her gece faiz kazanarak artmaktadır. Eğer daha uzun süre kullanılmadan duracak ise bu parayı vadeli mevduat hesabına yatırıp daha fazla faiz ile kar elde edebilirsiniz.

Şirketinizde pos kullanmak isterseniz oturduğunuz yerden başvuru yapma imkanınız bulunmaktadır. Kısa sürede yapılan bu başvuru onaylandığında ise ücretsiz ve aidatsız olarak pos kullanmaya başlayabilirsiniz.

Enpara Şirketim’in şirketlere olduğu kadar çalışanlara da sağladığı avantajlar bulunmaktadır. Enpara Şirketim kullanan bir firmada çalışanlar maaşlarını Enpara.com bireysel hesapları üzerinden almaktadır. Dolayısı ile otomatik olarak Enpara.com bireysel hesap müşterisi olmaktadır. Çalışanlar bu durumda diğer bireysel müşterilerin yararlandığı fırsatlardan yararlanmaktadır. Çalışanlar hiç bir zaman hesap işletim ücreti, EFT/FAST/havale ücreti ödememektedir. Ayrıca birikim yapmaları durumunda piyasadaki diğer bankalara oranla daha yüksek faiz almaktadırlar.

Yukarıda saydığımız hizmet ve avantajlardan yararlanmak için Enpara Şirketim’e başvuru yapmanız gerekir. Bunun için her hangi bir banka şubesine gitmenize gerek yoktur. www.enpara.com/sirketim adresinde yer alan ‘Enparalı ol’ bölümüne girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Yalnız, başvuru yapmak için mutlaka şirkette tek başına sözü geçen yetkili bir kişi olmanız gerektiğini unutmayın.

Reklam
YORUMLAR YAZ