• YARIM ALTIN
  8.552,00
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6051
  % 0,38
 • € EURO
  34,8074
  % 0,20
 • £ POUND
  40,6089
  % 0,02
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3496
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  2114622,658
  % 4,75
 • BIST 100
  9.472,91
  % -0,54
Reklam
Reklam

Enpara Şube Kodu Nedir, Nasıl Öğrenilir?

Enpara Şube Kodu Nedir, Nasıl Öğrenilir?
Reklam

İçeriğimizde Enpara şube kodu detayları ile ilgili tüm bilgilere detaylı olarak ulaşabileceksiniz. Günümüzde hemen hemen her insan bankalarla çeşitli yollarla bağlantılıdır. Bunlar alınan maaşların çeşitli bankalara yatırılması, para gönderme işlemi, para çekme işlemi, para yatırma işlemi, borç ödeme işlemi vb. işlemlerdir. Bu işlemleri yapabilmek için haliyle banka müşterisi olmak gerekmektedir.

Banka müşterisi olurken açtığımız hesaplar, her kişiye özel olmakla beraber yapılan hemen hemen her işlemde bu hesaplar üzerinden yürütülmektedir. Banka hesaplarından yapacağımız işlemler için kullanılan hesap numaralarının, aynı zamanda bankaların ismini, şube yerlerini ve kişisel numaraları kullanmaktayız. Bu sebeple işlemi yapacak kişinin mutlaka kendisinin ve karşısındakinin hesap numarasını bilmesi gerekmektedir.

Enpara Şube Kodu Nedir?

Özellikle para gönderme veya para yatırma işlemlerinden sıkça gördüğümüz ve duyduğumuz, havale, EFT, Fast-pay, swift gibi işlemler hesap numaraları baz alınarak yapılmaktadır. Bu sayede kişiler yaptığı işlemlerden tam bir şekilde emin olabilmekte ve işlemlerin aşaması konusunda bir güven teyidi alabilmektedir.

Enpara’da kişilerin rahat ve güvenilir bir şekilde para gönderim, para çekme, para yatırma, Havale, EFT, Fast-pay, Swift gibi işlemleri yapabilmesine ortam sağlamaktadır. Aynı zamanda Enpara bu işlemlerin şubesiz yapılmasını ve böylece kişilerin tamamen dijital ortamlardan işlem yapabilmesi için hizmet sunmaktadır.

Bu tarz işlemler her ne kadar şubesiz olarak yapılabilse de işlemler yapıldıktan sonra, işlemlerin teyidi, dekont bilgilerinin incelenmesi amacıyla yapılan işlem sonrası şube kodu merak edilebilir veya kurumsal bir yerle bu tarz bir işlem yapıldıysa kurumlar bu işlemin hangi şubeden yapıldığını sorgulamak isteyebilir.

Enpara’nın her ne kadar şubesiz işlemlerle ön plana çıkan bir hizmeti olsa da müşterilerinin bu tarz durumlarda mağdur olmaması ve Enpara şube kodu nedir? Diye sorulan soruların cevaplanması amacıyla müşterilerinin Enpara şube kodunu öğrenebilmesi için çeşitli iletişim kanalları üzerinden şube kodunun öğrenilebilmesi için hizmet vermektedir.

Enpara Şube Kodu Nasıl Öğrenilir?

Enpara üzerinden işlem yapan müşteriler için şube kodu önemli olmamaktadır. Ancak yazımızda daha önce de bahsettiğimiz gibi Enpara üzerinden kurumlara, şirketlere veya holdinglere para gönderdiyseniz veya kurumlar, şirketler ve holdinglerden para aldıysanız, bu durumda bu tüzel kurumlar kişilerden ödeme planı, kontrol vb. sebeplerle şube numarasını almak isteyebilirler. Enpara üzerinden yapılan işlemler sonucunda şube kodu öğrenilmek isteniyorsa, Enpara’nın hizmet kanalları üzerinden bu talep gerçekleştirilebilir. Bu kanallar ise şu şekildedir;

Resmî web sitesi üzerinden Enpara şube kodunu öğrenmek isteyen kişilerin öncelikle enpara.com adresinden bireysel bankacılığa giriş yapması gerekmektedir. Daha sonrasında karşınıza çıkan menüden hesaplarım bölümünü seçerek ya da para gönder seçeneğine tıklayarak kullandığınız hesabınızı belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında önünüze çıkan hesabın, hesap işlemleri bölümünden şube kodunuzu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine veya çağrı merkezini arayarak şube kodunu öğrenmek isteyen Enpara müşterilerinin 0850 222 3663 numaralı telefonu arayarak, müşteri hizmetleri yetkilisine talebini belirtmesi gerekmektedir.

İşlemlerini dijital ortamdan yapmak istemeyen kişiler banka şubelerine giderek taleplerini belirtmesi gerekmektedir. Enpara her ne kadar dijital bankacılık hizmeti sunsa da QNB Finansbank’ın alt hizmet kanalı olarak tanımlandığı için şube üzerinden şube kodunu öğrenmek isteyen Enpara müşterilerinin QNB Finansbank şubelerine gitmesi gerekmektedir.

Mobil uygulama üzerinden şube kodunu öğrenmek isteyen Enpara müşterilerinin öncelikle Enpara mobil uygulamasına girerek hesaplarım bölümüne gelmesi gerekmektedir. Daha sonrasında işlem yaptığınız veya işlem yapacağınız hesabı belirleyip o hesabı seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkacak menü üzerinden hesap işlemlerinin seçilmesi gerekmektedir. Karşınıza çıkacak IBAN numarası üzerinden şube kodunuza ulaşabilirsiniz.

Enpara Şube Kodu Neden Kullanılır?

Enpara şube kodu yapılan işlemlerde güvenilirlik ve bilgi sağlamak amacıyla kullanuılmaktadır. Kullanım yerlerini ve kullanım amaçlarını maddeler halinde açıklayacak olursak;

 • Enpara üzerinden alınan kredi veya kredi kartı ödemelerinin QNB Finansbank üzerinden yatırılması ve takip edilmesi için kullanılmaktadır.
 • Yapılacak ödemelerin veya gönderimlerin QNB Finansbank ATM’lerinden yapılabilmesi amacıyla kullanılmaktadır.
 • Enpara uygulaması üzerinden veya resmî web sitesi üzerinden yapılamayan işlemlerin şube üzerinden yapılabilmesi amacıyla kullanılmaktadır.
 • Havale, EFT, Swift, Fast-pay gibi para transferi araçlarının kim veya kimlerin tarafından yapıldığını belirlemek amacıyla kullanılmaktadır.
 • Yasal takibe girmiş borçların anlaşılması ve takibi için kullanılmaktadır.
 • Enpara üzerinden yapılan para gönderme, para çekme, para yatırma gibi işlemlerin güvenilir olması, kimin tarafından ve hangi şube üzerinden işlemin takip edildiğinin öğrenilmesi amacıyla kullanılmaktadır.
 • Son olarak kurum veya kuruluşların aldığı ödemeler ve gönderdiği ödemelerin kayıt altında tutulması amacıyla kullanılmaktadır.
Reklam
YORUMLAR YAZ