• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167979,238
  % 0,41
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Ev Hanımlarına Kredi Çıkar mı?

Ev Hanımlarına Kredi Çıkar mı?
Reklam

Ev hanımlarına kredi veren bankalar için öncelikle ev hanımlarının güvenilir bir gelir kaynağına sahip olup olmadığını belirlemek önemlidir. Bir bankadan kredi alabilmek için birkaç şartı yerine getirmeniz gerekir.

Bir kredi başvurusu onaylanmadan önce, başvuru sahibi, güvenilir bir gelir kaynağının kendisini desteklediğine dair kanıt sunmalıdır. Öğrenciler ve iş kurmak isteyenler için farklı finans kuruluşlarından kredi alınabilir. Aşağıda ev hanımlarına kredi veren bankalar ihtiyaçlarına göre uyarlanmış krediler sunmaktadır:

 • Cepte Teb
 • Şekerbank
 • Ptt Bank
 • Ing Bank
 • QNB Finansbank
 • Aktif bank
 • N kolay
 • Akbank
 • İş Bankası

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Borçluların, bir kredi için dikkate alınması için maaş bordrosu veya vergi beyannamesi gibi gelirlerine ilişkin belgeleri sağlayarak işe alındıklarını kanıtlamaları gerekir. Ancak birçok kişi hatta ev hanımları bile bazı bankaların sunduğu hızlı kredi olanaklarından herhangi bir belge ibrazına gerek kalmadan hatta kredi sözleşmesi imzalamadan faydalanabilmektedir.

Bunun nedeni, bazı bankaların borçluların bir kredi sözleşmesi imzalama ihtiyacını ortadan kaldırmasıdır. Ev çalışanları arasında finansal yardım ihtiyacı artmaya devam ederken, finansal kuruluşlar bu talebi teminat veya teminat gerektirmeyen teminatsız krediler sunarak karşılamaktadır. Finansal kurumlar ve hangi koşullar altında bu hizmeti sağlayan bankalar ise şu şekildedir:

 • Cepte Teb
 • ING Bank
 • Enpara
 • Şekerbank
 • Aktif Bank

Diyelim ki biraz daha fazla gelire ihtiyacı olan bir ev hanımısınız. Bu durumda, ağırlıklı olarak ev hanımları konusunda uzmanlaşmış bir finans kuruluşuna bireysel kredi başvurusunda bulunmayı ciddi olarak düşünmelisiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasından Ziraat Bankası, ING Bank ve İş Bank, gelir belgesi talep etmeden yardım sağlayan bazı finans kuruluşlarına örnektir. Ancak, bu hizmeti sağlayan başka finansal kuruluşlar da vardır. Kendilerini kişisel krediye ihtiyaç duyan ev hanımları, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, kısa mesaj servisi (SMS) aracılığıyla bankacılık ve geleneksel banka şubeleri dahil olmak üzere çeşitli bankacılık seçeneklerine sahiptir.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın dijital şubesi Enpara, yüz binlerce müşteriyi kısa sürede bir araya getirerek, başvuranların gelir belgesi ibraz etmesine gerek duymayan en önemli online kredi platformlarından biri haline getirdi. Ev hanımlarına destek sürecinde 15 bin TL’ye kadar kredi kullandırabilen Enpara, yüzde 1,73 faiz oranıyla da oldukça uygun taksit imkanı sunuyor.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarının üzerinde ki mali baskıyı azaltmaya çalışan bir diğer finans şirketi de Ziraat Bankası. Ayrıca, bu devlet bankası aracılığıyla kadınlara sağlanan krediler geri ödeme düzenlemeleri aşırı pahalı değildir. Ayrıca bu banka, evde kalan annelere standart orandan %1,55 daha yüksek faiz oranı sağlamaktadır.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına en fazla kredi sağlayan bir finans kurumu arıyorsanız, Akbank en iyi seçeneğinizdir. Bu özel finans kuruluşu 50.000 TL’ye kadar kredi verebilir ve kredilerin dağıtımında bir dereceye kadar serbestliğe sahiptir. Kadınlar, bir finans kurumuna adım atmadan bu krediye başvurabilir ve kredi için onay alabilirler.

Halk Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi

Halk Bankası, hak eden kadın müşterilere 10.000 ile 15.000 Türk Lirası arasında değişen ödüller vermeye devam edecek. Banka, konut kredisi almak için evde kalan annelere faiz oranı yüzde 2,66’dır ve bu ortalama orandan önemli ölçüde düşüktür.

Ayrıca banka bu kredi için 78,75 TL tahsis ücreti eklemiştir. Kullanım beklentisi 10.000 TL’nin altında olan krediler için bu faiz oranı borçludan tahsil edilen 52,50 TL’dir. Ev hanımı maddi desteğe ihtiyaç duyarsa, bankanın internet sitesi veya doğrudan bankayı arayarak evine en yakın Halkbank şubesine kredi başvurusunda bulunabilir.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Denizbank, tarım ve hayvancılığa o kadar bağlı ki, asgari geliri olan veya hiç geliri olmayan hanelere kredi sağlıyor ve son zamanlarda bankanın çok fazla baskısını alıyor. Bu açıklamanın hemen ardından ev hanımları için özel olarak tasarlanmış bir kredi ürününe başvurmaya başladılar ve 10.000 Türk Lirası’na varan kredi meblağları teklif ettiler. Geri ödemesi bir yıla kadar uzayabilen bu krediyi talep etmek için bir otomatik vezne makinesi de kullanılabilir. Bu kredide bankanın uyguladığı faiz oranı yüzde 2,15’tir.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi

Şekerbank’ın kadınların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturduğu bankacılık seçenekleri güçlü bir itibar kazanmıştır. Resmi olan kredi ürünü oldukça uzun bir süredir kullanılmaktadır ve ev hanımları arasında bir seçenek olarak nispeten popüler hale gelmiştir.

Banka, bu krediye yıllık %2,55 faiz oranı uyguluyor ve maksimum 25.000 Türk Lirası’na kadar çıkabiliyor. Ayrıca, kredi geri ödemesi 12 aydan 36 aya kadar herhangi bir yere yayılabilmekte ve bu da kadınların kullanımını kolaylaştırmaktadır. Bir kadın tarafından alınan ve 36 ayda geri ödenen 25.000 TL’lik kredinin geri ödemesi 39.400 TL’dir.

PTT Bank Ev Hanımlarına Kredi

PTT Grubu, bankacılık sektöründe faaliyete geçtiği ilk günden bu yana düşük faiz oranlarıyla verdiği kredi başarısıyla medyada sürekli yer almaktadır. Hızla gelişen banka, hizmet verdiği müşteri sayısını üç kattan fazla artırdı ve şu anda çocuklarıyla birlikte evde kalan annelere 60.000 Türk Lirasına kadar kredi sağlıyor.

Ayrıca kadınlar, PTT’nin sağladığı internet bankacılığı platformunu kullanarak bu krediye başvurabilirler. Kredi süresi üç ile altı ay arasında olduğunda, banka krediye yüzde 1.55 faiz oranı uygulayacaktır.

Cepteteb Ev Hanımlarına Kredi

Kadınlara ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlayan bir diğer finans kuruluşu ise Cepteteb. Türk Ekonomi Bankalarının yönettiği dijital bir platformdur. Başka hiçbir kurumun sunmadığı bankacılık ürünlerine izin verdiği için dikkat çekicidir.

Özellikle yüzde 1,36’lık şaşırtıcı derecede düşük faiz oranı nedeniyle, halihazırda önemli sayıda kadın kullanıcıyı kendine çekmiştir. Ek olarak, bu web sitesi evde kalan annelerin üç yıla kadar kredi almalarını mümkün kılmaktadır. Bu krediye başvurmak için cepteteb uygulamasının mobil cihazınıza yüklenmesi yeterlidir.

Ev Hanımlarına Kredi Şartları

Düzenli istihdama ve gelire sahip kadınlar için pratik krediler artık çeşitli finans kurumlarından temin edilebilmektedir. Bu kredilere, fiziksel olarak bankayı ziyaret etmeden kadınlar tarafından erişilebilir. Ancak, geliri olmayan kadınların da bu skalada yer aldığı düşünülürse, ev hanımlarına verilen kredi bankaların uyguladığı bazı sınırlamalar göze çarpmaktadır. Mortgage ürün kredisinin şartları aşağıdaki gibidir:

 • Kredi başvurusunda bulunanın yasa dışı hiçbir faaliyetine izin verilmez.
 • Ev dışında çalışmayan ev hanımı, aylık kredi ödemelerini karşılayacak yeterli aile gelirine sahip olduğunu kanıtlamak zorundadır. Bir kişi, kazandığı herhangi bir kira geliri hakkında bankasını bilgilendirmelidir.
 • Banka, isterse istikrarlı bir istihdama sahip bir garantöre ihtiyaç duyabilir.
 • Kredi alan kişinin herhangi bir geliri yoksa, bazı bankaların para çekme işlemleri, teminat olarak bir taşınmazı ipotek etmesini şart koşar.
 • Bir ev kadını evden çalışıyor ve para kazanıyorsa ancak bunu kanıtlayacak vergi beyannamesi veya başka evrakları yoksa, paranın hesabına aktarıldığını gösteren banka dekontunu göstererek yine de kredi alabilir.

Ev hanımları, 20.000 TL’nin altında bir paraya ihtiyaçları varsa, herhangi bir evrak sunmadan birçok özel bankadan kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Şekerbank, gelir belgesi talep eden bankalar olduklarına rağmen bu kredileri verecek finans kuruluşlarıdır.

Reklam
YORUMLAR YAZ