• YARIM ALTIN
  8.525,00
  % -0,68
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6028
  % 0,39
 • € EURO
  34,8404
  % 0,29
 • £ POUND
  40,6444
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,5027
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3497
  % 0,96
 • BITCOIN/TL
  2118207,548
  % 4,33
 • BIST 100
  9.510,59
  % -0,15
Reklam
Reklam

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Reklam

Günümüzde birçok insanlar gibi ev hanımlarının krediye ihtiyacı vardır. Peki, ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. İşi olmayan veya çalışmak istemeyen ev hanımlarına Akbank ve Denizbank kredi sağlamaktadır.

Akbank ev hanımlarına kredi vermektedir. Ancak ev hanımlarına kredi verilirken bazı koşullar bulunmaktadır. Bunlardan biri Findeks KKB not sorgulamasının olumlu geçmesi ve kredi başvurusunun Akbank Direkt yani mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilmesi. Bu şartlar sağlandığı takdirde Akbank ev hanımlarına kredi vermektedir. Akbank’tan gelir belgesi olmadan kredi çekmenin şartları bunlardır. Eğer bu koşullara uygunsanız aşağıdaki adımları takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

Kredi başvurusunda bulunmak için öncelikle Akbank vadesiz mevduat hesabı açtırmalısınız. Bu hesap online ortamda da açılabilmektedir. Aksi takdirde hesap açmak için NFT özelliği olan akıllı bir cep telefonu ve yeni çipli kimliğe sahip olmanız gerekmektedir. Bu sayede zaman kaybı yaşamazsınız. Dileyenler ise bu hesabı herhangi bir Akbank şubesine giderek açtırabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları

Ev hanımlarına kredi veren bazı bankalar bulunmaktadır. Bunların arasında CEPPTETEB, Enpara ve Odeabank yer almaktadır. Bu bankalar, ev hanımlarına üst limit olan 30.000 TL’ye kadar kredi sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra CEPTETEB ve Enpara gelir belgesi veya kefil istememektedir. Odeabank ise gerekli gördüğü durumlarda gelir belgesi veya kefil istemekte.

Bir işi olmayan ev hanımları SGK kaydı olmasa da ipotekle ya da kefil şartı ile kredi çekebilmektedir. Ev hanımlarının kendi üzerine kayıtlı araç ya da konut gibi mülkleriniz varsa kredinizi ödeyebileceğinizi göstermiş olursunuz. Bunun yanı sıra kefil göstererek de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu şartın yanında aşağıdaki koşulları da sağlamanız gerekmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları şöyledir:

Başvuru sahibinin herhangi bir kuruma borcunuzun olmaması, yasal veya idari takipte olan borcunun bulunmaması, gecikmiş fatura borcunun bulunmaması, kredi taksit tutarının aylık gelirin yarısını geçmemesi, bir mal ipotek edilecekse eş rızasının yazılı beyanının alınması zorunludur.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmak istemeyen ve geliri bulunmayan kadınlara Halkbank, Ziraat, PTT, Vakıfbank, Şekerbank, TEB, Akbank gibi pek çok banka kredi vermeye devam etmektedir. Bu bankalar ev hanımlarına 1.000 TL, 5.000 TL, 10.000 TL değerinde kredi sağlamaktadır. Ev hanımlarının kredi kullanmasını sağlayan bazı durumlar bulunmaktadır. Bunlardan biri kredi talebini karşılayacak kira gelirlerinin bulunması ve bir şirket ortaklığının bulunmasıdır. Bu koşulların dışında ev hanımlarının kendi adına kredi almaları düzenli olarak elde ettikleri gelirler sayesinde mümkün olabilmektedir. Fakat bu gelirler bile bazı bankaların bu kredi çekme talebini riskli görmesinin önüne geçememekte.

Günümüzde ev hanımlarına kredi veren bankaların sayısının artığı gözlemlenmektedir. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımları için bankalar belirli zamanlarda paketlerle kredi kullanmak isteyen ya da kredi kartı almak isteyen ev hanımlarının imkân tanımaktadır. İlgili banka mevzuatı göre kredi kartı da alabilen ev hanımları için bankaların özel inisiyatifleri bulunmaktadır.

Ev Hanımlarına Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Çalışmayan ya da sigortası bulunmayan ev hanımlarına kredi haricinde kredi kartı veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar arasında; Cepte TEB ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi, Denizbank Çalışmayan Kadınlara Yönelik Kredi, İş Bankası Ev Hanımlarına Yönelik Kredi, Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi, Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi, Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Desteği Aktif Bank özel kredi gibi krediler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kolay kredi Enpara.com, Yapı ve Kredi Bankası Türkiye İş Bankası ev hanımlarına kredi kampanyası ile PTT ev hanımlarına kredi, HSBC bulunmaktadır.

Bu bankalardan birini seçerek ve size en uygun kredi için başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Bankaların müşterileri için sunduğu kampanyalardan faydalanamayan ev hanımları eğer kira geliri gibi ek gelire sahipler ise ve bunu belgeleyebiliyorlarsa bu kişilere bankalar kolaylıkla kredi sağlamaktadır. Genel olarak bakıldığında bankalar kredi kartı başvurularında SGK’lı olarak çalışılması şartı aramaktadır. Ancak bu kredi çekmek kadar olmazsa olmaz bir şart olarak sunulmamaktadır. Çünkü ilgili mevzuat göre bankalar bu kişilerin gelirini tespit edemese de kredi kartı verebilmekte. Yani kredi kartı sahibi olmak oldukça kolay.

Reklam
YORUMLAR YAZ