• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167340,688
  % 0,44
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Finansbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Finansbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?
Reklam

Finansbank döviz hesabı nasıl açılır sorusu döviz ile işlem yapacak kişilerce merak edilen bir sorudur. QNB Finansbank’ta nasıl döviz hesabı açarım? Genellikle yurt dışına para gönderir misiniz? QNB Finansbank’ta açacağınız döviz hesabı ile dilediğiniz para biriminde çevrim yapmanıza gerek kalmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Seçtiğiniz dövizi liraya veya dolara çevirmenize gerek kalmadan gönderebilir, alabilir ve para biriktirebilirsiniz. Doğrudan bir dolar hesabından veya bir Euro hesabından yabancı para cinsinden para yatırabilirsiniz. Örneğin, yurtdışında yaşadıysanız veya çalıştıysanız, başka bir ülkede yönettiğiniz mülkünüz olabilir. Bu ülkeden elde ettiğiniz kazançları, Türkiye’deki hesabınızdaki para birimini kullanmadan kolayca kullanabilir, çekebilir ve gönderebilirsiniz.

Ayrıca QNB Finansbank’ta paranızı dilediğiniz para birimine çevirebilir ve doğrudan bir döviz hesabına yatırabilirsiniz. Bu fonlardan yararlanmak, yurtdışındaki akrabalarınızı desteklemek, kira ödemek veya yurtdışında daha uzun süre kalmak için plan yapmak da dâhil olmak üzere yurtdışında ödeme yapmak isteyebileceğiniz çeşitli nedenler vardır. Tüm bu işlemler Euro Dolar hesabı açtığınızda oldukça basit, pratik ve faydalıdır. Peki, Finansbank döviz hesabı nasıl açılır?

Finansbank Döviz Hesabı Açma Yolları

QNB Finansbank döviz hesabı açma talepleri hesaba göre değişmekle birlikte, bankanın sunduğu aşağıdaki bankacılık kanalları kullanılabilir:

 • QNB Finansbank şubeleri.
 • QNB Finansbank çağrı merkezi numarası 0850 222 0900.
 • QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şubesi.
 • QNB Finansbank web sitesi.

Finansbank Döviz Hesabı Açma

Finansbank döviz hesabı nasıl açılır sorusunu detaylandırmamız gerekirse; hâlihazırda bir hesabınız varsa, internet bankacılığı aracılığıyla QNB Finansbank’ta döviz hesabı açabilirsiniz. Yeni bir hesap açma adımlarını takip ederek, kabul gören tüm para birimleri için birden fazla hesap açabilirsiniz. Bu işlem için mobil uygulamayı veya 0850 222 0900 / 0850 222 2900 numaralı çağrı merkezini de kullanabilirsiniz. Bundan sonra artık bankaya gitmenize gerek yok.

Ancak hali hazırda hesabınız yoksa size en yakın şubeye giderek Kullanıcı ve Hizmet Sözleşmesi gibi belgeleri imzalayarak bireysel müşteri hizmetlerine talebinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda, bir hesap açarken birkaç seçeneğiniz var. USD veya Euro paranızın değeri ve faizi olan bir döviz hesabına yatırılmasını isterseniz, hesap açarken vadeli mevduat hesabı da açarak dönem boyunca herhangi bir zamanda çek hesabınızdan vadeli mevduat hesabına aktarabilirsiniz. Günlük, aylık veya yıllık faiz oranı seçenekleri ile para biriminiz değer kazanabilir. Dilerseniz paranızı kullanarak vade tarihini bozmadan dilediğiniz zaman paranızı çekebilir ve işlem yapabilirsiniz.

Finansbank Döviz Hesabı Açma Başvuru Şartları

QNB Finansbank‘ta döviz hesabı açmak için başvuru şartları banka müşterisi olarak özetlenebilir. Banka hesabı müşterisi olmak için aşağıdaki koşulları yerine getirerek döviz hesabı açabilirsiniz: 18 yaşından büyük olmalısınız Geçerli iletişim bilgileriniz ve geçerli bir ikamet adresiniz olmalıdır T.C. kimlik kartına veya eşdeğer belgelere sahip olmak

Reklam
YORUMLAR YAZ