• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167979,141
  % 0,41
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Garanti Bankası Cebe Havale

Garanti Bankası Cebe Havale
Reklam

Türkiye’nin en çok kullanılan bankalarından biri Garanti Bankası’dır. Bu özelliğine bakıldığı zaman, en çok müşteriye sahip olduğu da görülmektedir. Burada farklı yenilikler ve teknolojik özellikler ile birlikte Garanti Bankası’nın aktif olarak güncellendiğini müşterileri bilmektedir. En kolay uygulamalarından biri de Garanti Bankası cebe havale işlemidir. Cebe havale niteliğinde yapılan ve bu doğrultuda ortaya çıkan birçok yeniliklerin de ışığında başarılı olarak bu işlem nasıl yapılır, limiti nedir, cebe havale adımları ve nasıl çekilmelidir gibi sorularınız olabilir. Bütün bunların yanıtlarını sizler de içeriğimizde bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır diyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek sizler de kolay ve pratik olacak şekilde cebe havale işlemini yapabilir ve bu aşamadan faydalanabilirsiniz. Garanti Bankası cebe havale yapmak için öncelikle ister internet şubesine giriş yapabilir isterseniz de mobil cep uygulamasına giriş yaparsınız. Buradan para gönder seçeneğine tıklarsınız. Cepbank’a para gönder ve para gönderme adımlarını takip edersiniz.

Karşınıza çıkan sayfada göndermek istediğiniz telefon numarası yeri vardır. Buraya kendi bankaya kayıtlı olan güncel telefon numaranızı girmeniz gerekir. Eğer bankada kayıtlı telefon numarasını kullanmıyor iseniz, telefon numaranızı güncellemelisiniz. Aksi takdirde gönderme işlemini yapmaz. Alıcı cep telefonu numarası yerine kim çekecek ise onun iletişim numarasını yazarsınız. Ne kadar göndermek istiyor iseniz bu tutarı yazarak direkt olarak devama basarsınız.

Karşınıza açılan sayfada son olarak bilgiler yer alır. Burada gerekli kontrolleri yaptıktan sonra onayla diyebilirsiniz. İşlem onayının ardından güncel cep telefonu numaranıza işlemin onay şifresi gelir. Bu şifreyi kime verirseniz, göndermek istediğiniz kişi ilgili şifre ile para çekim işlemi yapabilir. Ayrıca kendiniz de kartınız olmadan ATM den direkt cebe havale yapabilirsiniz. Bunun sonucunda kendiniz de şifreniz ile dilediğiniz Garanti Bank ATM sine giderek para çekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Cebe Havale Önemli Noktalar

Herhangi bir cep telefonu numarasından Garanti Bankası cebe havale işlemi yapabilirsiniz. Bunun için dikkat edilmesi gereken belirli kurallar vardır. Garanti Bankasında adınıza kayıtlı bir hesap olması gerekmektedir. Garanti cebe havale yapılacağı zaman yalnızca kendi hesabınızdan yatırım yapabilirsiniz. İnternet şubesi, ATM ya da mobil şube aracılığından yapılabilir. ATM den cebe havale yapacağınız zaman gene Garanti Bankasından çekilmesi gerekir. Başka bir bankaya ait ATM’lerden çekim yapamazsınız. Ancak ortak kullanım ATM’lerinde çekim işlemi için izin verilmektedir.

Garanti Bankası mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden cebe havale yaptığınız zaman, bu para yalnızca Garanti Bankası ATM’lerden çekilmektedir. Para gönderme işlemi yapıldığı zaman karşı tarafın Garanti Bankası ATM kartının olmasına gerek yoktur. Şifreyi girerek ve gönderilen para miktarının onayını girerek direkt olarak para çekme işlemi yapılabilir.

Garanti Bankası Cebe Havale Limiti Nedir?

Garanti Bankası cebe havale işlemlerinde belli günlük olarak minimum 500 TL olacak şekilde maksimum 2 adet günlük işlem yapma hakkı gibi belli başlı limitler bulunmaktadır. Diğer önemli limitler şu şekildedir;

 • Yapılan işlem haftada 1000 TL’yi geçemez.
 • Bir hafta içerisinde maksimum 4 adet işlem yapabilirsiniz.
 • Bir ay içerisinde maksimum 1500 TL olacak şekilde işlem yapabilirsiniz.
 • Bir ay içerisinde maksimum 6 adet işlemi geçemez.

Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Garanti Bankası cebe havale nasıl çekilir diye merak ediyor iseniz çekim aşamalarını aşağıda sizler için listeledik.

 • En yakın Garanti Bank ATM sine gidersiniz.
 • Kartsız giriş > Para çekme > Cep bank para çekme aşamalarını girersiniz.
 • Telefon numarası, şifre ve çekmek istediğiniz limiti yazarsınız.
 • Onayla butonuna bastığınızda bilgiler doğru ise anında para çekme işleminiz yapılır.

Garanti Bankası Cebe Havale SMS Gelmedi

Garanti Bankası Cebe Havale SMS Gelmedi ise internet şubesi ya da mobil bankacılık üzerinden giriş yaptığınız alandan yeniden şifre gönder butonuna basabilirsiniz. Buna karşın gene gelmiyor ise müşteri hizmetlerini arayarak durumu anlatmanız gerekmektedir. Doğru yönlendirmeler ile birlikte ilgili sorun anında çözümlenecektir.

Garanti Bankası Cebe Havale İptal Etme

Garanti Bankası Cebe Havale İptal Etme işlemi yapabilmeniz mümkündür. Cebe havale işleminde herhangi bir yanlışlık yaptığınızı düşündünüz. Bazen de bir yanlılık olamasa da vazgeçtiniz ve iptal etmek istediniz. Hiç fark etmez. Bunun için Garanti mobil şubeye ya da Garanti internet bankacılığına giriş yaparak yaptığınız işlemi bulup üzerine tıklayıp iptal edebilirsiniz. Dilerseniz garanti bankası müşteri hizmetlerini arayarak, yaptığınız işlemin kodunu söyleyip iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ