• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167464,498
  % 0,53
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Garanti BBVA Kartsız Para Çekme ve Yatırma

Garanti BBVA Kartsız Para Çekme ve Yatırma
Reklam

Garanti BBVA kartsız para çekme ve yatırma işlemleri nasıl yapılır? Yeni ve gelişen bankacılık kavramı teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça gündemde olan bir konu haline gelmiştir. Genel olarak bu gelişmeler banka müşterilerinin kolay, hızlı ve güvenli olarak işlemlerini yapabilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan akıllı cihazlar üzerinden yapılan işlemlerin geliştirilmesi yönünde olmuştur.

Banka işlemlerine bakıldığında teknoloji gelişiminin en çok yarar sağladığı işlemler para transferleridir. Eski dönemlerde her ne kadar para transfer işlemleri banka şubelerinden veya bankamatikler de kart yoluyla yapılsa da günümüzde kartsız olarak para çekme ve yatırma işlemlerinin yapılması oldukça mümkündür. Bu yazımızda Garanti BBVA kartsız para çekme ve yatırma işlemlerini alt başlıklar ile detaylı bir şekilde açıklayacak olursak;

Garanti BBVA Kartsız Para Çekme

Garanti Bankası müşterilerinin referans numarası alması halinde, bireylere kartsız işlem hizmeti sunmaktadır. Garanti Bankası üzerinden referans numarası talep etmek isteyen müşterilerin müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmesi veya akıllı cihazlardan erişim sağlayarak, referans numarasını öğrenmesi gerekmektedir. Daha sonrasında bu referans numarası ile Garanti bankamatiklerinden kolayca para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanında mobil uygulamada bulunan QR kod ile para çek kısmından bir QR kod oluşturabilir ve bankamatiğe göstererek para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma

Garanti Bankası müşterisiyseniz ve kartsız para yatırma işlemi yapmak istiyorsanız aşağıda maddeler halinde belirttiğimiz yolları izleyebilirsiniz.

Öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak ya da herhangi bir banka şubesinden referans kodu alabilir ve bankamatiklere bu referans kodunu kullanarak her türlü para yatırma işlemlerini yapabilirsiniz. Bu işlem günümüzde oldukça yaygın olarak kullanmakta ancak güvenlik açısından banka müşterilerinin sürekli olarak referans kodlarını güncellemesi gerekmektedir.

Akıllı cihazlara yüklenen Garanti BBVA mobil uygulamasına kişisel bilgilerle giriş yapmanız ve daha sonra aşağıdaki menüden işlemler seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında QR kod işlemlerine gelerek para yatırma işlemlerini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra oluşan kod ile dilediğiniz para yatırma işlemini yapabilirsiniz.

Son olarak bankamatikler üzerinden kartsız işlemler menüsü seçilerek para yatırma işlemine gelmeniz ve sahip olduğunuz IBAN numarasına para yatırma işlemini onaylamanız gerekmektedir.

Reklam
YORUMLAR YAZ