• YARIM ALTIN
  8.526,00
  % -0,82
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6019
  % 0,39
 • € EURO
  34,8094
  % 0,21
 • £ POUND
  40,5958
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3496
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  2117352,545
  % 3,62
 • BIST 100
  9.466,04
  % -0,61
Reklam
Reklam

Garanti Bonus Kredi Kartı Ödeme Erteleme

Garanti Bonus Kredi Kartı Ödeme Erteleme
Reklam

Vatandaşların ekonomik darlık çektiği durumlarda kamu ve özel bankalar müşterilerinin maddi sıkıntı çekmemesi amacıyla çeşitli destek paketleri çıkarmakta. Bu destek paketleri genel yapısı itibariyle müşterilerin, bütçelerini düzene sokması ve maddi sıkıntılardan birazda olsa kurtulabilmesi için uygulanan avantajlar bütünü konumunda olmaktadır. Bu tarz destek paketlerini uygulayıp günümüzde maddi sıkıntı çeken vatandaşlar için elini taşın altına koyan bir başka bankada Garanti BBVA bankasıdır. Garanti BBVA bankasının uyguladığı destek paketinde kredi kartı ödeme erteleme için de çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Garanti BBVA müşteriyseniz ve Bonus kredi kartı kullanıcısıysanız, bankanın istediği şartları karşıladığınız sürece kredi kartlarınızda 1-3 ay arasında ödeme erteleme yapabilirsiniz. Garanti Bonus kredi kartı ödeme erteleme için sunduğu şartlar şu şekildedir;

Öncelikle kredi kartınızın aktif durumda olması veya iptal edilmiş olması gerekmektedir. Ödeme erteleme işlemi başvurusu yapabilmeniz için önceki dönem kredi kartı borcunuzun en az asgari tutarını ödemiş olmanız gerekmektedir. Dönem borcunuzun ekstre tarihi gelmeden kredi kartı ödeme erteleme işlem başvurusunu, Garanti BBVA bankasının belirlediği kanallardan yapmış olmanız gerekmektedir. Garanti BBVA ödeme erteleme işleminde 1-3ay arasında bir erteleme imkânı sunmaktadır. Ancak ertelenen ay sayısına göre ertelediğiniz tarihten itibaren ödeyeceğiniz kredi kartı borcunuz faiz tutarı eklenmiş bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Bu faiz oranı %1,80 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bonus Ödeme Erteleme Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA bankasının internet sitesi üzerinden işlem yapmak isteyen müşteriler, internet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üstte bireysel bankacılık seçeneğine seçerek sisteme giriş yapmalıdır. Daha sonra sistem üzerinden kredi kartlarım seçeneğini seçilmesi, karşınıza çıkacak menüden borç ödeme alanının seçilmesi ve ekstre atlat butonuna tıklayarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Garanti BBVA mobil uygulaması üzerinden işlem yapmak isteyen vatandaşların, uygulamaya giriş yaptıktan sonra kartlar bölümüne girerek ödeme erteleme yapmak isteği kartı seçmesi gerekmektedir. Daha sonra nakit ödeme veya borç ödeme kısmından ekstre atlar talebinin seçilmesi ve başvuru yapılması gerekmektedir.

Telefon ile arayarak ödeme erteleme işlemini yapmak istiyorsanız, 444 0 333 numaralı çağrı merkezini arayarak ‘ekstremi atlatmak istiyorum’ demeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında başvuru için gerekli menüye yönlendirileceksiniz.

SMS yoluyla kredi kartı ödeme erteleme işlemini yapmak isteyen müşterilerin, ATLAT yazıp, boşluk bırakıp, istediğiniz kredi kartının son 6 hanesini yazıp 3340’a mesaj göndermesi gerekmektedir. Garanti BBVA banka şubelerine giderek ödeme erteleme talebinde bulunabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ