• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167979,431
  % 0,41
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Google Play Store Kredi Kartı Ekleme ve Silme

Google Play Store Kredi Kartı Ekleme ve Silme
Reklam

Birçok kullanıcı gibi Android’den vazgeçemiyor ve siz de Android bir telefon kullanıyorsanız Google Play sizin için her şey demektir. Birçok yenilikle birlikte kullanıcıların sorunlarına hem çözüm getirildi hem de büyük oranda kolaylık sunuldu. En çok karşılaşılan sorunlardan birisi de Google Play Store kredi kartı ekleme ve silme işleminde sorun yaşayan kullanıcıların son zamanda artış gösteren şikayetleridir.

Google Play Store Kredi Kartı Ekleme

 1. Google Play Store’a giriş yapıp sağ üst köşede bulunan profilimize tıklıyoruz.
 2. Açılan yan sayfada yer alan alt başlıklar içerisinde bulunan “Ödemeler ve abonelikler” yazılı alt başlığa giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “ödeme yöntemleri” yazılı alt başlığa tıklıyoruz.
 3. Eğer hattınız Vodafone ve Turkcell ise Vodafone Pay Mobil Ödeme ve Turkcell Paycel Mobil Ödeme şekline bir ibare görürsünüz.
 4. Bu yazılı ibarelerin üzerine tıkladığınızda hattınıza mesaj olarak kod gelir ve bu kodu girerek hattınız üzerinden ödemelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 5. Hattınız Vodafone ve Turkcell değilse veya hattınızın ödeme yöntemini kullanmak istemiyorsanız en son açmış olduğumuz Ödeme yöntemleri sayfasında yer alan “Kredi Kartı veya Banka Kartı Ekle” butonuna basarak kart bilgilerinizi girip kolayca kredi veya banka kartınızı ekleyebilirsiniz.

Google Play Store Kredi Kartı Ekleme Sorunu

Bazı hesaplar, kredi kartı bilgilerini eklemeye çalışırken “ Hesabınız risk altında. Lütfen 30 dakika sonra tekrar deneyiniz veya bize ulaşınız. ” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar. Bu sorun 2 şekilde çözülebilir;

 • Google Play Store’a girip menüden ayarlar alt başlığına tıklayıp çıkan sekmede cihaz sertifikasyon kısmına bakıyoruz. Eğer bu kısımda cihaz sertifikalı değil ise hatanın kaynaklanmasının birinci sebebi bu olabilir. Bu sorunu herhangi bir telefoncuya gidip cihazınıza sertifika yükleyerek kolayca çözebilirsiniz.
 • Cihazınız rootlu olabilir.

Google Play Store Kredi Kartı Silme

 1. İlk olarak telefonunuzun kendi ayarlar uygulamasına giriş yapıyoruz.
 2. Ayarlara giriş yaptıktan sonra “Google” alt başlığa tıklıyoruz.
 3. Giriş yaptıktan sonra Google hesabımız çıkıyor.
 4. Profilimizin alt kısmında “Google Hesabınızı Yönetin” butonu mevcut.
 5. Bu butona tıklayarak giriş yapıyoruz.
 6. Giriş yaptıktan sonra birden çok çıkan alt başlıkları sola kaydırarak “ödemeler ve abonelikler” başlığına tıklayıp o sayfada açılan ödeme yöntemlerine giriş yapıyoruz.
 7. Giriş yaptıktan sonra Play Store hesabınızda kayıtlı olan kart çıkıyor.
 8. Kart ibarenizin altına “Kaldır” butonuna basarak kolayca hesabınıza kayıtlı kredi kartınızı kaldırabilirsiniz.
Reklam
YORUMLAR YAZ