• YARIM ALTIN
  8.518,00
  % -0,93
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6019
  % 0,39
 • € EURO
  34,8094
  % 0,21
 • £ POUND
  40,5958
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3496
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  2117352,153
  % 3,62
 • BIST 100
  9.466,04
  % -0,61
Reklam
Reklam

Halkbank Hesap Açma ve Kapatma

Halkbank Hesap Açma ve Kapatma
Reklam

Halkbank hesap açma ve kapatma. Bankalarda genel olarak 2 çeşit hesap açılabilir. Bireysel ya da kurumsal (şirket) hesabı açmak için bankaya başvurulabilir. Ayrıca vadeli ve vadesiz hesap açmak mümkündür. En kolayı banka şubesine giderek hesap açmak için başvurmaktır. Ama günümüzde sadece internet bankacılığı ya da mobil uygulamalar kullanılarak bireysel hesap açmak kolaylık sağlamaktadır. Kurumsal bir işlem yapmak yani ticari hesap açmak için şubeye gitmek gerekecektir.

Halkbank Hesap Açma

En kolay yolu ile Halkbank mobil uygulamasından ‘Müşteri Ol’ sekmesine tıklanır. Kimlik doğrulamak gerekli olduğundan sorulan sorular cevaplanmalıdır. Doğrulama aşaması için canlı görüşme yapılması gerekecektir. ‘Görüşmeye Başla’ sekmesi tıklanarak görüntülü görülme ile kimlik doğrulama aşaması tamamlanır. En son olarak ‘Sözleşme Doğrulama’ ekranında çıkan belgeler okunarak onaylanır. Hesap açma işlemleri tamamlanmış olur.

Tüm kullanıcı bilgileri ve şifreler mesaj olarak telefonunuza gelecektir. İşlemleriniz yapmak için sadece internet bankacılığı ya da mobil uygulamaya giriş yapmak yeterlidir. Yaklaşık 1 hafta içerisinde de belirttiğiniz adrese banka kartınız teslim edilecektir. İşlem yapmak için banka kartını beklemenize gerek yoktur. Size en yakın Halkbank atm’lerini kullanarak karekod uygulaması ile işlemleriniz yapabilirsiniz. Ayrıca şubelerden işlem yapmak da mümkündür.

Halkbank Vadeli Hesap Açma

Vadeli hesap açılması için öncelikle aynı para biriminden vadesiz bir hesap açılması gereklidir. Vadesiz hesap açılması işlemi de çok çeşitli yollarla kısa sürede gerçekleştirilebilir. Sonra mobil, internet, telefon bankacılığı ya da şubelerden vadeli hesap açılabilir.

Halkbank Vadesiz Hesap Açma

Halkbank vadesiz hesap, tüm Halkbank şubeleri, mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı ile kolayca açılabilir.

Halkbank Döviz Hesabı Açma

Vadesiz YP (yabancı para) hesabı açmak işlemi Halkbank müşterisiyseniz çok kolay bir işlemdir. Sadece mobil uygulamadan giriş yaparak hesap aç butonunu tıklayarak para birimini seçmek yeterlidir. Yabancı para olarak USD, EURO, GBP, CAD en çok kullanılan hesap türleridir. Bunların hepsinin ortak adı döviz hesabıdır. Vadeli döviz hesabı açmak için banka şubesine gitmek gerekmeyecektir. Öncelikle vadesiz TL hesabı açmak yeterlidir. Bu işlem online olarak yapılabilecekti ama vadeli yabancı para hesabını açabilmek için şubeden, telefon, internet ya da mobil bankacılıktan bir işlem yapmak gerekecektir. Bu işlemler çok kısa sürmektedir.

Halkbank Altın Hesabı Açma

Mobil uygulama ile otomatik talimat vererek vadesiz TL hesabınızdan ya da varsa kredi kartınızdan belli aralıklarla altın alıp bir hesapta biriktirebilirsiniz. Altın hesabı bir yatırım hesabıdır. Vadesiz bir hesaptır.

Halkbank Hesap Kapatma

Herhangi bir banka hesabını kapatmak için öncelikle hesap bakiyesi sıfırlanmalıdır. Sonrasında çağrı merkezi, şubeler, mobil ya da internet bankacılığı aracılığıyla hesaplar çok kısa sürede kapatılabilir. Hesap kapatma işlemi ile daha fazla bilgi veya yardıma mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Aşağıda yer alan alandan bize soru ve sorunlarınızı iletebilir ve sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ