• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2165797,741
  % 0,18
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?
Reklam

Kredi kartları ve banka kartlarının günümüzde kullanımı giderek artmakta ve bununla birlikte nakit kullanımı giderek azalmaktadır. Teknoloji alanına giren kart sistemleri her ne kadar insanların hayatlarını kolaylaştırsa da çeşitli yönden dezavantajları da kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle kart bilgilerine ulaşmak isteyen ve kart bilgileriyle işlem yapmak isteyen kötü niyetli kişiler günümüzde oldukça artmıştır.

Bu sebeple bankalar kötü niyetli kişileri durdurmak için çeşitli yöntemler izlemektedir. Özellikle Halkbank’ın uyguladığı sim kart bloke yöntemi, dolandırıcılarla mücadele konusunda oldukça yaygın bir uygulamadır. Peki halkbank sim kart bloke kaldırma işlemi atm, sms, mobil uygulama ve müşteri hizmetleri üzerinden nasıl kaldırılır hep birlikte bakalım.

Sim kartınızı değiştirmeniz, karta bağlı numaranızı değiştirmeniz veya kartı kaydettiğiniz telefonda 4.5 G’ye geçmeniz Halkbank için şüpheli bir durum olarak algılandığından, Halkbank müşterilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla sim kart bloke işlemini uygular. Eğer sim kartınız bloke edildiyse, online alışveriş, pos cihazı kullanımı ve ATM kullanımı mümkün olmaz. Bu işlemleri yapabilmeniz için sim kart blokesini kaldırmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda sim kartınızda yapacağınız herhangi bir değişim işlemi banka için bir güvenlik problemi oluşturmakta ve bankanın sim kartı bloke etmesine sebep olmaktadır. Özellikle günümüzde güvenli alışverişte popüler olan 3D Secure sistemi telefonunuza mesaj yoluyla gönderildiğinden bankalar, telefonunuzun kötü niyetli kişilere geçtiğini düşünür ve 3D Secure kodunu telefonunuza ulaştırmaz. Aynı zamanda Halkbank müşterisi olan kişilerin hızlı işlem yapabilmek için kullandığı Halkbank mobil ve internet bankacılığı da kapatılır. Halkbank müşterisiyseniz ve sim kartınız bloke edilmiş durumdaysa panik yapmanıza gerek yok. Çünkü Halkbank sim kart blokesini kaldırmak oldukça kolay bir işlemdir.

Halkbank Sim Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Halkbank sim kart blokesinin kaldırılması için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri maddeler halinde açıklayacak olursak;

 • Size en yakın Halkbank şubelerine gidebilirsiniz. Şubeye gittiğinizde talebinizi belirtmeniz ve sim kartın kendinize ait olduğunu kanıtladıktan sonra sim kart blokeniz kalkacaktır.
 • Başka bir yöntem ise ATM’lerden sim kart blokesi kaldırma işlemi yapmaktır. Kartınızı ATM’ye okuttuktan sonra karşınıza çıkan menüden sim kart blokesi kaldırma seçeneğine bastıktan sonra önünüze çeşitli bilgileri girmenizi isteyen bir ekran çıkacaktır. Bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizde sim kart blokeniz açılacaktır.
 • Mobil uygulama üzerinden aynı ATM’de olduğu gibi kişisel bilgilerin doğrulaması yapıldıktan sonra rahatlıkla sim kart blokesi kaldırma işleminizi yapabilirsiniz.
 • Son olarak 0850 222 0400 numaralı Halkbank müşteri hizmetleri numarasını arayarak, sim kart bloke işlemine yönlendirilmeniz dahilinde sim kart blokesini rahatlıkla kaldırabilirsiniz.
Reklam
YORUMLAR YAZ