• YARIM ALTIN
  8.534,00
  % -0,86
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6022
  % 0,39
 • € EURO
  34,8030
  % 0,18
 • £ POUND
  40,6420
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3498
  % 0,99
 • BITCOIN/TL
  2117552,529
  % 4,32
 • BIST 100
  9.463,24
  % -0,64
Reklam
Reklam

Havale, EFT ve FAST Ücreti Almayan Bankalar

Havale, EFT ve FAST Ücreti Almayan Bankalar
Reklam

Yazımızda Havale, EFT ve FAST ücreti almayan bankalar ile detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. Öncelikle havale ve EFT arasında ne gibi farklılıklar vardır ona açıklık getirelim. EFT, bir banka da ki hesaptan farklı bir bankada ki hesaba para gönderme işlemi iken, havale ise bir bankada ki hesaptan yine aynı banka da ki hesaba para gönderme işlemine verilen isimdir. EFT işlemleri için birkaç banka dışındaki tüm bankalar işlem ücreti almaktadır. Ayrıca diğer banka transferleri mesai saatleri dışında gerçekleşmez. EFT işlemleri bu nedenle ilk iş günü sonuç vermektedir. Tüm bu tabuları ortadan kaldırmak için gelen FAST sistemi ise 7/24 anında para transferi için hayatımıza girmiştir. FAST sistemi ile 2000 TL’ye kadar tüm transferleriniz ise anında gerçekleşir. Fakat ücret kesintisi olur. Peki ücret kesintisi yapmayan bankalar hangileridir?

Nasıl Havale, EFT ve FAST Ücreti Ödemem?

Birçok banka Havale, EFT ve FAST işlemlerinde ücret almaktadır. Bazı bankalar müşterilerinden işlem ücreti almamaktadır. Diyelim ki maaşınızı herhangi bir bankadan alıyorsunuz bu sebeple işlem ücreti ödemek istemeyebilirsiniz. Maaşınızı bankadan alacağınızı taahhüt ederek işlem ücreti ödemeyebilirsiniz. Müşteri temsilcinize kart aidatı da ödemek istemediğinizi belirterek bu işlemden de kaçınabilmeniz mümkündür. Bazı bankalar özel müşterileri için bu işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Tabii bu işlemler için sizden bazı koşulları yerine getirmenizi isteyebilirler. Örneğin otomatik ödeme talimatı vermek gibi.

Havale, EFT ve FAST Ücreti Almayan Bankalar

 • Cepte TEB
 • Kuveyt Türk
 • Enpara
 • Fibabanka
 • Senin Bankan
 • ING Bank

Senin Bankan Havale, EFT ve FAST Ücreti

Senin Bankan, havale ücreti almayan bankalar arasında yer almaktadır. Banka işlem ücreti almayacağını da taahhüt etmektedir. Senin Bankan üzerinden hesap açarak bu avantajdan yararlanmanız mümkün. Senin Bankan kart aidatı almadığını beyan etmektedir. Kuveyt Türk bünyesi altında faaliyetlerine devam eden Senin Bankan sistemi şubesiz bankacılık alternatifli bir banka olduğu için, çatısı altında olduğu Kuveyt Türk’den bile daha fazla avantajı müşterilerine sunmaktadır.

Fibabanka Havale, EFT ve FAST Ücreti

Fibabanka havale ücreti almayan bankalar arasında yer almaktadır. Fibabanka üzerinden yapacağınız Havale, EFT ve FAST işlemlerinde herhangi bir ücret ödemezsiniz. İşlemleriniz için mobil bankacılık veya internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Herhangi bir para gönderme limiti belirlemeyen bankanın diğer bankalara oranla avantajı ise ücretlerin şubelerden de alınmaması. Banka şubelerinden para gönderme işlemlerinde sadece 5 TL alt limit belirlenmiştir. Mobil ve internet bankacılığı kullanmayan müşteriler para transfer işlemlerini Fibabanka şubelerinden bu sayede ücretsiz olarak yapabilmektedir.

Cepte TEB Havale, EFT ve FAST Ücreti

Öncelikle karıştırmamanız gereken Cepte TEB’in normal TEB bankası çatısı altında faaliyet gösteren bir kuruluş olduğudur. TEB bankası normal şartlarda şubelerinden ve internet bankacılığı modelleri üzerinden Havale, EFT ve FAST gibi işlem ücretleri olan bir bankadır. Fakat şubesiz bankacılık mantığı ile hayatımıza girmiş olan dijital bankacılık Cepte TEB diğer sistemlerde olduğu gibi herhangi ücret kesintisi yapmamaktadır. TEB bankasının ATM ve şubelerini kullanabileceğiniz Cepte TEB sistemi sizi daha avantajlı bir dünyanın kapılarını aralamış oluyor.

ING Bank Havale, EFT ve FAST Ücreti

ING Bank müşterilerine e-turuncu hesap ile birlikte hoş geldin faizi de sunmaktadır. E-turuncu hesaptan müşteriler Havale, EFT ve FAST gibi işlemlerini geçekleştirebiliyorlar. Banka ülkemizde yaygın olmamakla birlikte yapacağınız işlemleri dilerseniz banka şubelerinden dilerseniz mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerde Havale, EFT ve FAST ücreti ödemek istemiyorsanız size en uygun bankayı seçerek işlemlerinize uygun olan bankadan devam edebilirsiniz.

Enpara Havale, EFT ve FAST Ücreti Alıyor Mu?

Finansbank çatısı altında faaliyet gösteren Enpara dijital bankacılığın öncüsü olarak kabul edilmektedir. Hayata geçtiği andan itibaren bankacılık sektörüne yeni bir soluk getiren Enpara, hayatı boyunca Havale, EFT ve FAST gibi işlemler için ücret almayacağını açıklamıştır. Enpara üzerinden tüm bankalara olan para transferleri ücretsiz gerçekleştiği gibi banka açtığınız hesaplar üzerinden de sizden hiç bir zaman bir ücret talep etmez.

Herhangi bir şubesi olmayan Enpara, QNB Finansbank çatısı altında olduğu için bu bankanın ATM’lerini kullanır. Ayrıca uzun süredir Denizbank ve TEB ile de anlaşması olan banka ayda 3 kere bu banka ATM’leri üzerinden de ücretsiz işlem gerçekleştirmenizi sağlar. Bu 3 hakkınızın 1 tanesini ise herhangi bir banka ATM’sinden para çekmek için kullanabileceğinizi unutmayın. Enpara; Havale, EFT ve FAST Ücreti almayan bankalar listemizin en çok tercih edilen dijital bankacılık modeli olma ünvanına sahiptir.

Reklam
YORUMLAR YAZ