• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1267745,438
  % -0,46
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14
Reklam
Reklam

ING Bank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

ING Bank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
Reklam

ING bank hesap kapatma işlemleri nasıl yapılmaktadır? Gerekli belgeler nelerdir? Altın, Döviz ve Vadeli hesaplar nasıl kapatılır? Bu makalemizde bu soruların cevaplarını bulacağız. Bu makalemizde Banka şubelerinin sayısını en aza indirmek ve online çözümlerini yaygınlaştırmak şartıyla Türkiye’deki operasyonlarını değiştiren ING’nin hesap kapatma işlemleri inceleyeceğiz.

ING, ülkemizde bankacılık sektörünün bireysel ve kurumsal müşterilerine aktif olarak hizmet veren ve müşterilerinin tüm sorunlarını 7/24 çözen 2 milyonu aşkın aktif müşterisi olan büyük bankalardan biridir ve aynı zamanda en büyük bankalardan biridir. Müşteri memnuniyetini her geçen gün artırmaktadır. Müşteri memnuniyeti yüksek olmakla birlikte, ING müşterileri zaman zaman bankaya hesap kapatma taleplerini iletebilmektedir. Bu gibi durumlarda banka hesabını nasıl iptal edeceğini bilmeyen müşteriler bu makaleyi okuyarak başvuru süreci ve gerekli belgeler hakkında daha fazla bilgi alabilirler.

ING Bank Hesap Kapatma İşlemleri

ING Müşterilerinin bazı durumlarda hesaplarını kapatma ihtiyacı duyuyorlar. ING bank hesap kapatma işlemleri nasıl yapılmaktadır? Sorusu akıllarda yer etmektedir. Ancak bu soruya cevap vermeden önce kısaca ING’den bahsetmek gerekiyor.

ING bir Hollanda bankasıdır ve 2008 yılından beri ülkemizde faaliyet göstermektedir. Son 12 yılda sektör hedeflerini değiştiren ve radikal bir karar alan ING, birçok şubeyi kapatıp şubesiz bankacılığı tercih ediyor. Dijitalleşmeye özel bir değer vererek bu aşamada ING müşterileri sadece memnun kalacakları bir hizmet almakla kalmıyor. Düşük faizli krediler, bireysel kredi oranları, yüksek mevduat oranları, aynı zamanda işlemlerin kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesi ING’yi diğer bankalardan ayırmaktadır. Ayrıca hesap kapatma işlemleri de aynı kolaylıkla gerçekleştirilir. ING Müşterisi aşağıdaki işlem kanallarından hesap açıp kapatabilir:

 • İNG İnternet Bankacılığı
 • İNG Şubeleri
 • İNG Mobil Bankacılık
 • İNG Müşteri Hizmetleri

ING Altın, Döviz ve Vadeli Hesap Kapatma

ING bank hesap kapatma işlemleri nasıl yapılacağını makalemizde belirttik .Detaylarını şimdi sizlere anlatacağız. ING Bank hesabı kapatma işlemleri için izlenecek adımlar hesap kapatma yöntemlerine göre farklılık gösterebilir ancak hesabınızı kapatırken dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır, bunları aşağıda adım adım listeledik.

Banka şubeleri için hesap kapatma talep formunu doldurarak talebinizi oluşturabilirsiniz. Hesap kapatma talebinizi bankanızın müşteri hizmetleri aracılığıyla iletebilir, ardından hesap kapatma talebinizi bankanızın merkez ofisine iletmelisiniz.

Hesap kapatma talepleriniz için İnternet Bankacılığı üzerinden hesap kapatma formu doldurabilirsiniz. Bankanız size böyle bir form sağlamıyorsa talebinizin ardından bankanıza başvuruda bulunabilirsiniz.

Cep Şubesi veya SMS Bankacılığı ile hesabınızı kapatmak için talep oluşturduktan sonra talebinizi bankanıza iletebilirsiniz. Bankanıza göndereceğiniz başvurunun internet üzerinden bir örneğini bulun, bu şablonu kullanarak başvurunuzu doldurun ve bankanıza gönderin.

Altın, döviz ve vadeli hesaplarınızı kapamadan önce bankanıza bir borcunuz veya talimatlı ödemelerinizin olmaması gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kapatma yöntemlerinden herhangi birini kullanarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sizlere önerimiz ve en doğru yöntem olan en yakın ING şubesine giderek bu hesaplarınızı kapatmak olacaktır.

Reklam
YORUMLAR YAZ