• YARIM ALTIN
  8.534,00
  % -0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6019
  % 0,39
 • € EURO
  34,8138
  % 0,22
 • £ POUND
  40,6628
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,5027
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3495
  % 0,90
 • BITCOIN/TL
  2117203,516
  % 3,88
 • BIST 100
  9.476,39
  % -0,51
Reklam
Reklam

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar
Reklam

İnşaat tamamlama kredisi ekonomik zorluklar nedeni ile yarım kalan evlerin bitirilmesi için bankalardan alınabilir. İnşaat işçileri ve ev sahipleri, o yılın pazarında uzmanlaşmış bankalar tarafından sağlanan belirli kredilerden yararlanabilir. Bu kredinin şart ve koşulları nelerdir ve bu kredi türü için güncel faiz oranları nedir?

Müteahhit olan ve konut yapmayı planlayanlar, yarım kalan binalarını bitirmeyi düşünenler ve evini güzelleştirmeyi düşünenler bankalardan konut tamamlama kredisi alabilirler. Evimin inşaatı devam ederken konut kredisi almam mümkün mü? Müstakil bir mülk için kredi almak mümkün mü yoksa para ev sahibine mi gidiyor?

Ziraat Bankası, AkBank, HalkBank, VakıfBank, ŞekerBank, DenizBank, gibi kredi açmayı teklif eden bankaların şartlarını sorgulayanlar inceleyebilir. 2022 yılına kadar inşaat tamamlama kredisi veren bankalar ve sundukları arsa bazlı konut inşaat kredisi maliyetleri gibi belirli ürünler hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri materyalimizde bulabilirsiniz.

İnşaat Tamamlama Kredisi Nedir?

Bir evin inşaat halindeyken çeşitli nedenlerle tamamlanamaması durumunda, ev tamamlama desteği olarak da bilinen inşaat tamamlama kredisi maddi yardım olarak verilmektedir. Ev sahiplerinin evlerini güzelleştirmelerine yardımcı olmak için bankalar özel krediler sunar. Ev tadilatları ve bitmemiş evler için kredi sağlayan bankaların vadelerinde ve faiz oranlarında bir değişiklik meydana geliyor. Evlerini bitirmek veya tadilat yapmak isteyenler ticari ve kamu bankalarından kredi alabilirler.

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

Sıfırdan bir ev inşa etmek veya yarım kalan bir inşaat, bazı bankalardan alınan kredilerle yapılabilir.

 • Vakıfbank
 • İş Bankası
 • Şekerbank
 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Akbank
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası

Ayrıca bankalardan inşaat tamamlama kredisi talep ederek girişiminiz için finansman sağlayabilirsiniz. Bitmemiş evlerin artık bitme şansı olacak. Ev tamamlama kredisi sunan bankalar şu anda çeşitli faiz oranları ve geri ödeme koşulları sunmaktadır. Her bankanın kendi şart ve koşulları, farklı faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri vardır.

İnşaat Tamamlama Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

İnşaat projelerine kredi veren her bankanın başvuru şartları farklıdır. Her bankanın konut bitirme kredisi değerlendirmesi daha ileri düzeyde olduğundan, tüm bankalar ve konut tamamlama kredisi arayan tüm sakinler için geçerli olan bazı koşulları bulmak için bazı çalışmalar yaptık. İnşaat kredisi almak için bankaların gereksinimleri aşağıdadır.

 • 18 yaş üstü.
 • Başvuru sahibi sabit bir gelire sahip olduğu için aylık taksit ödemesini yapabilir.
 • Bir kişinin geri ödeme sırasındaki gelirine dayalı olarak bir krediyi geri ödeme yetkinliği.
 • Nakit desteği ipotek ile sağlanıyorsa, ipotek durumu tamamlanmamış binayı tamamlamalıdır.

Bankalar rekabet eder, çünkü bir binayı bitirmekten bir evi güzelleştirmeye kadar her şey için kredi veren bankalar faiz alır. Sonuç olarak, ev tamamlama desteği veren her banka, müşterilerine daha iyi finansal destek paketleri sunmaktadır. Bu kurumlardan birinden kredi başvurusunda bulunmadan önce sundukları çeşitli faiz oranlarını araştırarak geri ödeme stratejinizin kaba bir taslağını oluşturabilirsiniz. Kredi talebinde bulunmadan önce ödeme planınızı ve gerekli tüm belgeleri hazırlayarak başvuru süreci hızlandırılabilir. Bu, başvurunuzun mümkün olan en kısa sürede işleme alınmasını sağlayacaktır.

İnşaat Tamamlama Kredisi Kimlere Verilir?

İnşaat tamamlama kredisi başvurusunda bulunmak istiyorsanız öncelikle üzerine inşa etmeyi düşündüğünüz arsanın tapusunu almanız gerekiyor. Tapuda adınız varsa, bu da arazinin yasal olarak size ait olduğu anlamına geliyorsa sizin için bir sorun olmayacaktır. Krediyi geri ödemek için araziyi ipotek etmeniz gerekecek. Başka birinin mülkü üzerinde ipotek alamayacağınız için, banka arazinin sadece sizin adınıza olmasını şart koşuyor.

Ayrıca başvuru için nüfus cüzdanınızın aslı gerekmektedir. Bu iki belgeye ek olarak, bankalar kredi ödemelerini yapma kabiliyetinizin kanıtını görmek isterler. Düzenli bir işte çalışmamanız nedeni ile geliriniz düzensiz ise kira, fatura gibi belgeler ibraz edilmelidir. Bir işiniz olmasa bile, önemli finans kurumlarından herhangi birinden inşaat kredisi almanız pek olası değildir.

Bu nedenle inşaat kredisi almak için gelir belgesi gereklidir. Yüksek bir kredi puanı, ödeme kanıtı olmadan bir krediyi güvence altına almanın tek yoludur. Kredi notunuz düşük olsa bile yine de yükümlülüklerinizi yerine getirebilir veya en azından düzenli ödemeler yaparak kredi notunuzu zamanla yükseltmeye çalışabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ