• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2165398,349
  % 0,23
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
Reklam

Sektörde uzun yıllardır sorunsuz şekilde hizmet veren İş Bankası, hem kurumsal alanda hem de bireysel alanda yenilikler sunmaktadır. Bankacılık sektörüne girdiği günden bu zamana dek her zaman ön planda olma gayesi ile beklentileri de fazlaca karşılamaktadır. Nitekim müşteri memnuniyetine her daim önem veriyor olması da bankacılık konusunda ki tecrübesini ortaya koyuyor. Buna karşın hizmetten memnun olmayan ya da başka bir sebepten dolayı hesabını kapatmak isteyen müşterilerini de zorluk çıkarmayan bir bankadır. Kısa sürede İş Bankası hesap kapatma işlemini dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için doğrudan şubeye gidip de kapatma işlemini başlatabilirsiniz.

İş Bankası Vadeli Hesap Kapatma

İş bankasında bulunan vadeli hesabınızı kapatmak istediğinizde bu işlem beklediğinizden de kısa sürecektir. Fakat vadeli hesapların belirli şartları ve uygulama esasları vardır. Vvadeli hesap kapatma işleminde hesabınızda para olduğunda işleyiş farklıdır. Belirli bir süre kapsamında vade varsa vade sonunu bekleyip faizi almak daha karlıdır. Fakat vade sonunu beklemeden de vadeli hesabınızı kapatma imkanına sahipsiniz. Böyle bir kapatma söz konusu olduğunda ise kapatma işlemi yapılır ancak vade tutarını alamazsınız. Vadeli de bulunan hesap bakiyesi de vadesiz hesabınıza aktarılır.

İş Bankası Vadesiz Hesap Kapatma

İş bankasındaki vadesiz hesabınızı kapatmak için bizzat şubeye gitmeniz ve dilekçe vermeniz gerekmektedir. İş bankası vadesiz hesap kapatma işleminde eğer ikinci bir hesap kapatılıyor ise bunun için bankaya gitmeye gerek yoktur. Fakat tamamen banka ile olan son hesap kapatılıp ilişik kesilmek isteniyor ise mutlaka işlem şubeden yapılmalıdır.

İş Bankası İşCepten Hesap Kapatma

Oldukça popüler olan ve kolay kullanıma sahip İşcep kullanıcılarına her zaman basit bir ara yüz ile hizmet sunuyor. Hızlı ve sorunsuz işlem yapabilme olanağına sahip olması da artı avantajlarını gösteriyor. İşcepten hesap kapatma işlemi de güvenle yapılabiliyor. Bunun için uygulamaya girdikten sonra ekranda bulunan finansal işlemler bölümüne girmelisiniz. Sonrasında Hesap, Hesap işlemleri bölümünden hesap kapatma bölümünde yer alan vadeli ya da vadesiz hesap kapama işleminden istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Kapatılan Hesap Tekrar Açılır Mı?

İş bankasındaki hesabınızı kapattıktan sonra tekrar açma işlemi sıklıkla sorulan sorulardandır. Her bankanın farklı prosedürü ve uygulama esası vardır. İş Bankası da kapatılan hesabı tekrar açma konusunda tüm hakları kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Tekrar hesabı açmak istediğinizi banka şubesine giderek bildirmelisiniz. Uygun olup olmadığına dair size verilen bilgiye göre hareket edebilirsiniz. Tekrar hesap açılamaz denilmesi durumunda yeni hesap açarak iş bankasında ki işlemlerinize sıfırdan başlayabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ