• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2162408,214
  % 0,36
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

İş Bankası Personel Alımı

İş Bankası Personel Alımı
Reklam

İş Bankası personel alımı her yıl yılda birkaç kez düzenli yapılan bir işe alım sürecidir. Bu süreci ve detayları yazımızda bulacaksınız. Türkiye’nin ilk ulusal bankası olan İş Bankası, Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği üzerine 1924 yılında kurulmuştur. İş Bankası, Kurtuluş Savaşı sonrasında yaşanan ekonomik sorunları çözmek ve ortadan kaldırmak amacıyla kurulmuş ve Türkiye’de birçok kalkınma projesinde yer almıştır. Sadece 2 şubesi ve 37 çalışanı ile faaliyetlerine başlayan İş Bankası, bugün Türkiye’de ve birçok ülkede bankacılık sektöründe hizmet ve binlerce çalışanı ile hizmet vermektedir.

İş Bankası, müşterileri, hissedarları ve çalışanları tarafından tercih edilen, güvenilir ve öncü bir banka olmak için çalışmaktadır. İhtiyaçları verimli, hızlı ve kaliteli yöneterek, memnuniyeti ön planda tutarak çözüm üretmeye çalışan bir bankadır. İş Bankası şeffaf olmak, lider olmak, öncü olmak ve yenilikçi olmak için değerlerini belirlemekte ve bu değerler aracılığıyla birçok müşterisinin memnuniyetini artırırken aynı zamanda çalışanları için istihdam kaynağı olmaktadır. İş bankası personel alımı ile detayları yazımızın devamında bulacaksınız.

İş Bankası Kariyer

İş bankası kariyeri İş Bankası personel alımı işlemi ile başlar. İş arayanlar için en önemli şey çalıştıkları veya çalışacakları şirketi bilmektir. Çalıştıkları şirketi tanıyan kişilerin, şirketin ne istediğini ve yol haritasının ne olduğunu anlamaları gerekir, bu nedenle performanslarını şekillendirmeleri ve kurumsal merdiveni buna göre yükseltmeleri gerekir. Aynı durum iş arayanlar için de geçerlidir.

İş arayan, başvuru formunun doldurulmasıyla başlayan süreçten sınava ve mülakata kadar çalışacağı şirket veya banka ile ilgili birçok soruyu bulabilir. İşe alım sürecini başarıyla tamamlamak isteyen adaylar, bu soruları cevaplayabilmeli ve şirketin yol haritasını anlatarak görüşmeciyi etkileyebilmelidir. Bu, işe alım sürecini sizin için daha kolay hale getirecektir.

İş Bankası iş ilanı yayınladı. 2022 yılı kapsamında banka personel alımı ilanı yayınlanmış ve internet üzerinden başvuru süreci başlamıştır. Bu anlamda uygulamasına 2022 yılında da devam edilecek olan başvuru için şartlar ve sınav seviyeleri paylaşıldı. İş Bankası’nın çalışanının belirli nitelikleri karşılaması gerekmektedir. Ayrıca yüksek maaşı ve işiyle çalışanlarını her zaman onurlandıran İş Bankası, Türkiye’nin ticari ve bireysel bankacılık alanındaki en büyük bankası olmakla birlikte ilk sıradaki yerini korumaktadır.1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk adına kurulan İş Bankası’nda çalışmak ister misiniz?

Önce İş Bankasını Tanımalı

İş Bankası personel alımı işleminden önce İŞ Bankası’nda çalışmak ve kariyer yapmak için İŞ Bankası’nı tanıyalım. İş Bankası’nın en önemli özelliği Cumhuriyet’in bankası olmasıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün arkadaşının bir gecede verdiği karar aslında halkının ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

1924 yılında faaliyete geçen İş Bankası, insanların ihtiyaçlarını karşılamak, kalkınmayı desteklemek, çiftçiyi ve tarımı yaşatmak için güvenilir bir bankaya ihtiyaç duyulduğu o yıldan önce kurulmuştur. Kuruluşundan sonra birçok başarı ile tanınan İŞ Bankası, ülkemizde bir ilki gerçekleştirmiştir. Avrupa’da ilk şube açan, ilk ATM’leri kullanan ve elektronik bankacılığın temellerini atıp ilklere imza atan ilk banka olmanın gururunu yaşıyoruz.

İş Bankası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası personel alımı ile ilgileniyorsanız, şimdiye kadar size anlattıklarımızı okudunuz. Henüz okumadıysanız, önce okumanızı öneririz. Başvurunuzu İş Bankası İnsan Kaynakları’nın inceleyeceğini göz önünde bulundurarak doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir. Başvurmak istediğiniz bölümü belirtmeyi unutmayınız. Başvuru yapmadan önce İş Bankası’nın kariyer bölümüne kayıt olmanız gerekmektedir. İş Bankası, personel seçiminde ağırlıklı olarak Genel Yetenek Testi yapmaktadır.

Sayısal ve sözlü sorudan oluşan sınavı geçmeniz gerekmektedir. Başarılı adaylar mülakata alınır. Mülakat sırasında daha önceki faaliyetleriniz, üstlendiğiniz görevler ve benzerleri hakkında bilgi edineceksiniz. İşe alım süreci başarılı olan adaylar İş Bankası’nda çalışabilirler. İş Bankası çalışanlarına yılda 4 maaş ikramiyesi verilmektedir. Aynı zamanda İş Bankası’nın sosyal hakları da bulunmaktadır.

İş Bankası Personel Alımı

İş Bankası, resmi internet sitesinde personel alımı yapacağını duyurdu. Duyuruya göre, farklı unvanlara sahip personel alımı yapılacak. Başvuru ekranı ve tarih belli oldu detaylaryazımızın devamında. İş Bankası bünyesinde ilan edilen iş ilanları ile çalışmak üzere veri uzmanları, DevOps mühendisleri, ağ ve iletişim yönetimi mühendisleri, siber güvenlik uzmanları, bulut bilişim ve platform mühendisleri ve veritabanı uzmanları istihdam edilmektedir. Peki, İş Bankası personel alımı şartları nelerdir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından biri olmak.
 • 18 yaşından büyük olmanız ancak 30 yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.
 • İngilizce konuşabilir ve değerlendirme süreci kapsamında gireceğiniz yabancı dil sınavında gerekli başarıyı gösterebilirsiniz.
 • Sağlık Durumu Türkiye’nin her yerinde çalışabilir.
 • Af edilseniz bile bir suçtan dolayı hapis cezasına çarptırılmamış olmak.
 • Bir kurum veya kuruluşa karşı zorunlu hizmet şartı taşımıyor olmak.

İş Bankası Personel Alım Şartları

İş Bankası personel alımı ilanı ile adaylardan birtakım genel ve hususi nitelikler arayacak. Tüm şartları doğru bir şekilde taşıyan adaylar;

 • Genel Yetenek Sınavı,
 • Yabancı Dil Sınavı,
 • Değerlendirme Merkezi Aşamalarından geçmeleri gerekmektedir.

Sonrasında ise İnsan kaynakları ile müzakere sağlanacaktır. Adaylar için ise tüm aşamalardan sonra bazı gereksinimleri karşılamaları beklenmektedir. Bu gereksinim ve şartlar ise aşağıdaki şekilde olmalıdır.

İş Bankası Personel Gereksinimleri

Eğitim Gereksinimleri

En geç 30 Haziran 2022 tarihine kadar 4 yıllık eğitim veren mühendislik, istatistik, aktüeryal matematik, ekonometri, matematik, bilişim bilimi ve bilgisayar bilimi alanlarından mezun olun.

Yaş durumu

10 Ocak 1992’den sonra doğmuş, yani henüz 30 yaşında değil. Sağlık durumu; Türkiye’nin herhangi bir yerinde sağlık ve çalışma yükümlülüklerinizi yerine getirmenize engel bir durumda değil misiniz?

Adli Sicil Kaydı Durumu

Herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak.

Uygunluk Koşulları

İş Bankası tarafından yürütülen Sistem Uzmanı Değerlendirme Merkezi faaliyetlerinde veya iş görüşmesinin herhangi bir aşamasında başarısız olarak değerlendirilmemiş ve daha önce yapılmış Sistem Uzmanlığı Sınavlarına birden fazla katılmamış.

Yabancı Dil Şartı

Değerlendirme sürecinin bir parçası olarak girilecek yabancı dil sınavında gerekli başarıyı gösterebilmek için çok iyi derecede İngilizce bilgisi. Açıklama penceresindeki sertifikalardan birinin süresi henüz dolmamış olan herkes online yabancı dil sınavından muaftır.

Askerlik Durumu

Erkek adaylar için askerlik hizmeti tamamlanmış veya en erken 2022 Kasım ayına ertelenmiştir. Sınav saatine kadar askerliğini yapan herkesin en geç Ocak 2022’ye kadar tahliye olması gerekiyor.

İş Bankası İş İlanları

İş Bankası personel alımı için başvuru süreci başladı. 2022 yılında işe alım faaliyetlerine devam edecek olan bankaya başvurular sadece internet üzerinden yapılacak. Bu adrese başvurmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir ve 2022 yılı güncel Banka Memuru İşe Alım İlanlarına başvurabilirsiniz. İlanın Detayları ve Başvuru Ekranı: https://ik.isbank.com.tr/

Hangi Alanlarda Personel Alınacak?

İş Bankası personel alımı için pek çok meslek dalında personel alımı gerçekleştirecektir. Peki bu meslek dalları hangileridir? Veri yönetiminde, bilgi işlem departmanlarında ve bilgi güvenliği koordinatörlüğünde; Veri Bilimi, Yapay Zeka, İş Zekası, Veri Analitiği Araştırma ve Geliştirme, Veri Depolama Yönetimi ve Büyük Veri Altyapısı, Test Otomasyonu, Performans Testleri, Test Ortamları ve Test Verileri Yönetimi, Bilgi Güvenliği, Kanun Kapsamındaki Riskler ve Uyum Sorunları, Yönetim yönetmelikler ve uluslararası standartlar, ana sistem, sunucularda veri depolama, altyapısının yedek yönetimi, uygulama sunucuları, veri tabanı yönetimi, iletişim ağları, veri mimarisi yönetimi ve proje yönetimi alanlarında görevlendirilmek üzere öğrenimlerini gömüş olmaları gerekmektedir.

Reklam
YORUMLAR YAZ