• YARIM ALTIN
  8.551,00
  % -0,62
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6023
  % 0,39
 • € EURO
  34,7932
  % 0,16
 • £ POUND
  40,6293
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3499
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  2117552,234
  % 4,32
 • BIST 100
  9.469,48
  % -0,58
Reklam
Reklam

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma
Reklam

Telefon operatörlerinin düzenlediği taşıyıcı promosyonlar veya kart değişiklikleri nedeniyle SIM kart yenilenir. Bazı durumlarda ise daha hızlı internet için 4.5G ile uyumlu olabilmesi adına sim kart yenilenir. Güvenlik nedeniyle internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarına geçiş sonrası erişim sağlanamamaktadır. Yani bu kanallar için geçici bir SIM kart bloke işlemi uygulanacak ve müşterinin bankacılık kanallarına erişimi banka izin verene kadar durdurulacaktır. Bu durumda İş Bankası SIM kart kilidinin açılması ve tekrar aktif hale getirilmesi gerekmektedir. SIM kart kilidi, dijital bankacılık işlemlerini kullanan müşterilerin hesap güvenliğini sağlamak için bankalar ve operatörler arasındaki işbirliği sonrasında uygulanan bir güvenlik seviyesidir. Aşağıda sıralanan işlemleri yapabilmeniz için öncelikle İş Bankası SIM kart bloke kaldırma işlemini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Bloke Sonrasında Kilitlenen İşlemler

 • İnternet ve Mobil Bankacılık İşlemleri
 • İnternet Alışverişi 3D Secure
 • SMS ile Kart Şifresi Belirleme İşlemi

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Yolları

İş Bankası SIM kartı bloke kaldırma işleminin birçok alternatif yolu var. Bu durumda ilk yöntem banka şubesinden şahsen talepte bulunmaktır. Şubeye gittiğinizde müşteri temsilcisi yardımıyla bu bloke kaldırılır. bu işlem zamanı kısıtlı müşteriler için pek tercih edilen bir yöntem değil. Bunun yerine kullanılabilecek diğer bir yöntem ise 0 850 724 0 724 numaralı İş Bankası telefon şubesini işlem menüsünden sisteme kayıtlı cep telefonu blokeyi kaldırmaktır. Telefonla arama gerçekleştirdikten sonra sırasıyla şifre ve mobil onay kodu bloke kaldırma işlemleri ve sonrasında da Mobil Onay Blokesi. Mobil SIM kart, Engellemeyi Kaldır Onayındaki adımlar izlenerek bloke kaldırılır.

Telefon bankacılığı İş Bankası SIM kartı bloke kaldırma ile işlem yapmak istemeyenler için kullanılabilecek bir diğer yöntem ise birçok alışveriş merkezi ve bölgede yaygın olarak bulunan İş Bankası ATM’leridir. ATM’ye giriş yapıldıktan sonra, Diğer > Anında Bankacılık > Mobil Onay Kodu ile İş Bankası SIM kart işlem adımları uygulandıktan sonra kilit açma işlemi gerçekleştirilecek.

Çeşitli nedenlerden dolayı telefonunuzun sim kartı değişebiliyor. Böyle durumlarda banka güvenlik adına sim kartınıza bir bloke koymaktadır. Bu bloke yüzünden pek çok işleminiz engelleniyor. Sim kart blokesini kaldırmak kolay bir işlemdir. İş Bankası SIM kartı bloke kaldırma kaldırmanın 4 farklı yolu vardır. Bu 4 yolu maddelememiz gerekirse;

 • Şubeye giderek müşteri temsilcisi tarafından blokenin kaldırılması.
 • Müşteri hizmetlerini arayarak (0 850 724 0 724) blokenin kaldırılması.
 • ATM’ye gidereke işlem basamaklarını takip ederek blokenin kaldırılması.
 • Son olarak da Mobil Bankacılık aracılığıyla sim kart blokesinin kaldırılması.

İş Bankası Sim Kart Neden Kitlenir?

Bankalar, operatör veya hat değişiklikleri nedeniyle güvenlik önlemi olarak SIM kartları bloke ederek internet bankacılığı ve mobil bankacılığa erişimi sınırlandırmaktadır. İş Bankası İnternet Bankacılığı’na yine İşCep ile giriş yapabilirsiniz. Bankaların hat değişikliği nedeniyle SMS gelmemesinin temel nedeni, söz konusu bankanın sim kartı bloke etmesidir. Bu güvenlik önlemi olarak tüm bankalarda kullanılmaktadır. ATM’den kartsız para çekme işlemlerinden internet bankacılığına kadar birçok bankacılık uygulaması bu kilitleme işlemi sırasında Sim kartın kilidi bir süre sonra otomatik olarak açılmadığı için kısıtlanır. Müşteri bankayla iletişime geçmeli ve SIM kartın blokesini kaldırmalıdır.

Reklam
YORUMLAR YAZ