• YARIM ALTIN
  8.534,00
  % -0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6021
  % 0,39
 • € EURO
  34,8276
  % 0,24
 • £ POUND
  40,6495
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3497
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  2128650,327
  % 4,37
 • BIST 100
  9.458,64
  % -0,69
Reklam
Reklam

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve Yükleme
Reklam

İzmirim Kart ve Eshot TL yükleme işlemi için ise bakiye yüklemesi için online olarak online.izmirimkart.com.tr/giris#TL_Yukle adresinde yapabilirsiniz. Ayrıca İzmir içinde özel dolum bayisi bulunmaktadır. Bu bayi aracılığı ile istediğiniz bakiye tutarı İzmirim Kartınıza aktarabilirsiniz. Ancak bilinmeli ki İzmir Kart’ınıza bakiye yüklerken bazı limit bulunmaktadır. Bu limit doğrultusunda bakiye yüklemektesiniz. Limit sınırı ise şöyle ki; en az 1 (bir) en çok 200 (ikiyüz) lira yüklemesi yapabilmektesiniz.

İzmirim Kart Yükleme Yapma

İzmirim Kartı lira yükleme işlemleri gerçekleştirilken bu limiti göz önüne almak iyi olacaktır. Aksi durumda bakiye dolum işlemleri esnasında çeşitli sorunla karşılaşabilirsiniz. Şehir içinde çeşitli noktada olan bakiye yükleme bayisinde ise bu bilgiler verilmektedir. Bu yüzden dolumlar yaparken yükleme yapacağı tutar ilgili görevlilere söylemek iyi olacaktır. Küsürat lira yüklemesi de kabul edilmeyebilir. İzmir Kart’a sadece bilinen bakiye dolumları bayisinden yükleme yapılmamaktadır. Belediyelerin oldukça düşünceli bir hareketi olarak yoğun vatandaşa kolaylık sağlama amacı ile İzmir Kart’a internetten bakiye yüklemeleri de yapılabilmektedir.

İzmir Kart bakiye yükleme işleminizi İzmirim Kart özel web sitesinden kredi kartı ile yapabilmektesiniz. Böylece bakiye yüklemesini yaparken bayi araması yerine oldukça hızlı bir biçimde internet aracılığı ile işleminizi gerçekleştirmektesiniz. Bu şekilde süreden tasarruf yaparak daha rahat hareket edilmektedir. İzmir kart ve eshot bakiyesini sorgulamak isteyen online.izmirimkart..com.tr/giris.#Bakiye_Sorgula adresinden yapabilir. Gişeden geçiş ücreti ve tek bilet ücreti oldukça uygun fiyat olmaktadır. Böylece öğrencinin ve maddi durumu düşük seviyede olan insanın rahat bir şekilde ulaşım sağlamalarına olanak verilmektedir. Bunun yanı düşük limitte İzmirim Kart bakiyesi yükleme de yapılmaktadır. Bu şekillerde de az miktarlarda bakiye yüklemeleri de yapılmaktadır.

Eshot Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öğrenci, emekli, yaşlı, genç herkes severek ve rahatlık kullandığı İzmir Kart sağladığı imkân ve uygun fiyatlı bileti ile birlikte uzun bir zamandır halka hizmet etmeye devam etmekte. Bilet ücretine de sürekli olarak zamlar yapmayarak halk ferah bir şekilde ulaşım sağlaması olanak veren belediyeler sayesinde birçok kişiler tarafından severek kullanılmaktadır. Şehrin nerdeyse her noktası bulunan bakiye dolum bayisi ile birlikte İzmir Kart lira yükleme işlemleri de yapabilmektesiniz. İstenilen tutarı kolay bir şekilde yüklemektesiniz. Eğer ki dolum bayisini bulamadıysanız İnternettende İzmirim Kartınıza lira yüklemesini yapabilirsiniz.

İzmirim Kart Mobil Uygulama ile Bakiye Sorgulama

İzmirim Karta internet sitesi üzerinden kolayca bakiye sorgulaması işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İzmir kart sorgulama işlemleri İzmir Belediyesi kurmuş olduğu Eshot sitesinin üzerinden yapılmaktadır. (aşağıdaki link üzerinden siteye ulaşabilirsiniz) Önce https:/www.eshot.gov..tr linkinde Eshot resmi web sitelerine giriş yapınız. Site açıldığında İzmir kart bakiyesi seçeneğine tıklayınız. Karşınıza çıkacak alandaki kutucukdan ilkine akıllı kart numaralarınızı, ikincisineyse ekranda görmüş olunan kodu giriniz. Kutuyu doğru bir biçimde doldurduğunuzdan emin olduktan sonrası “Devam et” seçeneğe tıklayarak izmir kartınızın içinde bulunan bakiyeleri görebilirsiniz. Yukarıdaki bahsettiğimiz işlem ile birden çok kart bakiyelerini görebilirsiniz.

Telefondan ESHOT Bakiye Sorgulama

İzmir Kart, İzmirli insan için vazgeçilmez bir ulaşım kartıdır. Kartı kullanarak neredeyse İzmir’in her nokta ulaşım sağlayabilmektedir. Özellikle Öğrenci için uygun fiyatlı olan İzmir Kart, çoğu şehrin belediyesi sunduğu ulaşım kartından daha uygun fiyat olmaktadır. İzmir kart ve eshot bakiyesini sorgulamak isteyen online.izmirimkart..com.tr/giris.#Bakiye_Sorgula adresinden yapabilir. Gişeden geçiş ücreti ve tek bilet ücreti oldukça uygun fiyat olmaktadır. Böylece öğrencinin ve maddi durumu düşük seviyede olan insanın rahat bir şekilde ulaşım sağlamalarına olanak verilmektedir. Bunun yanı düşük limitte İzmirim Kart bakiyesi yükleme de yapılmaktadır. Bu şekillerde de az miktarlarda bakiye yüklemeleri de yapılmaktadır.

İzmirim Kart Başvurusu

İzmirim Kart Öğrenci Başvurusu

Millî Eğitim Bakanlığı bağlı okulda ve Yüksek Öğretim Kurumlarına bağlı üniversitede öğrenim gören öğrencinin öğrenci hakkından faydalanıp faydalanamadığı ilgili kurumun bilgi paylaşım sisteminden sorgulama yaparak kaydı bulunan öğrencilerin başvurusu alınır. Herhangi bir nedenlerden dolayı sorgulama yapılmadığı takdirlerde okuldan alınacak öğrenci belgeleri aslı ile kart başvuru merkezine şahsen başvurular yapılması gerekir.

İzmirim Kart Öğretmen Başvurusu

Millî Eğitim Bakanlığının Bilişim Sistemi veritabanında alınan imzası ve onayı “Görev Yerinin Belgeleri”, diğer Bakanlığa bağlı okulda görev yapan öğretmen için; okul taraflarından yazılan talep yazıları, Eğitim ve Öğretim Hizmeti Sınıfı Personeli olduğu gösterir personel hareketi onayı. Yapılan işlemde kart sahiplerine ait Fotoğraflı bir Kimlik belgelerinin ibrazları zorunludur.

İzmirim Kart 60 ve 65 Yaş

Kart basımını tamamlanan kartları, sahipleri ya da kanuni temsilcisine görevli personellere kimlik ibrazını etmek koşuluyla kart başvuru merkezinden teslim edilir. Kartları kart sahibi ya da kanuni temsilcisine teslim edilir.

İzmir Eshot Bakiye Öğrenme

İzmirim Karta internet sitesi üzerinden kolayca bakiye sorgulaması işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İzmir kart sorgulama işlemleri İzmir Belediyesi kurmuş olduğu Eshot sitesinin üzerinden yapılmaktadır. (aşağıdaki link üzerinden siteye ulaşabilirsiniz) Önce eshot.gov..tr linkinde Eshot resmi web sitelerine giriş yapınız. Site açıldığında İzmir kart bakiyesi seçeneğine tıklayınız. Karşınıza çıkacak alandaki kutucukdan ilkine akıllı kart numaralarınızı, ikincisineyse ekranda görmüş olunan kodu giriniz. Kutuyu doğru bir biçimde doldurduğunuzdan emin olduktan sonrası “Devam et” seçeneğe tıklayarak izmir kartınızın içinde bulunan bakiyeleri görebilirsiniz. Yukarıdaki bahsettiğimiz işlem ile birden çok kart bakiyelerini görebilirsiniz.

İzmirim Kart Eshot TL Yükleme ve Sorgulama

İzmirim Kart ve Eshot tl yükleme işlemi için ise bakiye yüklemesi için online olarak izmirimkart.com.tr/giris#TL_Yukle adresinde yapabilirsiniz. Ayrıca İzmir içinde özel dolum bayisi bulunmaktadır. Şehir içinde çeşitli noktada olan bakiye yükleme bayisinde ise bu bilgiler verilmektedir. Bu yüzden dolumlar yaparken yükleme yapacağı tutar ilgili görevlilere söylemek iyi olacaktır. Küsürat lira yüklemesi de kabul edilmeyebilir. İzmir Kart’a sadece bilinen bakiye dolumları bayisinden yükleme yapılmamaktadır.

Belediyelerin oldukça düşünceli bir hareketi olarak yoğun vatandaşa kolaylık sağlama amacı ile İzmir Kart’a internetten bakiye yüklemeleri de yapılabilmektedir. İzmir Kart bakiye yükleme işleminizi İzmirim Kart özel web sitesinden kredi kartı ile yapabilmektesiniz.

İzmirim Kart Mobil Uygulama ile TL Yükleme

İzmir Kart’a yapılan online yükleme, ödeme işlemlerinden sonra 1 saat içerisinde ve kartın ilk kullanımlarında otomatik olarak aktif duruma gelecektir. İzmir Kart’a yapılan web dolum işlemlerinin kart bakiyelerine yansımama durumlarında, web dolum işlemleri yapıldığı şoför personellerine bildirilmesi durumunda dolum işlemlerinin karta yansıması sağlanmaktadır. İzmir Kart TL yükleme miktarları en az bir TL, en çok 300(üç yüz) TL olabilir. İnternet sitesi üzerinden TL yüklemeleri, sadece 3D Secur özelliği aktif olan Kredi Kartı ile yapılabilmektedir.

İzmirim Kart HES Kodu Tanımlama

ESHOT Genel Müdürlüğü, vatandaşın HES kodunu ve TC kimlik numarasını, kullandığı İzmir Kart ile eşleştirmesi için özel internet sitesini oluşturdu. “hes.eshot..gov.tr” adresin sitede, yalnızca bir İzmir Kart için eşleştirmeler yapılabiliyor. Kişiselleştirmiş (fotoğraflı) ya da hamillerine tüm İzmir Kartların, kişisel HES kodu ile eşleştirmesi gerekiyor. Kullanımları oldukça kolay tasarlanan sitelerde, istenen bilgiyi girerek kayıt yaptırılabilir. Ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediyesinin, metro istasyonunda, vapur iskelesinde, çeşitli hizmet binasında ve sosyal tesisde bulunan dijital bilgilendirmek kiskında da eşleştirme işlemleri yapılıyor.

Reklam
YORUMLAR YAZ