• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1268228,672
  % -0,67
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14
Reklam
Reklam

Kredi Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi Veren Bankalar
Reklam

Kredi başvuru sayısı fazla olanlara kredi veren bankalar, nakit ihtiyacından dolayı kredi çekmek isteyen tüketiciler için büyük önem taşımaktadır. Başvuru sayısı fazla olan tüketiciye kredi imkânı veren bankalar büyük çoğunlukla online olan tüm bankalara kredi başvurusu yapan tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Başvuru sayısı fazla olmasına rağmen tüketiciye kredi veren bankalar listesi şunlardır;

 • Ziraat bankası,
 • Vakıf bankası
 • Enpara
 • DenizBank

Ayrıca kredi başvurunuzu ilk önce maaş aldığınız bankaya yapmanızda fayda vardır.

Başvuru Sayısı, Kredi Sicili ve Kredi Notu

Günümüzde her ne kadar herkes yüklü miktardaki nakit ihtiyacını kredi olarak karşılamak istese de kredi çekmek isteyenlerin belli şartları yerine getiriyor, olması gerekir. Bu konuda kredi notu büyük önem taşıyor. Kredi notunuzun yüksek olması aynı zamanda kredi sicilinizin de temiz olması anlamına gelmektedir.

Geçmiş dönemde herhangi bir banka ile kredi veya kredi kartı ödemelerinizi zamanında ödeme yapmış olmanız ve bu konuda hiçbir banka ile sorun yaşamış olmamanız hem kredi sicilinizi iyi ve temiz olmasına hem de kredi notunun yüksek olmasına olanak tanır. Geçmişteki kredi kartı ve kredi ödemelerinizi kredi notunuzu oluşturur.

Kredi notu düşük olanlar bankalar kredi verme konusunda karamsarlığa girerler. Bu nedenle kredi çekeceğinizi zaman gelirinize uygun ödeyebileceğiniz aylık taksitler doğrultusunda kredi başvuru yapmanız ve ödemelerinizi aylık düzenli yatırarak bankalar ile sorun yaşamamanız gerekir.

Kredi Başvuru Sayısı

Bankaların kredi verirken dikkat ettiği bir diğer faktör ise kredi başvur sayısının fazla olması. Art arda yapılan başvurular eksi puan getirecektir. Örneğin; Vakıfbank bankasına kredi başvuru yaptığınız ve başvurunuza onay gelmemesi durumunda gidip ziraat bankasına kredi başvuru yaptığınızda, ziraat bankası Vakıfbank bankasına yaptığınız başvuruyu görüntüleyebilir.

Yine aynı şekilde ziraat bankasından da olumsuz sonuç alıp, başka bir bankaya başvuru yaptığınız zamanda, o banka da ziraat bankasına hem de Vakıfbank’a yaptığınız başvuruyu görüntüleyecektir. Bunun için kredi notu kredi sicili ve kredi başvurunuzun tüm bankalar tarafından görüntülediğini bilmenizde fayda vardır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

Çoğunlukla kredi notu düşük olanları kredi başvurusu bankalar tarafından onaylanmamaktadır. Kredi başvurusu için istenilen prosedürler bankadan bankaya farklılık gösterse de her banka kredi notu düşük olanlara kredi vermeme taraftarındalar. Kredi düşük olanların bir süre kredi başvuru yapmaları ve kredi kartı ve fatura gibi ödemelerini düzenli yaparak kredi notlarını yükselmeleri gerekir. Fakat Odebank, Alternatifbank, Denizbank ve Burganbank gibi bankalar kredi notu düşük olanlara belli prosedürler doğrultusunda kredi imkânı sunuyor.

Reklam
YORUMLAR YAZ