• YARIM ALTIN
  8.520,00
  % -0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6023
  % 0,38
 • € EURO
  34,8137
  % 0,22
 • £ POUND
  40,6625
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3496
  % 0,93
 • BITCOIN/TL
  2128650,463
  % 4,37
 • BIST 100
  9.462,24
  % -0,65
Reklam
Reklam

Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme

Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme
Reklam

Kredi başvuru sayısı öğrenme işlemi yapmanız gerekir. Bunun için kredi başvurunda bulunmadan önce bu sayıya dikkat etmek önemli olmaktadır. Kredi başvurusunun yapımında belirli kriterler bulunur. Bu kriterlerin biri de çok fazla başvuruda bulunmamaktır. Çünkü bu durum kredi notunu düşürür. Olumsuz bir etki yaratır. Bankalar arasında güvensizlik hissi oluşturur.

Bu nedenle kredi başvurusunu kendiniz ya da sizi arayan banka personellerine yaptırmamanız gerekir. Acaba bana ne kadar kredi çıkar düşüncesi ile yaptığınız her başvuru size kredi çıkmasa dahi kayıt altına alınır. Kredi başvuru sayısı öğrenme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı takip etmeyi unutmayın.

Kredi Başvuru Sayısı Öğrenme Nasıl Yapılır?

Kredi başvuru sayısı öğrenme farklı şekilde yapılır. Bunun için ilgili bankanın müşteri hizmetlerine bağlanmak ve adınıza belirli süreler içerisinde kaç kez başvuru yapıldığını sorgulamak mümkündür. En çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Bu nedenle ilk yapılan ve popüler olan bilgi alam sistemidir diyebiliriz. Bunun için herhangi bir bankayı aramanız da yeterlidir. Örneğin A bankasından başvuru yapmışsınızdır. Ancak bunu B bankasını arayarak da sorabilirsiniz. Çünkü tüm başvurular ortak kredi notuna etki ettiği için ortak bir şekilde işlem görebilir.

İkinci yöntem olarak internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden kredi işlemleri bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Burada kredi hareketleriniz ve önceki başvurularınız görünecektir. Üstelik zaman aralığını kendiniz belirlediğinizde her zaman bunu görebilirsiniz. Yani son bir aylık, üç aylık hatta bir yıllık dahi başvuru sayınızı öğrenebilir ve belirleyebilirsiniz. Findeks üzerinden üye olursanız ve kredi başvurularınızı sorgulayabilirseniz, başvuru sayısını öğrenirsiniz. Bu genellikle kredi notuna bakmak için kullanılan bir sistemdir. Ancak başvurular da kredi notunu etkilediği için direkt olarak işlem görmektedir.

Kredi Başvuru Sayısı Silinir mi?

Kredi başvuru sayısı belirli bir süre sonra silinir. Bununla birlikte kredi notunuz da buna bağlı olarak yükselişe geçer. Başvuruların silinmesi ve düzelmesi için, altı aylık bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Yani siz ısrarla kredi başvurusunda bulunarak, kredi notunuzu olumsuz yönde etkilediyseniz, altı aylık süre zarfında bir başvuru yapmazsanız otomatik olarak silindiğini göreceksiniz. Çok bir etkide bulunmasa da bir miktar kredi notunuzun yükselmesine destek sağlayacaktır. Çok fazla kredi başvurusunda bulunmak iyi bir şey değildir. Bankaların kredi notu ortaktır. Bu nedenle bir yerden olumsuz yanıt aldığınızda diğer bankalardan tek tek başvuruda bulunmak olumsuz yönde kredi notunuzu etkileyecektir.

Reklam
YORUMLAR YAZ