• YARIM ALTIN
  8.526,00
  % -0,84
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5998
  % 0,38
 • € EURO
  34,8045
  % 0,19
 • £ POUND
  40,6184
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3496
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  2115087,719
  % 3,46
 • BIST 100
  9.462,63
  % -0,65
Reklam
Reklam

Kredi Çıkmıyor Nasıl Alabilirim?

Kredi Çıkmıyor Nasıl Alabilirim?
Reklam

Bir bankadan kredi çıkmıyor ise ve kredi çıkmıyor nasıl alabilirim sorusunu soruyorsanız, bunun en yaygın nedeni, kredi notunuzun düşük olması veya altı aydan daha kısa bir süredir işsiz olmanız veya SGK’da olmamanızdır. Bu nedenle, ihtiyacınız olan parayı almanın iki yolu vardır. Alternatif olarak, kredi puanı araştırması yapabilir ve kredi başvurusunda bulunup bulunmamaya karar vermeden önce en az üç ila altı ay bekleyebilirsiniz.

Bankalar Neden Kredi Vermez?

Bankaların mümkün olduğu kadar çok tüketiciye hizmet vermek için tüm çabalarına rağmen, çeşitli nedenlerle kredi çıkmıyor ise çok normal bir durumdur. Gerek bankanın gerekse müşterinin kusurlu olmasına bakılmaksızın herhangi bir ret durumunda tüm bankalara ihtiyaç kredisi ret cevabı verilmektedir.

Herhangi bir şekilde finansal sisteme girdikten sonra kredi notunuz tüm kredi kartı ve kredi borçlarınızın durumunu kapsar. Kredi notunuzun belirli bir eşiğin altında olması durumunda başvurunuz onaylanmayacaktır. Bir başvuru sahibinin kredi notu, kredi başvurusunun reddedilmesinde kritik öneme sahiptir.

Gecikme veya yasal takip olması durumunda kredi puanınız düşecektir. Bu durumda bankalar kredilerinizi geri öderken güvenilmez olduğunuzu düşündükleri için başvurunuzu olumsuz görebilirler. Bu nedenle, risk grubunun kredi derecelendirme kategorilerinden kaçınmak en iyisidir.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Findeks, kredi notunuzu kontrol edebileceğiniz bir sitedir. Size özel Findeks Paketleri ile kredili ürün ödeme geçmişinizi takip edebilir, size özel finansal tavsiye, takip ve uyarılar alabilirsiniz.

Kredim Nasıl Onaylanır?

Başvurunuzu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olun. Düzenli kira, gayrimenkul, banka menkul kıymetleri ve maaş ve serbest meslek gelirinizden elde edilen gelir, net gelir olarak bilinir. Kredi onayı alma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için, başvuru yaparken toplam net gelirinizi sisteme girmelisiniz.

Başvurduğunuz bir bakadan kredi çıkmıyor ise başka bir bankadaki ihtiyaç kredileriniz, esnek hesaplarınız veya kredi kartlarınıza borcunuz varsa, bu borçları bir an önce kapatmalısınız. Kamu veya özel kuruluşlarda hacze konu olan borçlarınıza yaklaşıp borcunuzun ödenmesini sağlamanız durumunda başvurunuz büyük ihtimalle kabul edilecektir.

Diğer bankalarda aylık ödemeler yapın. Borçlarınızı zamanında ödemek, kredi notunuzu yükseltmenize ve kredi alma şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Aynı durum kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapmak ve sadece “asgari tutar” yerine vadeli borcun tamamını ödemek için de geçerlidir.

Bir kredi ürünü kullanır ve bunun için ödeme yaparsanız, kredi puanınız yükselecek ve bu da kredi alma şansınızı artıracaktır. Halihazırda kredi kartınız veya esnek hesabınız yoksa, düşük limitli bir kredi kartı alıp düzenli ödeme yapmanız bankamıza olan güveninizi kazanmanıza yardımcı olacaktır. Borcunuzu konsolide etmek ve aylık ödemelerinizi azaltmak için Borç Transfer Kredisi veya Şartlı Kapanış Kredisi seçerseniz, vadeyi uzatabilir ve maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Bu, birçok kredinizi orada toplayarak tek bir kredi için yetkilendirilme şansınızı artıracaktır.

Kredi Çıkmıyor Nereden Para Bulabilirim?

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu

Faturalı hattınızın sahibi olması ve faturanızı zamanında ödemeniz koşuluyla, işsiz veya kredi notunuz düşük olsa bile 15.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bu kredi ile altı ay veya 12 ay vade seçeneği mevcuttur.

Telefon Bozdurma ile Nakite Çevirme

Türk Telekom ve Vodafone dahil tüm Turkcell müşterileri faturalı telefon hizmetini altı ya da on iki ay taksitle satın alabileceklerinin bilincindedir. Fatura ödeme geçmişiniz (hatta kalma süreniz, borcunuz miktarı vb.) bayilerde hangi cihazların erişilebilir olduğunu belirler. Telefonu çevrimiçi satıcıdan adınıza satın alın, kapalı bir paket olarak satın ve ödeme alın.

Bankalardan Neden Az Kredi Verir?

Krediyi geri ödeme olasılığınız çok küçük olsa bile, teminatınızın düşük olması kredi çıkmıyor olmasının nedenlerinden biridir. Tüketici kredileri en yaygın bulgudur. Ev ve taşıt kredilerinin teminatı ipotek olduğundan, borçlu yukarıdaki kriterlerin tümüne uysa bile, hane geliri çok düşükse ihtiyaç kredisinden mahrum bırakılabilir. Kefil veya ipotek değeri olan herhangi bir mülk bulunmamaktadır.

Çünkü tüketici kredilerinde böyle bir durum yok. Bankalardan alınan krediler, bir hanenin yıllık gelirinin yüzde 60’ına kadar geri ödeme koşullarıyla kullanılabilir. Ayda 1.500 TL kazandığınızı, eşinizin maaşlı bir şirkette 1.400 TL kazandığını düşünün. Ondan borç alırsanız 1700 TL’yi geri ödemeniz gerekir. Bu akılda tutulması gereken çok önemli bir faktördür. İhtiyaç kredisi en fazla 48 ay kullanılabildiğini düşünürsek, 48*900 kredi çekerseniz 4000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Bu durumda önlem almak bankanın inisiyatifindedir.

Reklam
YORUMLAR YAZ