• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167340,319
  % 0,44
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Kredi Kartı Ek Kart Nedir, Nasıl Çıkarılır?

Kredi Kartı Ek Kart Nedir, Nasıl Çıkarılır?
Reklam

Kredi kartı ek kart nedir? Sorusu özellikle ek kart kullanımı yapmak isteyen kişilerce merak edilen bir sorudur. Ek kredi kartı, 15 yaşını doldurmuş kişilere belirli bir tutar veya oranda tahsis edilen, asıl kart hamilinin talebi üzerine asıl kart hamiline verilen limiti aşmadan nakit çekme ve harcamada kullanılabilen kredi kartıdır.

Ek Kart Nasıl Çıkarılır?

Ana kart sahibi internet bankacılığı ayrıcalıklarına sahipse, kişisel bankacılık bilgilerini tekrar girmek zorunda kalmadan ek kart siparişi verebilir. Diğer bir başvuru yöntemi ise telefon bankacılığıdır. Gerçek kart sahibi, bankanın müşteri hizmetlerinden kolaylıkla ek bir kart talep edebilir. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra değerlendirme, bankanın sistemine bağlı olarak 12 dakika ile 12 gün arasında sürebilir. Değerlendirme olumlu ise 3 ila 7 iş günü içerisinde ek kart gönderilecektir. Kredi kartı ek kart nedir? Sorumuzu cevapladığımıza göre kredi kartı ek kart ücretli mi onu inceleyelim.

Kredi Kartı Ek Kart Ücreti

Ek kart ücreti, orijinal kart ücretinin en fazla yarısı veya daha azı olabilir. Ancak bazı bankalar herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ek kartlardan alınan ücretler yeni düzenlemeye şu şekilde dahil edilmiştir: “…Ana kartla bağlantılı olarak sunulan her ek kredi kartının yıllık üyelik ücreti, ana kartın yıllık üyelik ücretinin yüzde ellisini aşamaz.”

18 Yaşından Küçüklere Ek Kart Çıkarılabilir mi?

Ek kart sahibi olmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Kredi kartı sahipleri genellikle ek kartı aile üyelerine vermeyi tercih ediyor, bu durumda 18 yaş altı çocuğuma nasıl kart alacağım sorusu ortaya çıkıyor. Prosedür aşağıdaki gibidir: 18 yaşın altındaki kişilere, aile muvafakatnamesi ile ek bir kart verilebilir. Bu, çocuğun anne veya babasının çalıştırılmasını gerektirir ve çalışan ebeveynin kredi kartına bağlı ek bir kartı düzenlenir.

Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartı ek kartınızı borcu veya ödeme günü olmadığı sürece internet bankacılığı aracılığıyla ya da şubenize giderek kapatabilirsiniz. Mobil bankacılık veya internet bankacılığından işlemin gerçekleştirilmesi son derece basittir.

Ek Kartın Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ek kart nedir? Sorusunu yazımızın başında açıklamıştık . Şimdi ise ek kartın ödemesinin nasıl yapılacağını açıklayacağız: Ödeme yöntemi, ek kartın türüne göre değişir. Ek kart, ana kart ile aynı ve limitleri dahilinde ise, bu kartların duruşmaları ve borçları birleştirilir. Ödeme, ana kartın ödemesi ile birlikte yapılır, ana kartın borcunu öderseniz ek kartın borcunu da ödersiniz.

Kendi CVV kodu ve son kullanma tarihi olan bir kart ise bu kartın borç ve ödeme tarihi ana kartın ödemesinden ayrı ve bağımsız olarak hesaplanır. Ek kartınızı bankanızla görüşerek seçmeyi ve ödemeyi en baştan öğrenmeyi unutmayınız çünkü her durumda ek kartın ödemesinden asıl kart sahibi sorumludur ve bunu düzenli olarak yapmanız önemlidir.

Reklam
YORUMLAR YAZ