• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1268218,599
  % -0,32
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14
Reklam
Reklam

Kredi Kartına Taksitle Telefon

Kredi Kartına Taksitle Telefon
Reklam

Günümüzde neredeyse herkesin temel ihtiyacı konuma gelmiş telefonların fiyat ve değer konusunda ülkemizde ciddi bir artış yaşadığını söylemek mümkündür. Bununla birlikte telefonlarda oluşan teknolojik değişim ve artan fiyatlar günümüz ekonomik sıkıntıları sebebiyle fiyat yönünden daha fazla artışa gitmiştir.

Vatandaşlar telefon almak ve ihtiyacını karşılamak amacıyla bankalar kredi çekmekte ve direk olarak peşin ödeyerek bu ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ancak peşin ödeme veya kredi çekme fırsatı olmayan vatandaşlar telefon ihtiyaçlarını vadeli veya taksitli alıp alamayacağını merak ediyor. Aynı zamanda kişiler telefon ihtiyaçlarını karşılama dahilinde vadeli veya taksitli ödeme yaparak bütçesel olarak da rahatlamak istemekte. Kredi kartına taksitle telefon alınır mı? Sorusunun cevabını bu makalede net bir şekilde bulabileceksiniz.

Kredi Kartına Taksitle Telefon Alınır mı?

Telefon, tablet, bilgisayar vb. ürünler BDDK’nın 2014 yayınlandığı veriye göre akıllı cihazlar üzerinden yapılacak alışverişlerde kredi kartına maksimum 3 ay taksit imkânı sunuluyor. 2021 yılının son ayında artan enflasyon oranı sebebiyle yapılan açıklamada 5000 TL üzerinde olan akıllı cihazlar alımında taksit oranı 6 aya kadar çıkabilmektedir. Aynı zamanda akıllı cihaz alımlarının kolaylaştırılması ve vatandaşların ödemelerde daha fazla rahatlanması amacıyla KDV oranı %1’e düşürülmüştür.

Ancak çoğu akıllı cihaz müşterisi tarafından 3-6 aylık taksit imkânı oldukça yetersiz görülmektedir. Bu durumda kişiler daha fazla taksit yaptırabilmek ve akıllı cihazları daha uzun vadede alabilmek için çözüm yolu arıyor.

Bu çözüm yollarını günümüzde bankalar çeşitli seçeneklerle müşterilerinin hizmetini sunmakta. Özellikle 2014’te yayınlanan BDDK yasasından sonra firmalar telefon satarken vadeli ödemenin alınabilmesi ve müşterilerin telefon fiyat tutarını vadeli bir şekilde ödeyebilmesi için firmalar bankalarla anlaşarak kredi imkânı ile müşterilerin telefon almasını sağlayabilmektedir.

Telefon alımı için kredi çeken müşteriler, bankalarla iletişim kurarak kredi borç ödemelerini, kredi kartı ödemelerine dahil edebilir ve böylece dolaylı yolla kredi kartı taksitiyle telefon alabilmektedirler.

Kredi Kartı Taksitle Telefon Nereden Alınır?

BDDK’nın 2014 sonrası yaptığı açıklama sonrasında birçok teknoloji firması yüksek taksitlerle telefon ve akıllı cihaz satışını bırakmıştır. Ancak taksitler her ne kadar 6 ayın altında olsa da 3-6 ay arası taksit yaptırmak isteyen vatandaşlar günümüzde popüler olmuş akıllı cihaz satan firmalardan telefonlarını güvenilir ve rahat bir şekilde alabilir. Aynı zamanda bankaların anlaşmalı olduğu şirketler veya bankaların müşterilerine sunduğu avantajlarla da telefon alınabilir.

Bankalar senelik olarak teknoloji firmalarıyla belli başlı anlaşmalar yaparlar ve bu anlaşmaları müşterilerinin avantajlı bir şekilde ürün alabilmesi için kullanmaktadırlar. Aynı zamanda bankalar senelik olarak anlaşmalı olduğu firmalardan belli bir sayıda telefon alır ve müşterilerine bunu kampanya dahilinde taksitli bir şekilde satar. Böylece kişiler müşterileri oldukları bankaların senelik kampanyalarından yararlanıp telefon alabilirler.

Son olarak online alışveriş siteleri üzerinden taksit seçeneğiyle telefon almak mümkündür. Bundan birkaç sene önce online alışveriş sitelerinden 12 aya varan taksitle telefon alınabilirken günümüzde online alışveriş sitelerinin telefon taksitleri 6 aya kadar sınırlı kalmaktadır.

Vatan Kredi Kartına Taksitle Telefon Alma

Vatan bilgisayar uzun senelerdir, akıllı cihazlar ve teknolojik ürünler yönünden satış yapan bir firma konumdadır. 2014 BDDK kuralları sonrasında akıllı cihazlarda ve birçok teknolojik ürünlere yansıyan yüksek taksitle alım yapılmasının kaldırılması, Vatan bilgisayarın satışlarını düşüren bir etken rolü oynamıştır.

Bu sebeple Vatan bilgisayar ürünleri satmak ve müşterilerinin ödeme konusunda sıkıntı yaşamaması amacıyla uygulayacağı taksit miktarına ek bankalarla anlaşmalı bir şekilde müşterilerine taksitli banka kredisi tanımlamaktadır.

Vatan bilgisayar şubelerine giderek yapacağınız telefon alışverişinde, almaya karar verdiğiniz telefon üzerine taksitli banka kredisiyle borçlanabilir ve daha sonrasında bu borcu kredi kartınıza tanımlayabilirsiniz.

Teknosa Kredi Kartına Taksitle Telefon Alma

Teknosa BDDK kuralları çerçevesinde uygulanan taksit kurallarına bağlılık göstermektedir. Bu sebeple Teknosa üzerinden alacağınız telefonlarda minimum 3- maksimum 6 taksit seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak bu taksit sayısına ödeme güçlüğü çekiyorsanız. Teknosa’nın anlaşmalı olduğu bankalardan kredi çekebilir ve telefonunuz belli bir ay ödeme vadesiyle satın alabilirsiniz.

Media Markt Kredi Kartına Taksitle Telefon Alma

Media Markt son zamanların en çok tercih edilen teknoloji mağazalarından biri olma konumundadır. Bu sebeple Media Markt müşterilerinin istediği gibi alışveriş yapması için uygun ortam oluşturmaya sürekli olarak devam ediyor. Media Markt üzerinden herhangi bir telefon almak istiyorsanız BDDK kurallarına uygun 3-6 ay taksit imkanıyla ödemenizi yapabilirsiniz.

Kredi Kartına Telefon Aldıktan Sonra Taksitlendirme

Herhangi bir mağazadan kredi kartınızla telefon aldıysanız veya telefon dışında herhangi bir ürün alsaydınız bankanız daha sonrasında size taksit imkânı sunacaktır. Bu taksitlendirme genelde bankaların mobil uygulaması veya resmî web sitesi üzerinden yürütülmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken tek konu ödemenin peşin olarak yapılmasıdır. Günümüz bankalarında ödeme sonrası taksitlendirme 6 aya kadar çıkabilmektedir.

Reklam
YORUMLAR YAZ