• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2165398,577
  % 0,23
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar
Reklam

Kredi notu sıfır olana kredi veren bankalar çoğu kişi tarafından merak edilen bir konudur. Peki, kredi notu sıfır olana kredi veren bankalar var mı? bu sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Kredi notu sıfır kredi veren bankalar arasında sıfır puana sahip olanlar, çeşitli kredi çözümleri, analizler ve farklı kredi bulma seçenekleri bulunmaktadır.

Kredi notu sıfır olanlar veya kredi notu olmayanlar kredi kullanabilmektedir. Ancak bu kişilerin kredi geçmişleri olmadığı için onay almaları biraz zorlaşabilir. Başvuru sahibinin kredi onayı alabilmesi için öncelikle bankaya aylık gelirini sunması gerekmektedir. Ayrıca istenildiği takdirde teminat gösterilmesi gerekmektedir. İlk olarak kredi başvurusu yapılması gerekmektedir. İlk olarak maaşınızı aldığınız bankadan kredi kartı almak faydalı olabilir.

Bu ürünleri düzenli olarak kullanmanız ve borçlarınızı ödemeniz halinde kredi notunuz oluşmaktadır. Bu aşamadan sonra yüksek miktarda kredi başvurusu yaparak onay alabilirsiniz. Sizden istenen tüm belgeleri tam ve doğru şekilde hazırlamanız halinde banka kredisi başvurunuz olumlu şekilde sonuçlanacaktır.

Sıfır Kredi Notu ile Kredi Çekebilir miyim?

Kredi notu sıfır olan kişiler kredi çekmek için riskli grupta yer almaktadır. Kredi kullanma olanağı gelire bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca sıfır kredi notu ile kredi almak için kefil ve ipotekle kullanılma ihtimali bulunmaktadır. Sıfır kredi notu ile kredi çekilebilir miyim? Sorusuna cevap vermemiz gerekirse, öncelikle şunu bilmeniz gerekir. Sıfır kredi notuna sahip olmanızın nedeni sizin uzun zamandır hiçbir kredili banka ürünü kullanmamış olmanızdır.

Bankalarda açtırmış olduğunuz vadesiz veya vadeli hesaplarınız kredi notuna etki etmemektedir. Herhangi bir kredi notunuzun oluşması için kredi ürünleri kullanmalısınız. Kredi çekmek için gerekli şartlar arasında 18 yaşını doldurmuş olmak vardır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi veya KOBİ kredisi çekebilmeniz için mutlaka 18 yaşın üzerinde olmalısınız.

İkinci olarak yeterli kredi notuna sahip olmak. Kredi notunuzun yüksek oluşu kredi başvurunuzun onaylanma ihtimali arttırmaktadır. Kredi notunuzun yüksek olması için de mevcut kredi veya kredi kartı borçlarınızı gününde ödemeniz gerekmektedir. Böylece kredi notu yükselecektir.

Kredi çekmek için gereken şartlara uygun olmanız oldukça önemlidir. Öncelikle gelirinizi belgelemeniz gereklidir. Aksi halde kredi çekemezsiniz. Kredi çekmenize engel durum söz konusuysa bu kredi notunuzu yeterli olmadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle kredi çekebilmek için kredi notunuzu yükseltmeniz gerekmektedir. Kredi notunuzu arttırmanız halinde bu kredi çekme işleminizi kolaylaştıracaktır.

Bankadan Kredi Çekmek İçin Ne Gereklidir?

Kredi çekmek için bazı gerekli şartlar bulunmaktadır. Kullanmak istediğiniz kredi türüne göre gerekenler bazı farklılıklar göstermektedir. Kredi çekebilmek için bazı ortak özellikler de vardır. Sigortalı olarak çalışma süresi kredi çekmek için oldukça önemlidir. Bankadan kredi çekmek için SGK çalışanlarının son iş yerinde en az 3 ay, toplamda ise en az 12 ay sigortalı olarak çalışmak gerekmektedir. Vergi levhalı olarak çalışanların ise vergi levhasında kâr görünmelidir.

Mevcut işletmenin kuruluşunun üzerinden 1 yıldan fazla bir süre geçmiş olması zorunludur. Memur olarak çalışan ya da emekli olanlar genelde belirli bir süre çalışmış olması beklenmemektedir. Ancak bu kişileri değerlendirirken kredi notu daha önemli bir rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra emekli aylığına sahip olan kişi aldığı bu gelire ek olarak farklı bir yerde çalışıyorsa gelir elde ediyorsa bu kişilerin çalıştığı yerden elde ettiği aylık geliri de belgelemeleri gerekmektedir. Bu belgeleri doğru şekilde hazırlayıp belirtilen sürelerde sunmanız önem taşımaktadır.

Bankadan kredi çekmek için gereken belgeler çalıştığınız kurumlara göre farklılık göstermektedir. Kredi çekmek için özel sektör çalışanları için nüfus cüzdanı, SGK dökümü, maaş bordrosu, iş yeri imza sirküleri, ikametgâh, araç ruhsatı, tapu fotokopisi, ek gelir belgesi gerekirken kamu çalışanları; nüfus cüzdanı, ikametgâh, maaş bordrosu, taşıt kredisi için araç ruhsatı, var ise ek gelir belgesi istenmektedir.

Tapu fotokopisi yalnızca konut kredisi başvurusu için talep edilmektedir. Taşıt kredisi ile sıfır araç satın almak için aracın proforma faturası, ikinci el taşıt kredisi almak istiyorsanız aracınızın ruhsatı ile başvurmanız gerekmektedir. Zaten müşterisi olduğunuz bankadan kredi çekmek için gelir belgesi ibraz etmenize gerek yoktur. Bu nedenle müşterisi bulunduğunuz bankaya kredi başvurusunda bulunmamız işinizi kolaylaştırmaktır.

Reklam
YORUMLAR YAZ