• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1267724,510
  % -0,71
 • BIST 100
  7.913,76
  % -0,82
Reklam
Reklam

Maaş Kartı ile Alışveriş Yapılır mı?

Maaş Kartı ile Alışveriş Yapılır mı?
Reklam

Maaş kartı ile alışveriş yapılır mı diye merak ediyorsunuz. Maaşlı bir işte çalışıyorsunuz. Bunun sonucunda her ay düzenli olarak belirtilen tarihte maaşınız hesabınıza yatıyor. Bu maaşı kullanmak için ilgili bankanın kredi kartını ve ATM kartını da alırsınız. ATM kartı burada maaş kartı olarak geçer. Maaşınız bu hesaba yatar. Kredi kartı gibi belirli işlemleri maaş kartı ile de yapabilirsiniz.

Dolayısıyla alışveriş yapmak da mümkündür. Hatta yeni nesil sisteme göre temassız kart gönderimi yapılmaktadır. Şifre girmeden ya da kartı alışveriş yaptığınız kişiye uzatmadan direkt temassız özelliğini dahi kullanabilirsiniz. İster online olarak isterseniz fiziki alışverişlerinizde maaş kartını kullanmanız mümkün olmaktadır.

Maaş Kartına Taksit Yapılır mı?

Maaş kartı aslında bir ATM kartıdır. Bu kartı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Ancak Türkiye’ de sürekli olarak taksitli kullanım yaygın olduğu için bunun sonucunda direkt olarak maaş kartı ile taksit yapılır mı diye sorular da olabiliyor. Hal böyle olunca da maaş kartı kullanımının detaylarını banka müşterisi bilmek istiyor. Maaş kartı sizin maaş hesabınıza bağlıdır. Bu maaş hesabında para olduğu sürece harcama yapabilirsiniz. Dolayısıyla var olmayan bir parayı kullanmamış olursunuz. Faiz işlemi uygulanmaz. Taksitli alışverişe açık bir sistem değildir.

Maaş Kartına Taksitli Telefon Alınır mı?

Maaş kartı ile taksitli telefon alınır mı diye merak ediyor olabilirisiniz. Telefon almak istediğiniz zaman, kredi kartını kullanarak taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Ülkemizde taksit ile telefon alım satım işlemi yasaklanmıştır. Ancak telefon satan bayiler telefon fiyatına, telefon aksesuarı satıldığını göstererek, taksitlendirme işlemi yamaktadır. Bir şekilde kredi kartı kullanımına açıktır. Ancak maaş kartı ile taksitlendirme işlemi olmadığı için taksitli telefon alınması da mümkün değildir. Taksitli alışveriş dışında, kredi kartını kullanım gösterdiği tüm alanlarda maaş kartını kullanmak mümkündür.

Maaş Kartı ile Online Alışveriş Yapılır mı?

Maaş kartı dediğimiz kart aslında kişilerin günlük kullandığı ATM kartıdır. Kişilerin maaşları bu hesaba yattığı için bu ATM kartı da otomatik olarak maaş kartı olmuştur. Dolayısıyla kredi kartı ile yapılan ya da diğer ATM kartlarıyla yapılan sistemler aslında bu anlamda önemli olabilmektedir. Diğer ATM kart bilgilerini girerek nasıl online alışveriş yapabiliyorsak maaş kartı ile online alışveriş yapılır mı sorusunun yanıtı da evet yapılır olmaktadır.

Reklam
YORUMLAR YAZ