• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1268228,648
  % -0,67
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14
Reklam
Reklam

Odeabank Kimin?

Odeabank Kimin?
Reklam

Günümüzde günlü ihtiyaçlarımızı karşılamak için ve finansal işlemlerimizi halletmek için bankaları sıklıkla kullanırız. Bankalar, müşteri bazlı ilerlemekte ve yapılan işlemlerde buna göre değişmektedir. Bununla birlikte bir bankanın müşterisi olmasa dahi bireylere hizmet vermesi mümkündür. Bu yazımızda bu bankalardan biri olan Odeabank kimin olduğu, kurumsal yapısı ve güvenilirliği hakkında net bilgiler vereceğiz.

Odeabank Bank Audi bünyesinde 11 ülkede hizmet veren ve merkezi Lübnan’da bulunan bir banka kuruluşudur. Kurumsal yapı kapsamında bireysel ve kurumsal olmak üzere bir bankada gerçekleştirilebilecek tüm hizmetleri sunan bir banka konumundadır. Bununla birlikte yatırım, tasarruf ve kredi gibi işlemlerin de yapılması oldukça mümkündür.

Odeabank sahip olduğu küresel depo sertifikasıyla aynı zamanda küresel piyasalarda işlem görmekte ve birçok yatırımcısı bulunmaktadır. Bu sebeple bir nevi halka arz olmuş bir banka olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bununa birlikte Bank Audi ve Odeabank, kurucusu olan Raymond W. Audi tarafından yönetilmektedir.

Odeabank Güvenilir mi?

Bireyler veya kurumlar parasal işlemlerini gerçekleştirirken başta önem verdiği en büyük konu güven konusudur. Bunun günümüzdeki en büyük sebebi küresel ekonomik çalkantıların bankaları da finansal yönde etkilemesidir. Türkiye’de herhangi bir bankada işlem yapacak kişilerin öncelikle, işlem yapacakları bankayı iyi bir şekilde araştırması gerekmektedir. Bu araştırma bankanın yasal yükümlülüklerini ve ticari kanuna nasıl uydukları ile alakalı olması gerekmektedir.

Bu durum için öncelikli ve en önemli araştırmanın Odeabank’ın BDDK’ya kayıtlı olup olmamasıdır. BDDK genel olarak bankaların yaptığı işlemleri takip eder ve herhangi bir usulsüzlükte bankaların yaptırıma uğramasına sebep olmaktadır. Bunun dışında bankalardan daha önce hizmet alan kişilerin yorumları incelenebilir. Bu ve benzeri detaylar göz önünde bulundurulduğunda eğer bireye uygun bir hizmet ortaya çıkıyorsa kişilerin banka müşterisi olması önerilmektedir.

Odeabank’ın güvenilir olup olmadığını yaptığımız araştırmalar doğrultusunda sizlere açıklayalım;

Odeabank kuruluşundan bu yana BDDK’dan onay almış bir banka konumundadır. Bununla birlikte 6 yıldır Türkiye’de aralıksız hizmet veren bir banka konumundadır. Aynı zamanda küresel piyasalardaki değerlerine baktığımızda bütçe ve yatırım bakımından oldukça güçlü bir banka konumundadır. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda Odeabank’ın güvenilir bir banka olduğunu söylenebilir. Ancak bireylerin yine de Odeabank veya başka bir bankanın müşterisi olmadan BDDK’nın banka hakkında aldığı kararlar ve inceleme raporlarına bir göz atması önerilmektedir.

Reklam
YORUMLAR YAZ