• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2161878,658
  % 0,27
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Öğrenciler İçin Para Kazanma Yöntemleri ve Tavsiyeler

Öğrenciler İçin Para Kazanma Yöntemleri ve Tavsiyeler
Reklam

Öğrenciler için para kazanma yöntemleri nelerdir? sorusuna siz de yanıt arıyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor ki, para hayatınızı iyi bir şekilde idame ettirmek için çok önemli bir araçtır. Dolayısıyla bu makalemizde günümüz şartlarında nasıl para kazanabilirim? Nasıl ek gelir elde edebilirim? Sorularının cevabını kolaylıkla bulacaksınız. Şimdi sizlere fikir vermek açısından para kazanma yöntemlerini çeşitli başlıklar halinde sıralayarak bu yöntemleri de nasıl uygulayacağınızı ve bu yöntemleri uygulayacağınız zaman ne kadar sürede ve ne kadar para kazanabileceğinizi anlatacağız. Yalnız öncelikle ilk 1 hafta içerisinde aşağıdaki bahsedeceğimiz yöntemleri istikrarlı bir şekilde uygulamalısınız. İlk 1 hafta para kazanmanız için çok önemlidir.

Geri Dönüşüm ile Para Kazanma

Geri dönüşüm derken kastetmek istediğim şey, mesela kitaplar çevrenizden eski kitapları toplayarak “LETGO” uygulamasında satabilir siniz. Ayrıca çeşitli bit pazarlarından güzel bir araştırma yaparak çok kaliteli ürünleri çok ucuz fiyata alarak bahsetmiş olduğumuz uygulamada kolaylıkla hiçbir ücret ödemeden satabilirsiniz. Başka bir yöntem olan Gümrük satış noktalarından da sizler için bahsetmek istiyorum. Gümrük satış noktaları, Havaalanlarından gümrükte takılan, yolcular tarafından unutulan ürünlerin belirli bir süre sonra gümrük kontrolü altına alınarak satışa çıkarılma yöntemidir.

Haftanın belirli günlerinde gerçekleşen bu satışlardan çok uygun fiyata faydalanmak istiyorsanız sabahın erken saatlerinde gümrük satış noktalarına giderek çok ucuza elektronik, giyim, aksesuar gibi ürünleri satın alabilirsiniz. Tabi ki bu satın alma sonrasında üzerine kar koyarak ilgili ürünleri “LETGO” da kolaylıkla satabilirsiniz. Bu noktada şunu belirtmek istiyorum ki, kesinlikle şöyle bir soru aklınıza takılmasın. Peki herkes bunu yapamaz mı? Ya da insanların bununla ilgili bilgileri yok mu? Belki şaşırabilirsiniz ama kesinlikle insanların çoğunun bu tür uygulamaları hayata geçirebilecekleri kadar araştırması ve bilgisi bulunmamaktadır.

Sosyal Medya ile Para Kazanma

Bu alanda günümüzde en çok tercih edilen para kazanma platformlarından biri olan Sosyal Medya’dan bahsedeceğim. Günümüzde sosyal medya birçok kişinin gelir kaynağı oldu. Öncelikle olayı basite almamanız açısından bir örnek verecek olursak; Juventus FC’den 30 milyon EUR kazanan Cristiano Ronaldo’nun instagram geliri 50 milyona yaklaştığı söylenmektedir.

Şimdi öncelikle sosyal medya üzerinden bir instagram sayfası açarak bu serüvene sizler de çok kolaylıkla başlayabilir siniz. Peki aklan gelen ilk kelime hangi konuda bir instagram sayfası açacağınız olacaktır. Bu makalemde ben sizlere daha kolay takipçi kazanabileceğiniz, daha çok beğeni alabileceğiniz ve kısa zamanda nasıl “keşfet” e çıkabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğim. Mesela günümüzde ülkemizde döviz kurlarındaki dalgalanmalardan kaynaklı yerli para birimiz olan TL değer kaybetmektedir. Şimdi sizlere şöyle bir fikir vereceğim; her hangi bir Avrupa ülkesini baz alarak ürünleri Türkiye ile karşılaştırabileceğiniz bir instagram sayfası kurabilirsiniz. Dolayısıyla bu konu günümüzde insanlar tarafından çok ilgi çektiği için sizlere kolay bir şekilde takipçi ve beğeni kazandıracaktır. Bu şekilde her gün en az iki içerik paylaşarak kolaylıkla 1 ay içerisinde keşfet’e çıkabilirsiniz.

İnstagram sayfanızı bu şekilde adım adım büyüterek sonrasında çok kolay bir şekilde sayfaya reklam alabilir, sayfayı başkasına satabilir ya da sayfada herhangi bir şey satabilir siniz. Bu şekilde binlerce insana hitap ederek çok kolay bir şekilde para kazanabileceksiniz.

Dolarla Para Kazanma Yöntemleri

Basitçe tanımlamak gerekirse, küçük işlerin freelance işlerin yapıldığı bir platformdur. Bu platforma çok kısa bir sürede mail adresiniz ile üye olabilirsiniz. Buraya üye olduktan sonra herhangi bir becerinizi, ve bu beceriniz ile ilgili yapabileceğiniz etkenleri sırasıyla yazarak burada bir alan oluşturun. Mesela örnek verecek olursak burada translate işlemleri, excel de data girme işlemleri, tasarım işlemleri alarak kolay bir şekilde dolar kazanabilirsiniz. Sakın gözünüzde büyütmeyin basit bir translate sayfasını açarak bile dil bilmemenize rağmen de para kazanabilirsiniz.

Aklınıza söyle bir soru gelecektir. Peki bize bu işleri yaptıran insanlar neden kendileri translate ederek bu işlemi yapmıyorlar? Sizlere basit gelebilir ama gerçekten bu insanların bu tür işlemleri yapmak için zamanı olmadığından ve ekstra işçi çalıştırarak maaş ödemek istemedikleri için bu platformlar sayesinde ve siz freelancer’lar sayesinde işlerini kolay bir şekilde yaptıra biliyorlar. Özellikle tasarım işi, excel’de data girme işi ve translate işi çok yaygın bir şekilde bu platformda rağbet görmektedir. Bu yöntemlerden sizlere en kolay olanını seçin ve bu yolda ilerlemeye başlayın. İlk 1 hafta boyunca istikrarlı olmanız para kazanmanız için çok önemlidir.

Reklam
YORUMLAR YAZ