• YARIM ALTIN
  8.535,00
  % -0,73
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6019
  % 0,39
 • € EURO
  34,8138
  % 0,22
 • £ POUND
  40,6628
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,5027
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3495
  % 0,90
 • BITCOIN/TL
  2117203,146
  % 3,88
 • BIST 100
  9.486,87
  % -0,40
Reklam
Reklam

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar
Reklam

Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar, öğrenim kredisi çekmek isteyen öğrencileri için sıklıkla araştırılan konular arasında. Bildiğiniz gibi yaşam koşullarının oldukça yüksek olduğu günümüzde herkesin nakit paraya ihtiyacı var. O kadar ki, en ufak bir para ihtiyacında bile bankaların kapısını çalıyoruz. Bu krediler üniversite öğrencileri tarafından da oldukça talep görmektedir. Üniversite öğrencileri genellikle hem eğitim masrafları hem de özel ihtiyaçları için paraya ihtiyaç duyar.

Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar başvurularında en fazla ağırlığı gelir belgesi ve maaş bordrosu gibi belgelere vermektedir. Bu belgelerin yokluğunda, kredi kullanımı zorlu bir konu haline gelir. Öğrenciler gelirleri olmadığı için “gelir belgesiz kredi” sınıfında değerlendirilir. Öncelikle bankalar kredi kullanımınızı ve ödeme yöntemlerinizi derinlemesine inceler. Bu incelemeler sonucunda bankalar düzenli ödeme yapılmaması ve borçlanma olması durumunda kredi vermeyecektir.

Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar 18 yaşından küçükler dışında gelir belgesi talebi, işsizlerin ihtiyaç kredisi kullanmasına engel teşkil ediyordu. Serbest meslek sahibi olsanız bile, gelir belgesi sunamazsanız kredi alamazsınız. Kredi kullanabilmek bir öğrencinin tutkusuydu. Bununla birlikte, zamanın ilerlemesi, bu idealin çoğumuz için gerçekleştirilebilir olduğunu göstermiştir.

Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir mi?

Şartlar Nelerdir? Birçoğumuz KYK’nın (Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü) öğrencilerimize geri ödemeli burslar sağladığını biliyoruz. Öğrencilere sağlanan devlet yardımı KYK ile sınırlı değildir. Uluslararası öğrencilere iade edilmeyen bir SED ödemesi de sunulmaktadır.

Öğrenciler için SED Yardım Başvurusu’nda ilkokuldan üniversiteye kadar öğrencilere sunulan fırsatları görüntüleyebilirsiniz. Bankalar bu maddi yardımın yanı sıra öğrencilere kredi de vermektedir. Bir burs veya SED yardımı alsanız bile, bu bankaların tüketici kredisi olanaklarından yararlanabilirsiniz. KYK bursu kazanan 18 yaşını doldurmuş her öğrenci bankalara kredi başvurusunda bulunabilir.

Hangi Bankalar Öğrenciye Kefilsiz Kredi Verir?

Bankalar geçmişte ihtiyaç kredisi almayı son derece zorlaştırıyordu. 18 yaş sınırlaması dışında gelir belgesi talebi, işsizlerin ihtiyaç kredisi almasını engelledi. Serbest meslek sahibi olsanız bile, ödeme kanıtı sunamazsanız kredi alamazsınız. Kredi kullanabilmek bir öğrencinin tutkusuydu. Bununla birlikte, zamanın ilerlemesi, bu idealin çoğumuz için gerçekleştirilebilir olduğunu göstermiştir.

 • Enpara
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • Denizbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Başvuru ve Şartlar

Ziraat Bankası, öğrencilerimizin refahını ciddiye almaktadır. Öyle ki banka iki farklı yöntemle öğrenci kredisi sunmaktadır. Birincisi, kurslar veya dershaneler gibi üniversite eğitim ücretlerini karşılamak için verilen kredidir. 18 yaşını doldurmuş öğrencilerimiz de nakit ihtiyaçlarını karşılamak için ödünç verme hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Eğitim ve ihtiyaç kredisi olarak kullandırılan bu finansmanların genel özellikleri şunlardır: Ziraat Bankası Eğitim Kredisi:

 • 36 ay boyunca aylık ödemelerle sağlanmaktadır.
 • Üniversite harcamalarını ödeyen aile üyeleri tarafından kullanılabilir.
 • Öğrenci; Daimi bir geliri varsa ve en az 18 yaşında ise bu seçeneklerden kendisi de yararlanabilir.
 • Kişisel veya mali teminatlar alınır.
 • Ziraat Bankası hayat sigortası hizmetleri vermektedir.

Denizbank Öğrenciye Avantajlı Kredi Veriyor

Mevcut ekonomik iklimde, okumak oldukça zorlaştı. Bu nedenle Denizbank, öğrencilere son derece cazip bir finansman seçeneği sunmaktadır. Bu şekilde, yüksek üniversite masraflarınızı önemli taksitler halinde ödeyebileceksiniz. Böylece, eğitim hedefleriniz artık asla yerine getirilmeden kalmayacak. Denizbank bu krediyi geri ödeme gücünüze bağlı olarak 36 ay uzatma imkanı sunabilir. Bu eğitim kredisi ister özel okula ister üniversiteye gitmeyi tercih edin, kullanabilirsiniz. Denizbank, öğrencilere eğitim kredilerinin yanı sıra ihtiyaç kredisi de sağlamaktadır.

Vakıfbank Öğrenci Kredisi 3 Ayda 1 Ödemeli

Vakıfbank, öğrencilere çok uygun faiz oranlarıyla mükemmel kredi notu kredileri vermektedir. Ayrıca bu kredinin her üç ayda bir geri ödenmesine olanak tanır. Bu sayede aylık kredi ödemesi yapmanıza gerek kalmaz. Artık verilen kredi ve çeki üç ayda ödeme seçeneği ile çeşitli giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Üniversite masraflarınızı harcayacaksınız, ancak karşılayamıyor musunuz? Bu finansman seçeneği ile endişelenmeden ödeme yapabilir ve eğitiminizi ilerletebilirsiniz.

Akbank Öğrenci Kredisi Başvurusu

Akbank, kredi vermekten fazlasını sağlıyor. Kredi kartları da sunuyor. Böylece alışverişinizi ödemelere bölerek önemli miktarda Chip kazanabilirsiniz. Bankanın müşteri hizmetleri temsilcisi, banka politikasına uygun belgeler talep edecektir. Birincisi, ücret belgenizin bir kopyası. Bu belge üzerinde çalışılmadığı takdirde bankaya gönderilemez. Önceden vadeli mevduat hesabı açarak bu belgeyi sağlamadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu hesap ile mobil şubenizin şifresini alarak kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ