• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2165146,645
  % 0,22
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Reklam

Öğrenciye kredi veren bankalar; başvuru şartları ve daha ayrıntılı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz. Öğrenciye kredi veren bankalar arasında Halkbank, Denizbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, QNB ve Koç Finans bulunmaktadır. Öğrenci kredi ve kredi kartı başvurularının çoğunluğu olumlu şekilde sonuçlanmaktadır.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Bankalar tarafından öğrencilere sağlanan kredi ve kredi kartları hemen hemen her kuruluşta yer almaktadır. Öğrenciler eğitim hayatları boyunca daha uygun ve hesaplı faiz oranlarıyla hizmet alırlar. Bazı bankalar verdikleri kart ürünleri karşılığı da öğrencilerden herhangi bir ücret tahsil etmez.

Öğrenciye verilen krediler, yani eğitim kredileri bir çok bankada yer alsa da aşığı da belirtmiş olduğumuz kuruluşlar en popüler ve en avantajlı faiz oranlarına sahip olan bankalardır. Unutmayın ki aşağıda yer alan oranlar kampanya dönemlerinde özel ve indirimli olacağı gibi, yükselme ve değişme ihtimalleri de bulunmaktadır. Daha detaylı bilgiler için sizin için en uygun banka ile iletişime geçin.

Halkbank Öğrenci ve Eğitim Kredisi

Halkbank öğrenci kredisi kampanyası iki farklı yolla verilmektedir. Öğrenciler bu krediyi masraflı ve masrafsız şekilde 36 ay vadeli olarak kullanabilmektedir. Öğrenciler bu kredi başvurusu yalnızca banka şubesi üzerinden alabilmektedir. Öğrencilerin alabileceği kredi miktarı en çok 100 Bin TL olarak belirlenmiştir. Bu krediye ait faiz oranları şöyledir; masraflı öğrenci kredisi faiz oranı %1,63, masrafsız öğrenci kredisi faiz oranı %1,68’dir.

Masrafsız öğrenci kredileri için ödeyeceğiniz faiz oranının yüksek olmasına rağmen dosya bu kredide dosya masrafı alınmamaktadır. Masraflı öğrenci kredisinde ise kullanacağınız her 10 Bin TL kredi için 52,50 TL dosya masrafı ödersiniz. Bunun yanı sıra aldığınız öğrenci kredisinin ödemelerini 2 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Aylık gelir durumunuzun artıp azalmasına bağlı olarak aylık veya 3 aylık taksitler şeklinde aldığınız krediyi ödemenizde mümkündür.

Denizbank Öğrenci ve Eğitim Kredisi

Denizbank’ta öğrenciye kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Denizbank’ın öğrenciler ve eğitim için verdiği bu kredinin bir limiti vardır. Bu limit 55.000 TL ‘dir. Bunun yanında kredinin faiz oranı bütün vadelerde sabittir. Faiz oranı %2,54‘tür. Bu kredi türünü üniversite harç ücreti, İngilizce kurs ücreti ve başka eğitim masraflarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Denizbank eğitim kredisi başvurusunu banka şubelerinden yapabilirsiniz. Başvuruya ait belgeler ve başvuru şartlarına internet adresi üzerinden ulaşarak detayları inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Öğrenci ve Eğitim Kredisi

Bu bankaların dışında Yapı Kredi Bankası da eğitim kredisi sağlamaktadır. Öğrenci kredisi veren bir başka banka ise Yapı Kredi Bankası’dır. Öğrencilerin Yapı Kredi Bankası üzerinden alacağı eğitim kredisine ait faiz oranı öğrencinin kredi skoruna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yani kredi notu ne kadar yüksekse kredi faiz oranı o kadar düşük olmaktadır. Kredi skorunuza göre faiz oranı düşebilir de artabilir de.

Yapı Kredi bankasından Taksitli Eğitim Sistemi hesabı açtırmanız halinde tıpkı bir kredili mevduat hesabı gibi istediğiniz zaman para çekebilir veya eğitim giderlerinizi karşılamak için kullanabilirsiniz. Taksitli Eğitim Sitemi için gerekli başvuruyu web adresi üzerinden yapabilirsiniz. Başvuru sonucunda oldukça kısa sürede sonuçlanmaktadır.

İş Bankası Öğrenci ve Eğitim Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalardan bir başkası da İş Bankasıdır. Öğrencilerin İş Bankası üzerinden alacağı kredinin faiz oranı sabit olup belirtildiği üzere için sabit ve %3,10 olarak hazırlanmıştır. Saydığımız diğer bankalar gibi İş Bankası üzerinden alacağınız eğitim kredinizi alabilirsiniz.

Bu krediyi anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim ve yüksek lisans ve doktora gibi masraflarınız için kullanabilirsiniz. İş Bankası öğrenci kredi başvurusu yalnızca İş Bankası şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için gerekli belgeler ve tüm detaylara web adresi üzerinde ulaşabilirsiniz. Burada ayrıca hesaplama detayları da bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenci ve Eğitim Kredisi

Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olan Ziraat Bankası öğrenciler için düşük faiz oranıyla kredi alma olanağı sağlamaktadır. Çoğu bankada olduğu gibi kredinin vadesi en çok 36 ay olmakta. Tüm kurs, okul veya hobi masraflarınız için kullanabileceğiniz krediler Ziraat Bankası’nda yer almaktadır. Almak istediğiniz kredinin faiz oranı sabit olup %1,94’tür. Kredinizle ilgili tüm detaylara veya hesaplamalara bankanın kredi bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ziraat Katılım Öğrenci ve Eğitim Kredisi

Bildiğiniz gibi katılım bankaları kar oranı üzerinden finansman imkânı sağlarlar. Faizsiz olarak kâr payı üzerinden alacağınız finansmanın oranı aylık %1,75 olmaktadır. Banka kredilerinde olduğu gibi 36 aya kadar vadeli şekilde alınabilen kredinin hesaplama detaylarına web adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Finansman taksit ödemelerinizi bütçenize uygun ödeme planları oluşturarak ödeyebilirsiniz.

Koç Finans Öğrenci ve Eğitim Kredisi

Eğitiminize Koç Lisesi ve Koç Üniversitesi’nde devam ediyorsanız Koç’un size özel sıfır faizli kredilerinden yararlanabilirsiniz. Bu kredilerin vadeleri 24 aya kadar vadeli olarak kullanılabilmektedir. İlgili web adresine girerek ve kredisi sayfasına giderek kampanya ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ