• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167340,500
  % 0,44
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

PTT Kart Şifre Alma, Değiştirme ve Bloke Kaldırma

PTT Kart Şifre Alma, Değiştirme ve Bloke Kaldırma
Reklam

Hem kargoculuk ve taşımacılık hem de sürekli gelişim gösteren bankacılık işlemleri ile PTT her açıdan kendini göstermeye başladı. Çok sayıda müşterisine sorunsuz şekilde hizmet verebilmenin gayretine sahip olması da elbette sonucu doğrudan etkiliyor. Buna ek olarak birçok devlet işlerinde ki ödemeler de yine PTT aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Peki, oldukça önemli olan uygulama esaslarında PTT Kart şifre alma, değiştirme, SMS ile şifre alma gibi işlemler nasıl yapılıyor? Sorusu en fazla merak edilen konuların başında geliyor. Bu hususta bilgi edinmek isteyenlere yazımızda detaylı şekilde bilgi aktarımında bulunduk. Size yararlı olacak bilgilere erişmek için yazımızı okuyup ona göre hareket edebilirsiniz.

PTT Kart Şifre Alma Nasıl Yapılır?

PTT kartınıza şifre almak istiyorsanız son derece basit uygulama söz konusudur. PTT Kart şifre alma işlemlerini şu şekilde yapabilirsiniz.

Çağrı merkezini arayarak PTT kart şifresini kısa sürede öğrenebilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen çağrı merkezi üzerinden şifre edinmek yeni şifre alacaklar için olduğu gibi yenileme yapmak isteyenler için de uygulama esasına bağlıdır. 444 1 788’i arayarak şifre talebinde bulunabilir veya şifrenizi kısa sürede yenileyebilirsiniz.

Mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden de PTT şifresini alabilirsiniz. Herhangi bir şekilde çağrı merkezini, mobil uygulamayı ve internet bankacılığını kullanmadan da mesai saatleri içerisinde PTT şubesine giderek de şifrenizi alabilirsiniz.

Şifre alma işlemini PTT şubesinden yapmışsanız en kısa sürede şifrenizi değiştirmeniz tavsiye edilmektedir. Almış olduğunuz şifreyi her ne kadar dilediğiniz sürece kullansanız da güvenli olan işlemin şifre değiştirmek olduğu bildirilmiştir. Yani şifrenizi aldığınızda ilk şifre muamelesi gibi nitelendirip şifrenizi değiştirirseniz sizin için daha güvenli olacaktır.

PTT Kart Şifre Değiştirme

PTT kartınıza ait şifreyi değiştirmek istediğinizde bu işlemin en pratik yolu PTT ATM’sidir. ATM’den kartınızı takıp hali hazırdaki şifreniz ile giriş yapabilir sonrasında da şifre değiştirme seçeneğine giriş yapabilirsiniz. Bu işlem sizin için zor ise PTT şubesine giderek PTT Kart şifre değiştirme işlemi talebinde bulunabilirsiniz. İlgili görevli talebinizi alarak kısa sürede işlemi tamamlayacaktır. Şifre değiştirme konusunda SMS, mobil uygulama, çağrı merkezi ve internet bankacılığı da kullanılabilir.

Şifre değiştirme işlemlerinde mutlaka kendi başınıza işlem yapmanız güvenli olacaktır. Nitekim sürekli yapılan uyarılarda şifrelerin 3. Şahıslarla hatta görevlilerle dahi paylaşılmaması gerektiği bildirilmektedir. Böylesine önemli olan bu hususu es geçmemek her açıdan sizin yararınıza olacaktır.

PTT SMS İle Şifre Alma Değiştirme

PTT Kartınıza ait şifreyi değiştirmek ve şifre almak için SMS seçeneğini kullanabilirsiniz. Öncelikle telefon numaranızın sisteme kayıtlı olmasına dikkat etmeniz gerekir. PTT SMS ile şifre alma değiştirme işlemlerinde telefonunuzun mesaj kısmına girerek “SIFRE” yazmalısınız. Sonrasında boşluk bırakılarak yeni şifrenizin ne olacağını yazıp boşluk bırakın. En sonunda da kartınızın arkasında yer alan 7 rakamı yazıp mesajı 3290’a göndermelisiniz. Talebiniz sorunsuz ve eksiksiz şekilde iletildikten sonra tarafınıza gelen mesaj ile birlikte yeni şifreniz size ulaştırılacaktır.

PTT Kart Şifre Yenileme

Mevcut PTT kart şifrenizi unuttuysanız ya da süresi dolmuş ise yenileme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. PTT Kart şifre yenileme işlemi için size yakın PTT Şubesine giderek şifrenizi yenileyebilirsiniz. PTT şubelerine gitmeden şifre yenileme işlemi de oldukça basit ve bir o kadar da kısa sürmektedir. Öncelikle PTT Çağrı merkezi şifrenizi yenileme işleminde size yardımcı olacaktır. Çağrı merkezinde ki görevli ile görüşüp gerekli güvenlik sorularını geçtikten sonra sizi yönlendirecektir. Buna ek olarak internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden de şifre yenileme işlemenizi halledebilirsiniz. Güvenli ve bir o kadar da hızlı şekilde şifrenizi yenileyip kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

PTT Kart Bloke Kaldırma

Hali hazırda kullanmış olduğunuz PTT Kartınız bloke olabilir. Bunun temel sebeplerinden bir tanesi operatör değişikliği olurken bir diğer seçenekte güvenlik gerekçesi ile uygulanan blokelerdir. PTT Kart bloke kaldırma işlemi için PTT çağrı merkezi ile iletişime geçip meramınızı anlatabilirsiniz. Blokenin kaldırılması konusunda müşteri hizmetleri size yardımcı olacaktır. Blokenin kaldırılması konusunda PTT şubeleri de işlem gerçekleştirmekte olup, talepleriniz doğrultusunda blokeyi kaldıracaktır. Bloke kaldırma işlemi bilinenin aksine son derece kısa süreyi içermektedir. Sizin vermiş olduğunuz bilgiler eşliğinde gerek PTT şubesi olsun gerekse de çağrı merkezi olsun sorunsuz şekilde işleminizi tamamlayacaktır.

Reklam
YORUMLAR YAZ