• YARIM ALTIN
  8.526,00
  % -0,84
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6037
  % 0,39
 • € EURO
  34,8196
  % 0,23
 • £ POUND
  40,6399
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3499
  % 1,02
 • BITCOIN/TL
  2115087,179
  % 3,46
 • BIST 100
  9.457,79
  % -0,70
Reklam
Reklam

QNB Finansbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?
Reklam

Bankacılık sektörü, gelişen teknolojik gelişmeler sayesinde müşterilerine yeni fırsatlar sunmaktadır. Bu yeni teknolojik gelişmeler müşterilerine daha hızlı ve güvenilir hizmetler sunarak işlemlerinde kolaylık sağlamaktadır. QNB Finansbank’ın genel amacı acil para gönderme ihtiyacı olan müşterilerine kolaylık sağlamak için cebe havale işlemini hayata geçirmiştir. Bu sayede acil nakit gönderme ihtiyacı olan vatandaşların QNB Finansbank müşterisi olması gerekmektedir. QNB Finansbank Cebe Havale nasıl yapılır, ücreti ne kadardır, limit var mıdır, iptali ve nasıl çekileceğine dair tüm merak edilen sorulara cevap verelim.

Finansbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank müşterisi olan kişilerin Şubeden internet bankacılığını aktif ettirmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından müşterilerin cep telefonlarına QNB Finansbank cep şubesini indirmesi gerekmektedir. QNB Finansbank cep şubesi indirdikten sonra kullanıcılar müşteri numarası veya T.C kimlik numarası ile giriş yapabilir. Açılan ana sayfadan sol üstte yer alan menü sekmesine tıklayarak açılan sekmeden para transferleri menüsü seçilir.

Önceden yapılmış olan bir cebe havale işlemi yapmak isteyenler için sol üstte hızlı transfer seçeneği bulunmaktadır. İlk kez Cebe havale yapmak isteyen kullanıcılar için para transferinin gerçekleşeceği Cep Telefonunu başında 0 olmadan yazarak altta yer alan paranın gönderileceği hesap seçimi yapılır. Daha sonra altta yer alan sekmeye gönderilmek istenilen tutar girilir fakat bu tutar 10 TL ve katları olmak zorundadır. Para gönderme işleminin bilgileri girilmiş olan alıcı cep telefonuna para çekebilmesi için sms gönderilir.

Finansbank Cebe Havale Ücreti

QNB Finansbank cebe havale ücreti için müşterilerinden yapmış olduğu her işlem başına 2 TL ödeme almaktadır. Müşterilerin birden fazla cebe havale gönderim işlemi yapması durumunda her işlem için ayrı ayrı aynı tutarda ödeme alınır.

Finansbank Cebe Havale Limiti

QNB Finansbank cebe havale limitlerinde günlük üst limiti toplam 2000 TL olmak şartı ile tek seferde en fazla 500TL gönderim yapma imkânı sunmaktadır. Haftalık toplamı üst limiti 2.000 TL tek seferde en fazla 500 TL ve aylık toplam üst limiti 3.000 TL değerinde tek seferde en fazla 500 TL gönderim yapma limiti sunmaktadır. Bunun yanı sıra cebe havale işlemlerinde 7 gün 24 saat para gönderimi ve alma işlemi gerçekleştirilebilir.

Finansbank Cebe Havale İptali

QNB Finansbank Cebe Havale işlemlerinde alıcı için 2 şart koşul tutmuştur. Bunlardan ilki cebe havale işlemi gerçekleşmesinden itibaren 24 saat içinde alıcı atm’ye giderek parayı tahsil etmeli. İkinci koşul ise alıcının en yakın QNB Finansbank atm’sine gittikten sonra gerekli giriş bilgilerini ve banka tarafından tarafından gönderilmiş olan sms kodunu doğru girmelidir. 3 kez bilgi ve sms kod girişlerini yanlış yapan alıcının cebe havale işlemi gerçekleşmemiş olur ve yapılan havale tekrar banka gönderim ücretleri dahil edilerek cebe havale gönderen müşterinin hesabına iade edilir.

Finansbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

QNB Finansbank cebe havale gönderimi alıcının en yakın QNB Finansbank ATM’sine giderek burada kartsız işlemler menüsünden para transferleri sekmesi açılır. Buradan cebe gelen havale sekmesine giriş yapılır. Alıcıdan, yeni açılan ekranda T.C kimlik numarası doğrulması yapması, havale gönderilen telefon numarasını doğrulaması ve ardından gönderilen havale tutarını tam ve eksiksiz olarak doğrulaması istenmektedir. Alıcı gönderilen havale miktarının bir kısmını veya gönderilen paradan eksik miktarda para çekme işlemi gerçekleştiremez. 2 defadan fazla yanlış bilgi girişi olursa cebe havale işlemi banka tarafından iptal edilir.

Reklam
YORUMLAR YAZ