• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2169247,517
  % 0,41
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Senetle Para Veren Yerler

Senetle Para Veren Yerler
Reklam

Zaman zaman herkesin nakit paraya ihtiyacı olabilmektedir. Acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla senetle para veren yerler vardır. Bu yerler bankaların yerini almaktadır. Çoğu banka, kredi notu kötü olan müşterilerine kredi sağlamamaktadır. Bunun yanı sıra kredi sicili bozuk olan kişiler de bankaların bu hizmetinden yararlanamaz. Ancak başta İstanbul olmak üzere Ankara gibi şehirlerde senetle para veren yerler vardır.

Senetle Para Veren İkrazatçılar

Başta Antalya, İstanbul, Ankara gibi illerde senetle para veren kişiler bulunmaktadır. Fakat bu kişilerin telefon ve adresleri açıkça paylaşılmamaktadır. Senetle para alabilmek için pek çok teknik bulunmaktadır. Bu teknikler arasında faktöringler, tefeciler, bankalar, ikrazatçılar olarak sayılabilmektedir. Bankalar senet karşılığında kredi vermektedir.

Birçok insan ikrazatçıların senetle para verdiklerini düşünmektedir. Ancak tam aksine ikrazatçılar senetle kredi vermemektedir. Esnaflık yapanlar için bu kredi imkânı tanınmaktadır. Senet karşılığında kredi veren bankalar ise tefeciler gibi senet imzalatarak para almamaktadır. Ayrıca mevcut senedin günü gelmeden ödemesi yapılmaktadır.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle para veren kuyumcular bulunmaktadır. 36 ay taksitle altın veren kuyumcular telefon numaraları ve senetle altın satan kişiler oldukça merak edilmektedir. Altın kültürümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Sıklıkla düğün, kız isteme veya kına gecesi gibi törenlerde kullanılmak amacıyla altın satın alınmaktadır. Türkiye’de pek çok yerde kuyumcular vardır. İstanbul’da Kapalıçarşı’da, İzmir’de Kemeraltı’nda, Ankara’da kuyumcular çarşısında kuyumcuları yan yana sıralanmaktadır. Bazı kuyumcularda sadece nakit ya da kredi kartı ile altın satışı yapılmaktadır. Bu kuyumcular içinde bunun yanı sıra senetle altın satışı yapan kişiler de bulunmaktadır.

Altın alımı için toplu bir ödeme yapabilmek her zaman herkes için mümkün olmamaktadır. Yeterli birikimi olmayan ya da kredi çekemeyen kişiler senet karşılığında altın, bilezik gibi ziynetlerin alımı gerçekleştirmektedir. Özellikle düğün sezonunda altın satın alma ihtiyacı arttığından buna bütçe ayırmak zorlaşmaktadır. Düğün gibi altın takılacak yerler dışında da birikim amacıyla altın satın alımı gerçekleştirilmektedir. Diğer birikimler için de senetle altın satışı yapan kuyumcular vardır. Senetle altın alımında küçük komisyonlarla vade halinde ödeme yapmak mümkündür.

Senetle Para Veren Galericiler

Bankalardan taşıt kredisi alamadığınız durumlarda, bankalardan kredi kullanamadığınız zamanlarda senetle araç satan galericilerden araç satın alabilirsiniz. Bazı firmalar bunun için peşinat isterken, bazıları ise senet imzalatarak araç satışını yapmaktadır. Ancak senetleri kötü niyetli olarak kullanabilen kişiler olabilmektedir. Bu nedenle yasal yollar kullanılarak araç satın almak faydanıza olacaktır. Ancak maddi açıdan sıkıntı yaşadığınız dönemlerde bu tarz yollara başvurmayı düşünmek oldukça doğaldır. Siz yine de tüm yasal yollar için araştırma yaptığınızdan emin olun.

Senetle Para Veren Kişiler

Özellikle son yıllarda bu tarz yerler yaygınlaşmıştır. Bu nedenle kişiler için senetle para veren kuyumcuların adres ve telefonları önemli hale gelmektedir. Sicili bozuk olmasından kaynaklı olarak bankadan kredi çekemeyen kişiler için senet karşılığında para almak söz konusu olmaktadır. Sizlere yazının başında bir uyarı yapmak gerekirse “Senetle para vermekteyim ya da tefeciyim, faizle para veriyorum” gibi cümlelere asla inanmayınız.

Senetle Para Veren Yasal Yerler

Paraya sıkışan kişiler, senet karşılığında borç para almak istemektedir. Maddi açıdan zor durumda olan ve acil paraya gereksinim duyan kişiler senetle para almak istemektedir. Fakat tefecilik suçtur ve ağır cezaları söz konusudur. Senetle kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bankalar senetle para vermemekte ancak senet karşılığında kredi vermekteler.

Ziraat Bankası ve Fibabanka’nın gibi bankaların yanı sıra birçok banka senet karşılığında kredi sağlamaktadır. Senetle para yöntemini kısaca şu şekilde açıklanabilir. Ticari işlemlerinizden doğan bir senet için bankaya gittiğinizde karşılığında kredi alabilmektesiniz. Yani bu krediyi kullanabilmeniz için bir işletmenizin olması gerekir. Bazı bankalar depodaki mallara teminat koyarak senet karşılığında kredi vermektedir. Bazı bankalar ise sadece senet karşılığında kısa vadeli kredi imkânı sağlamaktadır.

Senetle kredi veren bankalar ve bu konuyla alakalı tüm gerekli bilgilere ulaşmak oldukça kolaydır. Eğer senet karşılığında para bulmak istiyorsanız bunun için pek çok farklı yollar bulunmaktadır. Bu yollara biri elden taksitle ürün satan Evkur, Multievim ve Özşanal gibi yerlerden ürün satın alıp sonra bunları satarak para elde etmektir. Bunun yanı sıra faturalı hatlara kredi sağlayan yerlere giderek faturalı hat üzerine taksitli para çekebilmektesiniz. Tüm bu yöntemleri kullanabilmek isteyen kişiler, para sıkışıklıklarını bu şeklide gidererek rahatlayabilmekte.

Reklam
YORUMLAR YAZ