• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2161878,342
  % 0,27
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Tatil Kredisi Veren Bankalar

Tatil Kredisi Veren Bankalar
Reklam

Tatil kredisi veren bankalar vatandaşlar için, sıcak aylar yaklaştıkça sorgulamaya başlıyor. Bu senaryoda Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası, tatilin gereksinimlerini karşılamak için bir tatil için gerekli parayı sağlamak için ihtiyaç kredisi vermektedir. Ayrıca vatandaşlara tatil kredisi veren bankalar ise aşağıdaki gibidir;

 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • TEB
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • Vakıfbank
 • HSBC

Tatil Kredisi Nedir?

Tatil kredisi veren bankalar yılın daha sıcak aylarında genellikle tatil amaçlı sunduğu promosyon tüketici kredisi ürünlerinden biridir. Vade ve limit gibi tatil kredisi parametreleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilir; yine de çoğu finans kurumu tüketicilere ertelenmiş veya esnek ödeme seçeneği sunar. Tatil masraflarını taksitli olarak ödemek isteyenler 36 aya varan vade seçenekleriyle tatil kredisi alternatiflerini kullanabiliyor ve bu durumda olanlar için cazip fırsatlar sunuyor.

Tatil Kredisi Avantajları Nelerdir?

Tatil kredisi isteyerek, bir anda yüklü bir miktar para biriktirmek zorunda kalmadan hayalinizdeki tatile gidebilirsiniz. Bu kredi sayesinde tatil harcamalarınızı yönetilebilir ödemelerle ödeyebileceksiniz. Farklı tatil kredisi 2022 seçenekleri arasında devlet bankalarının sunduğu mükemmel tatil kredisi ürünü öne çıkıyor.

Bu kredinin azami tutarı 10.000 Türk Lirasıdır. 36 aya kadar kullandırılabilen ve 6 ay ödemesiz dönem içeren bu kredinin ilk iki ödemesi ilgili finans kurumu ve işletme tarafından karşılanacaktır. Başka bir deyişle, borçlu dokuz ay daha kredi ödemesine başlamaz ve toplam 36 aylık kredi sadece 28 ayda iade edilir.

Tatil Kredisi Veren Bankalar

Devlet bankalarının açıkladığı krediler arasında cazip koşullarla tatile özel bir kredi yer alıyor. Halkbank, VakıfBank ve Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok finans kuruluşundan tatil kredisi kullanılabilmektedir. Bu finansal kurumlar kategorisi aynı zamanda özel bankaları da içerir. Bu programa katılan finans firmalarının isimleri her yıl değişmektedir. Halihazırda erişebildiğiniz tatil kredilerine ek olarak ihtiyaç kredisi seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Kimler Tatil Kredisi Alabilir?

Sabit bir gelir kaynağı olan herkes tatil kredisine başvurabilir. Kredi almanın temel şartlarından biri olan ispatlanabilir gelir şartı, kamu bankalarının kullandırdığı avantajlı tatil kredileri için de geçerlidir. Maaşınızı kanıtlayabilirseniz hem kamu bankalarının hem de ticari bankaların sunduğu tatil kredisi çözümlerini kullanabilirsiniz. Müşteriler hem kamu bankalarından hem de ticari bankalardan emekli tatil kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Tatil Kredisi Şartları Nelerdir?

Tatil kredisi şartları tüketici kredisi ile aynıdır. Tatil kredisine başvurmak için öncelikle doğrulanabilir bir gelirinizin ve en az üç aydır aktif olan sigortanızın olması gerekir. Krediyi geri ödeyebileceğinizi bankaya kanıtlamak söz konusu olduğunda, gelirinizin belgelenmesi ve sigortalı olduğunuzu kanıtlamanız çok önemlidir. Şu anda, incelenmesi gereken bir diğer önemli şey de kredi notudur. Finansal geçmişiniz ve kredi hareketiniz ile belirlenen kredi notu, bankayı ödeme planınız hakkında bilgilendirmekle kalmaz, onay sürecinde de hayati bir rol oynar. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa, başvurunuzun kabul edilme olasılığı o kadar yüksek olur.

Tatil Kredisi Veren Kamu Bankaları

Son birkaç yılda vatandaşlar tatil kredilerinin avantajlarından yararlandı. Koronavirüs sürecinde SETUR ile sözleşme imzalayan finans kuruluşları arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yer alıyor. Tatile gitmek isteyen vatandaşlar kendilerine uygun koşullarda bu üç kamu bankasından fon alabilecek. Edinilen bilgilere göre, kamu bankaları turizm sektörüne yardımcı olmak için tatil kredileri sağlıyor. Bu krediler aynı zamanda emekli veya çalışan ve maaşını ilgili bankadan alırken tatil yapmak isteyen müşterilerin finansal ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

Kamu bankalarıyla anlaşma yapılacak seyahat firmalarının sunduğu tatil paketlerinden yararlanan müşteriler, 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli 10.000 TL’ye kadar kredi kullanabilecek. Tatil kredisinin birinci ve ikinci taksitlerini firma ve banka karşılayacak. Kişi tatil kredisini 28 ay boyunca geri ödemek zorundadır. Bu kredinin bir diğer avantajı da geri ödemelerinin dokuz ay sonra başlamasıdır. Devlet bankalarından tatil kredileri için faiz oranı mütevazı. Önümüzdeki günlerde anlaşmalı kredi kuruluşlarının isimleri kamu bankalarının resmi internet sitelerinde duyurulacaktır.

Tatili İçin Finansman Destekleri

Yaz aylarında, finans kurumları türünün tek örneği kredi düzenlemeleri oluşturur. Yazın sıcağına yenik düşen ve kışın yorgunluğunu atmak için çare arayan turistler bundan en çok fayda sağlayacak. Tatil kredisi veren bankaların müşterileri, bankaların sunduğu ücretsiz ve kısa vadeli kredi paketlerini tercih etmektedir.

Bankaların yaz aylarında müşterilerine özel bonus olarak oluşturdukları kredi paketleridir. Tatil kredileri, faiz oranları ve geri ödeme koşullarının diğer kredi seçeneklerine göre daha uygun olması bakımından diğer kredi türlerinden farklıdır. Son yıllarda yoğun iş temposuna ara vermek, yazın bunaltıcı sıcağından kurtulmak, yurt içinde ve yurt dışında tatil için seyahat etmek için finans kuruluşlarından kredi almak isteyenlerin sayısında artış var.

Bankalardan tatil kredisi kullandırılarak yaz tatili için ihtiyaç duyulan fonlara erişim sağlanması sağlanmaktadır. Genellikle 36 ay vadeye sahip olan tatil kredilerinde taksit erteleme imkanı, birçok müşterinin tercih ettiği kredi ürünü haline getirmiştir.

Reklam
YORUMLAR YAZ