• YARIM ALTIN
  8.530,00
  % -0,79
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6024
  % 0,39
 • € EURO
  34,8406
  % 0,26
 • £ POUND
  40,6720
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,5027
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3498
  % 0,98
 • BITCOIN/TL
  2117203,675
  % 3,88
 • BIST 100
  9.509,96
  % -0,15
Reklam
Reklam

TEB EFT, Havale ve FAST İptal Etme

TEB EFT, Havale ve FAST İptal Etme
Reklam

Teknoloji çağının hızlı bir şekilde ilerlemesiyle birlikte günlük hayatımızda yaptığımız birçok işlem online şekilde yapılmaktadır. Yaptığımız market alışverişlerinden, banka işlemlerine, banka işlemlerinden iş yerlerinde yapılan faaliyetlere kadar kullanılan online süreç, kurumların online işlemler konusunda altyapısını geliştirmesiyle birlikte hemen hemen herkes tarafından kullanılabilir bir hale gelmiştir.

Buna ek olarak özellikle bankalar, müşterilerinin rahat, güvenli ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabilmesi için eli taşın altına koymuş ve altyapılarını sürekli bir şekilde geliştirmektedir. Banka müşterilerinin hemen hemen hepsinin akıllı cihaz kullanması, bankaların yaptığı altyapı çalışmasına da katkı vermektedir. Aynı zamanda müşterilerin banka şubelerine gitmemesi ve online süreçte işlemlerini yapması işlemlerin daha hızlı sonuçlanmasına ve özellikle pandemi döneminde sağlık güvenliğinin sağlanması açısından önemli bir adım olmuştur.

TEB Bankası da online işlemler sürecinde kendini geliştiren önem bankalar arasındadır. Özellikle para transferi açısından alt yapısını oldukça geliştirmiş ve müşterilerinin rahat ve güvenli bir şekilde işlem yapabilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda online işlemler için müşterilerinin hizmetine sunduğu, hizmet kanallarıyla online işlemlerde kaliteli ve güvenli bir şekilde işlem yapılabilmektedir.

TEB EFT, Havale ve Fast İptali

Ancak teknolojinin gelişmesi ve bununla birlikte banka ve birçok kurumun kendini geliştirmesi her zaman pozitif yönde etki yaratmaz. Özellikle bankalarda online işlemlerin artışıyla birlikte yapılan yanlış işlem sayısı çoğalmıştır. Her ne kadar banka online işlem sistemleri güvenlik duvarı açısından kaliteli olsa da yanlış yapılan işlemler sonucu müşteriler bankalara karşı güven problemi yaşayabilmektedir.

Özellikle online süreçte yapılan hatalı işlemlerin büyük bir kısmı para transferleri yöntemlerinde olmaktadır. TEB bankası para transferlerinde yaşanacak hatalar doğrultusunda çeşitli hizmet kanallarından banka müşterilerine hatalarını düzeltmek veya yapılan para transferlerini düzeltmek amacıyla çeşitli hizmet kanalları üzerinden imkanlar sunuyor.

TEB EFT İptali Nasıl Yapılır?

TEB bankası üzerinden yaptığınız EFT işlemini iptal etmek istiyorsanız TEB Bankası’nın online hizmet kanallarından yararlanabilirsiniz. Mobil uygulama veya TEB Bankası resmî web sitesi üzerinden EFT iptal işlemi yapacak banka müşterilerinin bireysel bankacılığa kişisel bilgileri ve şifreleriyle giriş yapması gerekmektedir.

Giriş yaptıktan sonra işlemler seçeneğinin seçilmesi ve buradan para transferleri menüsü seçilmelidir. Ardından karşınıza gelecek ekranda EFT işlemleri bölümünden, işlem hareketleri ve daha sonra EFT işlemi iptali seçeneği seçilmelidir. Çağrı merkezleri üzerinden EFT iptal yapmak isteyen kişilerin, 0850 200 0666 numaralı çağrı merkezini arayarak EFT iptal başvurusunu müşteri hizmetleri yetkilisine bildirmesi gerekmektedir.

TEB Havale İptali Nasıl Yapılır?

Havale işlemi, teknolojik alt yapıların gelişmesiyle birlikte hesaplar arası para transferinin sağlanması açısıyla geliştirilen bir yöntemdir. Havale işleminin 7/24 olması, Havale işlemini iptal ettirmek isteyen banka müşterileri için biraz zorlu bir sürece dönüşebilmektedir. Bunun sebebi havale yapılan hesaptan herhangi bir para çekilme işlemi sonrasında havale işleminin iptal edilmemesidir. Aksi durumda ise Havale işlemini rahatlıkla iptal edebilirsiniz.

TEB Bankası Havale İptali için TEB bankasının hizmet kanallarını kullanabilirsiniz. Mobil uygulama veya TEB Bankası resmî web sitesi üzerinden Havale iptal işlemi yapacak banka müşterilerinin bireysel bankacılığa kişisel bilgileri ve şifreleriyle giriş yapması gerekmektedir.

Giriş yaptıktan sonra işlemler seçeneğinin seçilmesi ve buradan para transferleri menüsü seçilmelidir. Ardından karşınıza gelecek ekranda Havale işlemleri bölümünden, işlem hareketleri ve daha sonra Havale işlemi iptali seçeneği seçilmelidir. Çağrı merkezleri üzerinden Havale iptal yapmak isteyen kişilerin, 0850 200 0666 numaralı çağrı merkezini arayarak Havale iptal başvurusunu müşteri hizmetleri yetkilisine bildirmesi gerekmektedir.

TEB FAST İptali Nasıl Yapılır?

FAST sistemi uluslararası alanda işlem gören bir para transfer aracıdır. FAST kullanımı 7/24 devam etmekte ve aynı zamanda en hızlı para transfer işlemlerinden biridir. Bu sebeple para gönderimi sonrası iptal etmek bir o kadar zor olsa da TEB Bankası tarafından verilen hizmette FAST işleminizi belli koşullar çerçevesinde iptal edebilirsiniz.

TEB mobil üzerinden FAST işlemini iptal etmek için, mobil uygulamaya giriş yaptıktan para transferleri bölümünden FAST işlem hareketleri seçebilir ve yaptığınız FAST işlemini seçerek işleminize iptal başvurusu yapabilirsiniz. TEB müşteri hizmetleri üzerinden FAST işleminizi iptal ettirmek için 0850 200 06 66 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetleri yetkilisine talebinizi belirtebilirsiniz.

TEB Transfer İptali Hangi Koşullarda Olur?

Para transferi işlemlerini iptal etmek istiyorsanız, TEB bankasının size sunduğu şartları ve prosedürleri sağlıyor olmanız gerekmektedir. EFT işlemi yaptıysanız ve bu işlemi iptal etmek istiyorsanız, zaman kavramına dikkat etmeniz gerekmektedir. EFT işlemleri sabah 9 ve akşam 17 arasında gerçekleştiyse EFT’den iki saat geçmeden önce iptal başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Eğer EFT işlemi bu saatler dışında ve hafta sonu yapıldıysa işlem saatinden önceki her saatte EFT işlem iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale ve FAST işlemleri 7/24 devam ettiği için para transferi anında gerçekleşmektedir. Eğer yatırılan hesaptan FAST edilen miktar çekildiyse işleminizi iptal edemezsiniz. Eğer herhangi bir çekilme işlemi gerçekleşmediyse işlem yapıldıktan iki saat sonrasına kadar işleminizi iptal edebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ