• YARIM ALTIN
  8.531,00
  % -0,79
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6019
  % 0,39
 • € EURO
  34,8138
  % 0,22
 • £ POUND
  40,6628
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,5027
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3495
  % 0,90
 • BITCOIN/TL
  2117203,340
  % 3,88
 • BIST 100
  9.486,87
  % -0,40
Reklam
Reklam

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Telefon Kredisi Veren Bankalar
Reklam

Telefon kredisi, anlaşmalı firmalar üzerinden alacağınız akıllı telefon veya elektronik cihazlar başta olmak üzere her türlü ürün talebinizde sizler için hızlı ve uygun çözümler üretir. Burada operatörler farklı cep telefonu firmaları ile anlaşarak 24 veya 36 aya varan taksit imkanları ile anlaşma sağlıyor. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta ise vade süresini uzatmanız durumunda telefon için ödeyeceğiniz miktarında artacağıdır. Burada ki miktar telefonu alacağınız operatöre göre farklılık gösterecektir. Her operatör aynı faizi uygulamayabilir. Bankalar, teknoloji marketleri ile anlaşarak müşterilerine 9 ila 24 ay taksit imkânı ile kredi kullandırabiliyorlar. Burada önemli olan konu ise siciliniz temizliği ve kredi notunuzdur. Çünkü her banka her müşteriye kredi çıkarmayabiliyor. Gelin telefon kredisi veren bankalar ve kredi şartlarına hep birlikte bakalım.

Telefon Kredisini Hangi Bankalar Verir?

Cep telefonu satan teknoloji marketleri artık herhangi bir banka ile anlaşarak, müşterilerine kredi ile taksitli telefon alabilme imkânı sunuyor. Önceleri kredi kartı ile alınabilen telefonlar artık banka kredileri ile satılabilmektedir. Kredi kartı ile alınan telefonların faizlerinin oldukça yüksek olması müşterileri banka kredilerini tercih etmesine sebep olmuştur. Sonrasında ise BDDK tarafından yasaklanan kredi kartı ile telefon satışı yasaklanmış yerine bankaların verdiği kredilerle telefon satışı getirilmiştir. Tabi bura da faiz uygulanmaktadır. Alacağınız telefonun vade süresine bağlı olarak tutarı ve faizi de değişecektir. İşte telefon kredisi veren bankalar:

 • Fibabanka
 • ING Bank
 • Garanti BBVA
 • İş Bankası
 • Akbank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Denizbank Telefon kredisi veren bankaların başında gelmektedir.

Telefon Kredisi Başvurusu

Telefon kredisi için öncelikle yapmanız gereken teknoloji marketlerine uğramak. Burada bir müşteri temsilcisi size yardımcı olacaktır. Örneğin o mağaza hangi banka ile anlaşmış ise telefonunuzdan bankanın SMS koduna T.C kimlik numaranızı gönderdiğinizde banka 2-3 dakika içerisinde size dönüş yaparak kredi sonucunuzu bildirecektir. Burada önemli olan tek şey ise sizin siciliniz ve kredi notunuzdur. Çünkü banka onayı sicil ve kredi notuna göre veriliyor.

Krediniz onaylandıktan sonra mağaza da sözleşme evraklarını inceleyip imzalamanız gerekmektedir. Burada bilmemiz gereken en önemli şey ise ne kadar faiz uygulanacağı ve vade farkıdır. Bütçenize göre vadenizi belirleyebilirsiniz. Taksit vadenizi ne kadar az tutarsanız faiz o kadar az uygulanacaktır. Evraklarınızı imzalayıp onayladıktan sonra ilgili mağazan telefonunuzu alabilirsiniz. Peki telefon kredisi ile telefon almak istiyorsunuz ancak nereden alacağınızı bilmiyor musunuz? Hadi gelin bu mağazaları inceleyelim..

Mediamarkt Telefon Kredisi Başvurusu

Telefon kredisi veren bir diğer mağaza ise Mediamarkt. Mediamarkt Denizbank ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Mediamark’tan telefon almak istiyorsanız mediamarkt web sitesi üzerinden cep telefon numaranızı ve T.C kimlik numaranızı yazıp onaya göndermelisiniz. Cep telefonunuza gelen sms kodu kredi onayınızı temsil eder. Sonrasında ise kredinizi alarak cep telefonunuzu mağazadan alabilirsiniz.

Teknosa Telefon Kredisi Başvurusu

Teknosa ING Bank ile anlaşmalıdır. Teknosa mağazalarından yapacağınız alışverişlerde ING Bank telefon kredisini kullanacaksınız. Bu kredide 6-12 aya varan vade seçenekleri mevcut. Teknosadan yapacağınız tüm alışverişlerde bu kredi geçerlidir sadece telefon için değil. Teknosadan almak istediğiniz telefon için cep telefonunuzun sms kısmına TEKNOSA yazıp boşluk bırakıp 2229’a göndermeniz yeterli olacaktır. Banka size 2-3 dakika içerisinde kredi sonucunuzu bildirecektir.

Vatan Computer Telefon Kredisi Başvurusu

Cep telefon kredisi veren mağazaların başında Vatan gelmektedir. Vatan mağazası Fibabanka ile anlaşmalı bir mağazadır. Vatan’dan almak istediğiniz cep telefonu için telefonunuzun sms kısmına T.C kimlik numaranız doğum tarihiniz (ay, gün, yıl) olarak yazıp 3422’ye göndermek. Banka size 2-3 dakika içerisinde kredi sonucunuzu bildirecektir. Sonrasında ise gerekli evrakları imzalayarak telefonunuzu alabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ