• YARIM ALTIN
  8.550,00
  % -0,65
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6019
  % 0,38
 • € EURO
  34,8035
  % 0,19
 • £ POUND
  40,6037
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3497
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  2110113,727
  % 5,23
 • BIST 100
  9.483,05
  % -0,44
Reklam
Reklam

Vakıfbank Cebe Havale Nasıl Yapılır ve Çekilir?

Vakıfbank Cebe Havale Nasıl Yapılır ve Çekilir?
Reklam

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankaların müşterileri için yaptığı yenilikler de gelişme göstermiştir. Özellikle teknolojinin gelişimiyle birlikte artan akıllı cihaz kullanımı, bankaların müşterilerine ulaşmasında kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda bu kolaylık, banka müşterilerinin, işlemlerinde kalite, güvenlik ve hız anlamında yardımcı oluyor. Teknolojinin gelişimine ayak uyduran ve müşterilerinin işlemlerini kolaylaştıran bir bankada Vakıfbank’tır. Vakıfbank özellikle mobil ve internet üzerinden verdiği hizmet ile banka işlemlerini oldukça kolaylaştırmıştır. Bu işlemlerden biri olan cebe havale yöntemi, Vakıfbank müşterilerinin, bankanın müşteriye sunduğu kanalları kullanarak para çekme işlemini ifade etmektedir. Para çekme işleminizi ister kendi hesabınızdan havale yaparak ister başka birine para göndererek gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki Vakıfbank cebe havale işlemi nasıl yapılır? Hangi adımlara dikkat edilmesi gerekir? Cebe havale nasıl iptal edilir?

Cebe Havale Yaparken Dikkat

Cebe havale yöntemlerinin, havale yapılan hesaba ve havalenin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar Vakıfbank tarafından şartlarla desteklenmektedir. Bu şartları maddeler halinde açıklayacak olursak;

 • Havale yapılacak hesabınızın veya havale yapmak istediğiniz hesabın Vakıfbank bünyesine ait bir banka hesabı olması gerekmektedir.
 • Cebe havale yöntemi akıllı cihazlar üzerinden yapılması ve Vakıfbank’ın esas olarak güvenliği ele alması sebebiyle SMS onay sistemini müşteriye sunacağından, cebe havale yapılırken mutlaka kişinin kendi telefonu kullanması gerekmektedir.
 • Cebe havale yapmak istiyorsanız ve bir Vakıfbank hesabınız yoksa internet sitesinden başvuru yaparak veya banka şubelerine giderek hesap oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki vb. şartları sağlayan vatandaşlar kolaylıkla Vakıfbank üzerinden cebe havale işlemini kullanabilirler. Cebe havale işleminin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacak olursak;

 • İşlemini internet sitesi üzerinden yapacak Vakıfbank müşterilerinin öncelikle internet bankacılığından bireysel bankacılığı seçip giriş yapması gerekmektedir. Daha sonra önünüze gelecek sistemde hesaplarım bölümünü seçerek havale yapmak istediğiniz hesabı seçmeniz gerekmektedir. Hesap seçildikten sonra para gönder, para çek veya para yatır işlemini seçebilir ardından cebe havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Cebe havale işlemini mobil uygulamadan yapmak isteyen Vakıfbank müşterilerinin Vakıfbank mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra hesaplar bölümüne gelerek havale yapmak istediğiniz hesabı seçmesi gerekmektedir. Daha sonra hesap işlemlerinden havale seçeneğini seçerek dilediğiniz gibi cebe havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Cebe havale işlemi ATM’ler üzerinden gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu sebeple havaleden sonra çekilecek para işleminin gerçekleştirilebilmesi için ATM’ye yakın olunması gereklidir. Cebe havale işlemi yapıldıktan sonra verilen QR kod veya SMS onay koduyla cebe havale işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cebe Havale Nasıl İptal Edilir?

Cebe havale esnasında bazı durumlarda Vakıfbank müşterileri hata yapabiliyor ya da sistemsel bir sebepten dolayı havale işlemi yanlış gerçekleşebiliyor. Havale işleminin 7/24 olması her ne kadar müşterilerinin aklında iptal işlemi konusunda soru işareti bıraksa da yapılan havale işleminin hemen sonrasında bankanın çağrı merkezini arayarak veya akıllı cihazlardan iptal işlemi talebinde bulunarak cebe havale işleminizi iptal edebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ