• YARIM ALTIN
  8.526,00
  % -0,82
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6023
  % 0,38
 • € EURO
  34,8137
  % 0,22
 • £ POUND
  40,6625
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  4,5020
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3496
  % 0,93
 • BITCOIN/TL
  2128650,647
  % 4,37
 • BIST 100
  9.462,24
  % -0,65
Reklam
Reklam

Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Yapılır?
Reklam

Günümüzde birçok banka, müşterilerinin güvenilir ve daha hızlı işlem yapabilmesi için işlem altyapısını geliştirmiş durumda. Özellikle günümüzde bu alt yapı çalışması online işlemler üzerinden yürütmekte ve müşterilere hizmet olarak sunulmakta. Birçok banka gibi Yapı Kredi bankası da müşterilerinin şubeye gelmemesi ve ellerindeki akıllı cihazlarla banka işlemlerinin yapabilmesi için kaliteli bir hizmet sunuyor.

Yapı Kredi bankasından yapılacak hemen hemen her işlem için Yapı Kredi bankası online kanallarıyla 7/24 hizmet vermekte. Bu online işlemler; Havale, EFT, FAST, borç ödeme, kredi çekme, hesap açma vb. olarak tanımlanabilmektedir. Özellikle para transferi konusunda hem yurtiçinde hem de uluslararası hizmet veren Yapı Kredi bankası müşterilerinin online üzerinden daha hızlı ve güvenilir para transferi yapabilmesi için Cebe havale sistemini müşterilerinin hizmetine sunmuş durumda.

Cebe havale yöntemi kişilerin başka kişilere veya kendisine mobil uygulama üzerinden para göndermek ve ATM, banka şubeleri vb. kanallarından bu paranın çekilmesini sağlayan bir sistemin hizmetini vermekte. Yapı Kredi müşterisiyseniz, Yapı Kredi müşterilerine cepten havale yöntemiyle para transferi yapabilir ve kişilerin Yapı Kredi ATM’lerinden veya Yapı Kredi şubelerinden para çekmesini sağlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Cebe Havale

Yapı Kredi cebe havale nasıl yapılır? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız, Yapı Kredi müşterisiyseniz ve cepten havale işlemi yapmak istiyorsanız aşağıda belirtiğimiz Yapı Kredi hizmet kanallarını ve kullanılış biçimlerini dikkate alarak işlem yapmanız gerekmektedir. Yapı Kredi Cepten Havale hizmet kanalları;

 • Yapı Kredi mobil veya Yapı Kredi web sitesinden bireysel bankacılığa giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra önünüze çıkan menüden para transferi işlemlerine girmeniz gerekmektedir. Karşınıza para transferi için kullanmak istediğiniz yöntemlere dair menü çıkacaktır. Bu menüden cebe havale seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.
 • Daha sonrasında karşınıza çıkacak ekranda havale edilecek para miktarı ve kime havale yapılacaksa kişinin T.C kimlik numarası ve telefon numarasının girilmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemler uygulandıktan sonra rahat ve güvenilir bir şekilde cebe havale işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Yapı Kredi bankası üzerinden cebe havale yapmak isteyen müşterilerin cebe havale yaparken göz önünde bulundurması gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlar;

Yapı Kredi Cebe Havale Kuralları

 • Alıcı kişi bir Yapı Kredi müşterisi değilse ancak günde 500 TL işlem limitine sahiptir. Aynı zamanda günde sadece 2 kez işlem yapabilir. Aylık işlem limiti 1500 TL’dir.
 • Cebe havale yapılan hesaba kayıtlı telefon numarasına cebe havale yapılmaz.
 • Cebe havaleden gelen parayı çekerken gelen sms kodunun 3 kere yanlış girilmesi sonucu işlem iptal olur.
 • Gönderici işlem limiti tek seferlik 500 TL’dir. Gönderici bir gün içerisinde ancak 1000TL’lik cebe havale yapabilir. Bir hafta içerisinde ise bu limit 2000 TL’dir. İşlem limitinin arttırılması için bankaya şubelerden başvuru yapılması gerekmektedir.

Yapı Kredi Cebe Havale İptal Etme

Yapı Kredi üzerinden cebe havale işlemi yaptıysanız ve iptal etmek istiyorsanız, Yapı Kredi bankasının cebe havale iptali için belirttiği yolların izlenmesi gerekmektedir. Bu yollar;

Mobil uygulama veya Yapı Kredi resmî web sitesi üzerinden bireysel bankacılığa giriş yaparak önünüze çıkacak menüden para transferi işlemini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında cebe havale seçeneğine gelerek cebe havale işlem hareketleri butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Eğer cebe havale yaptığınız kişi havale edilen tutarı ATM’den temin etmediyse yapı kredi cebe havale iptal işleminiz başarılı olarak sonuçlanacaktır. Aksi durumda bankanın cebe havale yapılan kişinin onayını alması gerekmektedir.

Yapı Kredi Cebe Havale SMS Gelmedi?

Eğer cebe havale sırasında, cebe havale sonrasında ya da ATM’den havale parasını temin ederken banka tarafından sms onayını cep telefonunuza gelmediyse öncelikli olarak işleminizi mobil uygulamadan kontrol etmeniz gerekmektedir. Yapı Kredi cebe havalede sms gelmemesinin bazı nedenlerini açıklayacak olursak;

 • Cebe havale yapılırken yanlış telefon numarası girilmesi.
 • Yapı Kredi bankası tarafından sim kart blokenizin bulunması ATM’den para çekme esnasında istenilen numaranın yanlış girilmesi.
 • Telefonunuzun sms sisteminde bir spam mekanizmasının olması.

Bu vb. durumlar kontrol edildikten sonra hala sms gelmiyorsa, 0850 222 04 44 numaralı müşteri hizmetleri merkezi aranarak sms talebinizi gerçekleştirebilir ya da neden sms gelmediğini öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Cebe Havale Ücreti

Yapı Kredi bankasından cebe havale sistemi hakkında yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi bankasının maaşlı müşterisiyseniz, yapacağınız cebe havale işlemi ücretsiz olmaktadır. Eğer Yapı Kredi bankasının maaşsız müşterisiyseniz gönderilen paranın %2,39’u banka tarafından alınmaktadır. Cebe havale yapılan kişi ATM’den para çekerken veya sms onayı alırken herhangi bir ücrete tabii tutulmaz.

Yapı Kredi Cebe Havale ATM’den Nasıl Çekilir?

Cebe havale yapan kişi, herhangi bir Yapı Kredi ATM’sine gittikten sonra diğer işlemler butonuna tıklayarak para transferleri veya cebe havale seçeneğini seçerek telefon numarasını ve T.C kimlik numarasını girdikten sonra parasını ATM’den kolayca temin edebilir. Eğer cebe havale yapılan kişi yani alıcı Yapı Kredi müşterisiyse mobil uygulama üzerinden edinebileceği QR kod ile parasını kolayca temin edebilmektedir.

Reklam
YORUMLAR YAZ