• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1268228,348
  % -0,67
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14
Reklam
Reklam

Yapı Kredi EFT, Havale ve FAST Saatleri

Yapı Kredi EFT, Havale ve FAST Saatleri
Reklam

Bazı içeriğimizde Yapı Kredi EFT, Havale ve FAST saatleri hakkında bilgilerin yanı sıra, herhangi bir işlem sonrası iptal etme durumlarına karşı bilgi de almış olacaksınız. Ayrıca herhangi bir hatalı işleminizi nasıl düzelteceğinizi de ilerleyen bölümlerde sizinle paylaşacağız. Konu ile ilgili yeterli bilgiye ulaşamazsanız, aşağıda yer alan ”soru sor” alanında bizlere sorularınızı iletebilirsiniz. Gelin hep birlikte Yapı Kredi bankasının EFT, Havale ve FAST işlemlerine yakından bir göz atalım.

Yapı Kredi EFT Saatleri

EFT işlemi, hangi bankadan yapılırsa yapılsın, mesai saatleri ve iş günleri içerisinde yapılması gerekmektedir. Yapı Kredi bankası diğer bankalara kıyasla EFT işlemlerini daha erken bir saatte başlatmakta ve daha erken bir saatte bitirmektedir. Yapı Kredi bankası için EFT işlemlerini Yapı Kredi bankasından, hafta içi 08:30-16:00 saatleri arasında yapabilirsiniz.

Yapı Kredi EFT İptali ve Hata Düzeltme

Yapılan EFT işleminin yanlış yapılması, transferlerin istenilen dışında bir hesaba gönderilmesi vb. durumlarda banka müşterileri EFT iptali konusunda sıkıntı yaşayabiliyor. Yapı Kredi bankası müşterisi olup EFT işlemini yanlış yapan kişiler mobil uygulama yoluyla EFT işlemini iptal edebilirler. Ya da 0850 222 0444 numaralı müşteri hizmetlerine ulaşıp EFT talebini belirtebilirler. EFT işleminiz henüz onaylanmamış ve göndermiş olduğunuz para bankanızda duruyorsa EFT işlemi iptal edilecektir. Ancak para transferi yapıldıysa bu durumda parayı göndermiş olduğunuz bankaya ulaşmanız gerekmektedir. Aynı işlem EFT’de yaptığınız hataları düzeltmek içinde geçerlidir.

Yapı Kredi Havale Saatleri

Havale işlemlerinin aynı banka içerisinde yapılması ve aracı herhangi bir kurumun transfer işlemine müdahale etmemesi havale işleminin 7/24 yapılmasına imkân sunmaktadır. Yapı Kredi bankasında da diğer birçok bankada olduğu gibi havale işlemi haftanın her günü 24 saat yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Havale İptali ve Hata Düzeltme

Yapı Kredi bankası kanallarını kullanıp havale işlemi yaptıysanız ve bu havale işlemimde herhangi bir hata yaptıysanız ve havale işlemini iptal etmek istiyorsanız Yapı Kredi banka şubelerine gitmeniz ve talebinizi belirtmeniz gerekiyor. Bunun sebebi havale işlemleri 7/24 bir sistemle işlediği için havale işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşiyor ve kişilerin daha sonrasında müdahale etmesi için bir zaman olmuyor.

Yapı Kredi FAST Saatleri

FAST işlemi Yapı Kredi tarafından fon transferi işlemini, hızlı bir şekilde ve 7/24 yapmak isteyenler için geliştirilmiş bir sistemdir. Bu sebeple haftanın her günü 24 saat FAST işlemini Yapı Kredi bankası üzerinden yapabilirsiniz.

Yapı Kredi FAST İptali ve Hata Düzeltme

FAST işlemi de havale işlemi gibi kısıtlamasız bir işlem olduğundan. Kişilerin FAST işlemini onaylaması halinde fon transferi sağlanmış olacaktır. FAST işleminde hata yaptığınızı düşünüyorsanız ve iptal etmek istiyorsanız, Yapı Kredi şubelerine gidip talebinizi gişe işlemleri kısmından belirtebilirsiniz. FAST işlemi iptali hakkında bilgi almak istiyorsanız 0850 22 0444 numaralı çağrı merkezini arayarak istediğiniz iptal işlemini müşteri hizmetleriyle paylaşabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ