• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2161878,648
  % 0,27
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Yapı Kredi Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?
Reklam

Günümüzde hemen hemen her bireyin bankalarla ilişkisi bulunmaktadır. Bu ilişkiler genellikle banka müşterisi olmakla başlamakta veya bankalardan hesap açmayla gerçekleşmektedir. Ancak her banka müşterisi bankada yaptığı işlemlerden ve bu işlemlerin geri dönüşlerinden memnun kalmazlar veya bankaların uyguladığı fazla komisyonlardan ve ek ücretleri anlamsız bulabilirler. Bunun sonucunda müşteriler bankalardaki hesaplarını kapatmak isterler. Bu içeriğimizde de Yapı Kredi hesap kapatma adımlarına aile bilgilere ulaşabileceksiniz.

Yapı Kredi müşterisiyseniz ve Yapı Kredi hesabı kapatma işlemini merak ediyorsanız bu yazının devamında Yapı Kredi hesap kapatma işlemini net bir şekilde öğrenebileceksiniz. Öncelikle Yapı Kredi üzerinden hesap kapatma işlemi yapacak kişilerin bankanın hesap kapatma konusunda uygun gördüğü prosedürleri yerine getirmesi ve bankanın sunduğu belli başlı şartları yerine getirmesi gerekmekte. Bu prosedürler ve şartlar ise şu şekildedir;

Yapı Kredi Hesap Kapatma

 • Hesap açılışının üzerinden en az bir sene geçmesi gerekmektedir.
 • Hesabın en az 1 sene kullanılmaması gerekmektedir.
 • Hesabın sahibinin kişisel bilgileriyle başvurulması gerekmektedir.
 • Hesap içerisinde bulunan para miktarının tamamen çekilmesi gerekmektedir.
 • Aksi takdirde paraya banka tarafından el konulmaktadır.
 • Hesaba tanımlı kredi kartı ödemesi veya çekilen kredi borcu varsa tamamen ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Hesaba sahip kişinin üzerinde herhangi bir yasal takibin olmaması gerekmektedir.
 • Hesap sahibinin bankaya, hesap açılırken sunduğu bilgilerin banka tarafından güncellenmesi gerekmektedir.
 • Bazı nakit avans tanımlı hesaplarda herhangi bir negatife düşen bir para durumu varsa bunun hesap kapatılma başvurusu yapılmadan önce ödenmesi gerekmektedir.
 • Yapı kredi tarafından hesabı kapatmak isteyen kişiye bir hesap kapatma ücreti uygulanır. Hesaba sahip kişinin hesap kapanma tarihinden önce bu ücreti hizmet kanalları yoluyla ödemesi gerekmektedir.

Ayrıca; Eğer hesap açma kampanyasından veya bir kampanyadan yararlanmak için hesap açtıysanız ancak kampanya bitimi süresi bitmeden hesap kapatma talebinde bulunduysanız hesabınızın kapanması dahilinde Yapı Kredi tarafından hesap sahibi kişiye parasal cezai sistem uygulanmaktadır. Yapı Kredi’den hesap açmadan önce imzalanan sözleşmede hesap kapatılma süresi tanımlandıysa bu süre bitmeden hesap kapatma işlemi uygulanmamaktadır.

İpotek, kurumsal veya kamusal cezalara kapatmak istediğiniz hesap tanımlandıysa, hesabınız cezalar ödenene kadar Yapı Kredi tarafından kapatılmamaktadır. Tüm şartlar ve prosedürleri karşılıyorsanız ve hesap kapatma işlemine devam etmek istiyorsanız, Yapı Kredi’nin hesap kapatma hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için Yapı Kredi bankasının müşteri kanallarından başvuru oluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil ile Hesap Kapatma

Mobil uygulama üzerinden hesap kapatma talebinde ve başvurusunda bulunmak isteyen Yapı Kredi müşterilerinin Yapı Kredi Mobil uygulamasına kişisel bilgileriyle giriş yaparak çıkan menüde kapatmak istediği hesabı seçmesi gerekmektedir. Hesap seçildikten sonra hesap işlemleri üzerinden hesabımı kapatmak istiyorum seçeneğini kullanarak hesap kapatma talebiniz bankaya bildirebilirsiniz.

Yapı Kredi Web Sitesi ile Hesap Kapatma

Yapı Kredi resmî web sayfasından hesap kapat talebinde ve başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin internet sayfası üzerinden bireysel bankacılığa giriş yapması gerekmektedir. Bireysel bankacılık menüsünden hesaplarım bölümü seçilerek kapatmak istediğiniz hesabı seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra hesap işlemlerine tıklayarak hesap kapatma seçeneğine tıklayıp başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Çağrı Merkezi ile Hesap Kapatma

Çağrı merkezleri üzerinden hesap kapatma işlemi yapmak isteyen müşterilerin 0850 222 0444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak taleplerini iletmesi gerekmektedir. Müşteri hizmetleri yetkilisi sizin talep kontrolünüzü yaptıktan sonra gerekli talebi bankaya iletecektir. Daha sonrasında tekrar banka tarafından aranarak talebinizin sonucunu size iletecektir. Hesap kapatma işlemi ayrıca banka şubelerine giderek, müşteri ilişkileri yetkilisiyle görüşmeniz dahilinde yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Kapatma

Yapı Kredi bankasının, vadeli ve vadesiz olarak iki şekilde müşterilerine sunduğu altın hesabına sahipseniz ve Yapı Kredi altın hesabı kapatmayı merak ediyorsanız, öncelikle bankaların hizmet kanallarından altın hesabı kapatma başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ancak altın hesabı kapatılırken dikkat edilmesi gereken bazı huşular bulunmaktadır. Bu hususlar;

 • Hesapta bulunan tüm altınların bozdurularak veya direkt olarak bankadan temin edilmesi gerekmektedir.
 • Altın hesabında herhangi bir borç tanımı veya altın kredisi alınmaması veya alınması dahilinde tüm borcun ödenmesi gerekmektedir.
 • Altın hesabı açılırken banka tarafından müşteriye tanımlanan sözleşmenin sürenin geçmiş olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Vadeli Hesap Kapatma

Yapı Kredi Vadeli Hesap Kapatma işlemi diğer bankalarda olduğu gibi zahmetli olabilmektedir. Ancak diğer banka hesaplarının kapatma işleminde olduğu gibi bankanın sunduğu şartları ve gereklilikleri yerine getiriyorsanız Yapı Kredi Vadeli Hesap Kapatma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu şartlar şu şekildedir;

 • Vade yatırılan paranın tamamen çekilmiş olması gerekmektedir.
 • Vadeli hesapta bulunan para aynı banka tarafından kredi çekilerek sağlandıysa bu kredinin ödenmiş olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Döviz Hesabı Kapatma

Yapı Kredi bankasının, vadeli ve vadesiz olarak iki şekilde müşterilerine sunduğu döviz hesabına sahipseniz ve Yapı Kredi döviz hesabı kapatmayı merak ediyorsanız, öncelikle bankaların hizmet kanallarından döviz hesabı kapatma başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ancak döviz hesabı kapatılırken dikkat edilmesi gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürler; Hesapta bulunan tüm döviz değerlerinin bankadan çekilmesi gerekmektedir. Döviz hesabında herhangi bir borç tanımı veya döviz ile çekilmiş kredisi varsa tüm borcun ödenmesi gerekmektedir. Döviz hesabı açılırken banka tarafından müşteriye tanımlanan sözleşmenin sürenin geçmiş olması gerekmektedir.

Reklam
YORUMLAR YAZ