• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2165797,341
  % 0,18
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Yapı Kredi IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?
Reklam

Güvenli bir şekilde hem yurt içi hem yurt dışına gerçekleştirilen para transfer işlemlerin yapılmasında kullanılan IBAN uluslararası kod sistemine sahiptir. Zorunlu olarak IBAN numarası Türkiye’de 01.01.2010 tarihinde başlamıştır. Hem bankanın hem de müşterinin güvence altına alınmasını sağlayan IBAN numarasının bankalarca müşterileri ile paylaşması zorunluluktur. Bankalar arası değişen kodlar ve IBAN öğrenme esasları farklılık içermektedir. Uygulama esasına göre Yapı Kredi IBAN sorgulama işlemi son derece basit olup, sistemsel olarak öğrenilebilmektedir.

Yapı Kredi IBAN Sorgulama

Öncelikle Yapı Kredi müşterisi iseniz banka şubesine giderek kimliğiniz ile IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Birçok banka müşterisi Yapı Kredi IBAN Sorgulama nasıl yapılır? Konusunda zorluk çekmektedir. Oysaki başta banka şubesi olmak üzere müşteri hizmetlerinden de IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Dilerseniz dijital olarak da internet bankacılığı aracılığı ile IBAN numarasını öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığı ile sisteme girdikten sonra IBAN sorgulama sayfasından çok kısa sürede ve basitçe işlemi tamamlayabilir. Aynı şekilde Yapı Kredi mobil uygulama üzerinden de IBAN numarasına erişim sağlayabilirsiniz.

Yapı Kredi IBAN Nerede Yazar?

Yapı Kredi müşterisi iseniz size ait olan kredi kartı veya banka kartı üzerinde IBAN numarasını görebilirsiniz. Müşteriye ait hem arka hem de ön yüzde bilgiler yer almaktadır. Kartta yer alan bilgilerin içerisinde müşteriye ait ad ve soyadı yazarken kartın son kullanım tarihi, kart numarası ile CVV kodu da yer almaktadır. Kart üzerinde yazan bu bilgilere ek olarak da IBAN numarası karttın alt kısmında yer almaktadır. Bazı kartlarda yer almayan IBAN numarası ilk etapta hesap açtığınızda size verilen hesap cüzdanınızın üzerinde de yer almaktadır.

Yapı Kredi IBAN Nereden Bakılır?

IBAN numarası beklenmedik bir anda ve yerde size gerekebilir. O an kartınız yanınızda değilse ve IBAN numaranız yoksa size en yakın şubeye gitmeniz gerekebilir. Şubeye her zaman gitme şansınız olmayacağı için internet bankacılığı ve Yapı kredi mobil bankacılık sistemi ile IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Yapı Kredi IBAN Nereden bakılır hususunda üste belirttiğimiz hususlara göre hareket edebilirsiniz. Dijital çağa ayak uydurma adına Yapı Kredi müşterisi iseniz mutlaka internet bankacılık şifresini banka şubelerinden veya müşteri hizmetlerin tedarik etmelisiniz. Son derece basit ve kısa sürede işlemi tamamlayıp, internetin olduğu her yerden işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ