• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167979,327
  % 0,41
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma
Reklam

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? Bankalar ve müşteriler tarafından işlem yapılırken en fazla öncelik veren kavramlardan birisi güvenliktir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankalarda yapılan hemen hemen her işlem online platformlara taşınmış ve banka müşterileri tarafından bu online yöntem de sık sık kullanılmaktadır. Bununla birlikte online işlemlerin getirdiği internet ağına erişim gün geçtikçe riskli bir hal almaktadır. Bunun sebebi kişilerin online platformlarda yeterli bilgi işlem bilgisine sahip olmamasıdır. Bu durumu göz önünde bulunduran bankalar, müşterilerin online işlemlerde güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı yaşamaması amacıyla birçok yöntem geliştirmişlerdir.

Bu yöntemler, bankaların, müşterilerinin kişisel bilgileriyle online işlemlerde bir güvenlik duvarı kurması veya oluşturması olarak da tanımlanabilir. Sim kartın bloke edilmesi, tamamen güvenlik için bankaların müşterilerinin telefonuna veya telefon numarasına uyguladığı bir güvenlik sistemidir. Bankalardan hesap açarken veya bankalardan yapılan herhangi bir online işlemde bankalar, müşterilerin güvenlik açısından bir mağduriyet yaşamaması amacıyla müşterilere onay SMS’i yollar ve müşterilerden geri dönüş talep ederler. Bu sayede karşılıklı olarak bir onay sistemi oluşur ve banka da işlemi yapanın başka kişiler değil de müşterisi olduğunu anlamış olur.

Bu sebeple bankalara verilen kişisel bilgilerden özellikle telefon numarası detayı oldukça önemlidir. Online işlem doğrultusunda birden fazla ona alınamaması, bankaların telefonlara ulaşamaması veya telefon numarası değişikliği sonucunda bankalar güvenliği sağlamak amacıyla müşterilerin sim kartlarına sim kart blokesi uygulamaktadırlar. Yapı Kredi bankası da her banka gibi müşterilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla güvenlik sorunu hissettiği anda müşterilerinin sim kartlarına bloke işlemi uygulamaktadır. Yapı Kredi sim kart bloke nasıl kalkar? Yapı Kredi sim kart bloke kaldırmak için neler yapılır? Vb. soruların cevaplarını bu yazımızda net bir şekilde açıklıyoruz.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Öncelikle Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemini açıklamadan önce Yapı Kredi bankasının hangi sebeplerden dolayı sim kartlara bloke işlemi uyguladığını maddeler halinde açıklayalım; Yapı Kredi müşterisiyseniz ve Yapı Kredi’nin mobil uygulamasını kullanıyorsanız. Telefonunuzda yapacağınız bir değişiklik, telefon numarası değişikliği veya internet paketi değişikliğiniz sim kartınızın bloke edilmesine sebebiyet verecektir. Bunun sebebi bankanın yapılan değişiklikleri birebir algılayamamasıdır.

İnternet üzerinden alışveriş yapıyorsanız ve alışveriş esnasında verilen 3D Secure kodunu girmediyseniz veya birden fazla yanlış girdiyseniz sim kartınıza bloke işlemi uygulanacaktır. İnternet üzerinden yapılan alışveriş yurtdışı kanalıyla yapıldıysa ve bu kanalın banka güvenlik sistemiyle herhangi bir anlaşması yoksa banka önce size telefonla ulaşıp onay ister. Eğer telefonunuza ulaşamazsa banka otomatik olarak sim kart bloke işlemi uygular.

Son olarak telefon hattı için kullandığınız operatörü değiştirdiyseniz. Banka güvenlik açısından şüphelenir ve Yapı Kredi bankası sim kartınıza bloke işlemi uygular. Yapı Kredi bankası tarafından bu ve benzeri sebeplerden dolayı sim kartınıza bloke işlemi uygulandıysa, sim kart blokesinin kaldırılması için bankaya çeşitli kanallarla başvuru yapmanız gerekmektedir.

Banka bu başvuru içerisinde, size öncelikle sim kartınıza ne sebeple sim kart blokesi uygulandığını belirtir ve sim kart blokesini kaldırmak için sizden telefonunuz, operatörünüz ve telefon numaranız hakkında bir güncelleme bilgisi ister. Eğer bu bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde bankayla paylaşırsanız sim kart blokeniz gün içerisinde açılmış olacaktır. Yapı Kredi Bankası için sim kart blokesi kaldırma hizmeti başvurusu kanalları ise şunlardır;

Yapı Kredi ATM Sim Kart Bloke Kaldırma

Öncelikle ATM’den müşteri başvuru işlemlerinin seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkacak menüden müşteri işlemlerine girmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkacak başvuru işlem seçeneklerinden SIM Kart Bloke Kaldırma ve Akıllı SMS Onay Sistemi adındaki seçeneği seçmelisiniz. Daha sonrasında yönlendirildiğiniz menüde telefon numaranızı girerek Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemi için başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi müşteri hizmetleri, banka müşterilerinin işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamaması amacıyla 7/24 hizmet vermektedir. Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemi için 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak talebinizi belirtebilir ve sim kart bloke kaldırma başvurusu yapabilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Mobil uygulamasına giriş yapmayı veya Yapı Kredi resmî web sitesine giriş yapmayı denemeniz gerekmektedir. Burada banka sizden uygulama için size verilen müşteri kodunu ve T.C kimlik numarasını ister. Bilgilerinizi girdikten sonra banka sim kartınızda oluşan bloke sistemine otomatik olarak algılar ve sizi otomatik olarak sim kart bloke kaldırma menüsüne yönlendirir. Menüde bulunan Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma başvurusu seçeneğine tıklamanız ve istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Reklam
YORUMLAR YAZ