• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2167340,119
  % 0,44
 • BIST 100
  10.643,58
  % 3,14
Reklam
Reklam

Yapı Kredi World Kredi Kartı Ödeme Erteleme

Yapı Kredi World Kredi Kartı Ödeme Erteleme
Reklam

Günümüzde yaşanan ekonomik değişimler birçok vatandaşı maddi olarak zorlamakta ve vatandaşların bütçelerini ayarlamamasına sebep olmakta. Bu durumun hafifletilmesi ve vatandaşların ekonomik açıdan nefes almasının sağlanması için birçok banka elini taşın altına koyuyor. Bu bankalardan birisi olan Yapı Kredi bankası, Yapı Kredi World kredi kartı kullanan müşterileri için çeşitli avantajlar sağlıyor. Ekonomik destek paketi kapsamında açıkladığı bu pakette Yapı Kredi, bankası müşterilerine kredi kartı borçlarında ödeme erteleme imkânı sunuyor. Yapı Kredi World kredi kartı ödeme erteleme nasıl yapılır? Yapı Kredi World kredi kartı ödeme erteleme nereden yapılır? Gibi soruların cevaplarına bu haber yazımızda net bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Yapı Kredi müşterisiyseniz ve kredi kartı borcunuzu diğer aylara ertelemek istiyorsanız öncelikle Yapı Kredi bankasının sunduğu şartları sağlamanız gerekmekte. Öncelikle Yapı Kredi bankası müşterilerinin kredi kartı ödeme erteleme yapabilmesi için gecikmiş bir borcunun olmaması ve son ekstre borcunun ödenmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda erteleme işlemini yeni ekstreniz gelmeden önce bankaya çeşitli kanallarla bildirmeniz gerekmekte. Aynı zamanda diğer aylara ertelenmek isteyen kredi kartı borcunun, harcamasının POS cihazlarından olması ve taksitlendirilmiş olmaması gerekmekte. Son olarak müşterilerin özellikle dikkate alması gereken şart ise şudur, erteleme veya taksitlendirme işlemi yapıldığında bir sonraki borcunuz ekstrenize faizleriyle birlikte yansıyacaktır.

Erteleme Ay SayısıUygulanacak Faiz Oranı
1 Ay% 0
2 Ay% 2,16
3 Ay% 2,16

World Ödeme Erteleme Nereden, Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi bankasının internet sitesinden kredi kartı ödeme erteleme işlemine başvurmak isteyen Yapı Kredi bankası müşterilerinin, öncelikle resmi web sitesine giriş yapıp daha sonra sağ üstte bulunan internet şubesi seçeneğine tıklayıp, bireysel giriş butonuna basması gerekmektedir. Sisteme giriş yapan müşterilerin öncelikle kartlarım bölümünden kendi kredi kartlarım bölümüne gelmesi gerekmektedir. Açılan menüde karşınıza çıkacak ödeme erteleme/ekstre atlat seçeneğine basarak kredi kartı ödeme erteleme başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi kartı ödeme erteleme işlemini telefon üzerinden yapmak isteyen Yapı Kredi bankası müşterileri 0850 222 04 49 numarasını ya da 444 0 449 numarasını arayarak Yapı Kredi çağrı merkezine ulaşabilir ve taleplerini iletebilirler. Farklı bir alternatif arayanlar en yakın Yapı Kredi bankası şubesine gidebilir ve gişe işlemleri kısmından erteleme başvurusunu yapabilir.

Yapı Kredi mobil uygulamasından ödeme erteleme işlemine başvurmak isteyen müşteriler, uygulamaya giriş yaptıktan sonra, öncelikle kartlarım bölümüne girmelidirler. Daha sonra kartlarım bölümünden, erteleme istenen kredi kartının seçilmesi gerekmektedir. Seçilen kartın yanında bulunan işlemler bölümünden ödeme erteleme/ekstre atlatma seçeneğini seçilmesi halinde kredi kartı ödeme erteleme için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Reklam
YORUMLAR YAZ